Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka do C4 Picasso


Krepo

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy ruszam z przyczepą na wakacje i mam problem z dobraniem lusterek do swojej Cytryny.

Przejrzałem posty użytkowników dot. ich montażu i podobnie jak niektórzy mam problem z dobraniem lusterek: po pierwsze w samochodzie są one duże a po drugie jeszcze mają nietypowy kształt.

 

Chciałem zapytać czy ktoś z Forumowiczów miał okazję montować i podróżować z dodatkowymi lusterkami w C4 Picasso i z autopsji może polecić jakiś konkretny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna jest dodatkowa funkcjonalność tych lusterek, że po odpięciu przyczepy można szybko zdemontować same lusterka nie wypinając opasek mocujących.

Przydatne podczas dłuższego wyjazdu i częstego przemieszczania się.

Podpatrzyłem, że tak robią zagraniczni turyści.

post-142070-imported-15183306-7224-410c-b0e8-345506bb06f8_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obiecałem podsumowanie, więc podsumowuję:

 

Lusterka Excellent View firmy Reich pasują do C4 Picasso :-] .

 

Niestety dotarły do mnie dopiero wczoraj i nie z wypukłymi, ale z płaskimi szkłami, ale obiecali (elcamp Kraków) wymienić na właściwe, więc liczę, że dotrzymają słowa :-] .

 

Zamontowałem, wyglądają super, potwierdzam szeroki zakres regulacji, ale w płaskich praktycznie nie widać nic :-] NIE POLECAM!

 

Trochę ratuje sytuację ustawienie lusterek poziomo, ale to żadna satysfakcja.

Jest to dodatkowo upierdliwe, z tego powodu, że samochód seryjnie wyposażony jest w lusterka o szerokim polu widzenia.

 

Tymczasowe rozwiazanie :-] , bo już niestety nie zdążą wymienić luster przed wyjazdem na urlop :oslabiony: , za przyczepę patrzę w lusterka dodatkowe, a "martwą strefę" obstawiają lusterka samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem, że są płaskie/wypukłe :-] nawet nie wiem jakie mam.

 

Jeździłeś już z nimi z przyczepą ? Bo na sucho to kiepski test, myślę że w trasie nie będzie Ci przeszkadzało to, że nie są wypukłe. Wypukłe pewnie zniekształcają perspektywę co mi bardzo przeszkadzało w poprzednim samochodzie w trakcie cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując lusterka Excellent View miałem do wyboru płaskie lub wypukłe i wybrałem płaskie i jak dla mnie jest OK.

Dodam ,że poprzednie miałem inne wypukłe i jakoś mi nie pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze.

Powinienem dodać, że oczywiście zamawiałem wypukłe.

Przyznaję, że nie testowałem z przyczepą, tę odbieram dopiero w sobotę.

 

Może rzeczywiście to tylko kwestia przyzwyczajenia.

 

[ Dodano: Pon 02 Sie, 2010 12:18 ]

Obiecałem podsumowanie, więc podsumowuję. Wróciliśmy z wakacji. W sumie 4 tys. km po drogach głównie Włoch i Austrii.

 

Kilka razy zdarzyło się, że lusterka delikatnie się zsunęły, głównie na łatanych odcinkach SS1 we Włoszech, jak podejrzewam ze względu na nierówności i upał. Poprawienie napięcia pasków wyeliminowało problem.

 

Te przejachane kilometry, tylko utwierdził mnie w przekonaniu co do braku przydatności płaskich szkieł - o ile w lewym lusterku jeszcze coś widać (przy manewrze wyprzedzania) o tyle prawe jest praktycznie bezużyteczne pomijając fakt, że widać w nim reflektory wyprzedzanego pojazdu). Przy cofaniu nie sprawdzały się zupełnie :-]

 

Dlatego też po powrocie zamieniliśmy szkła na wypukłe :-] nie muszę chyba wspominać, że różnica jest kolosalna.

 

Pomijając kwestię wypukłości szkieł, same plusy: b. szeroki zakres regulacji we wszystkich kierunkach, możliwość zdjęcia luster bez demontażu mocowań, przystępna cena.

Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.