Skocz do zawartości

Zestawienie holownika z przyczepą


Lesza1973

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :hehe:

 

Jeżdżę już 8 lat z przyczepą. Dotychczas były lekkie i holownik też lekki bo Corolla 1,4 VVTi a potem 1,4 Diesel D4D.

Zmieniłem holownik na Skodę Yeti 2 TDI (110 KM z napędem na 1 oś) i przy okazji powiększyła się rodzinka. Nadarzyła się okazja kupienia TEC'a o długości kabiny 5 mb. Niestety masa własna 1000 kg + ładowność 300 = DMC 1300

No i tutaj jest problem. Wiem, że zgodnie z przpisami Yeti może do 1500 DMC przyczepy ciągać. Wiem, że Yeti da radę. Wiem, nie przechwalając się, że ja też dam radę. Pytanie brzmi: czy jazda będzie komfortowa? Czy nie będę rzępolił na IV biegu?

Kalkulator przećwiczyłem i w miarę OK - o ile znam niemiecki.

Z góry dzięki za pomoc. Podrzućcie jakieś info.

Lechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem, że zgodnie z przpisami Yeti może do 1500 DMC przyczepy ciągać.
bodzioklb, ale kolega nie pyta o możliwości wg przepisów tylko o możliwości auta w praktyce. Zwróć uwagę że przyczepka, którą ma zamiar kupić ma DMC 1300 kg, czyli wszystko ok.

 

pisalem to aby kolege z bledu wyprowadzic i zeby czasami nie urosl mu apetyt na wieksza budke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesmen, ciekawe, a jaką masz masę za hakiem? Ale tak na serio jak załadujesz no i jakie DMC??

Jacekwawa - słusznie prawisz tak właśnie o stronę praktyczną mi chodzi.

Bodzioklb - :hehe: zlituj się!! W tym 490 już ciężko się odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot ciekawe. To ja Corollą 1,4 D4D (90 KM i 180 NM) z Burstnerem ważącym realnie wraz z łądunkiem 850kg zapinałem 5 bieg bez problemu. 80 km/h i już. Oczywiście do wyprzedzania 4 bieg koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam holownik 1,9 TDI 116 KM, MW 1666kg, przyczepa MW 798kg DMC 1065kg. Cztery dorosłe osoby, auto doładowane na fula + przyczepa 1034kg (sprawdzane na wadze) O VI biegu musiałem zapomnieć, ale z V problemów nie było

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałeś:

Sharan MW: 1666

Osoby 4: 300

Ładunek (na fula): 200 kg (znam bagażnik Sharana :hehe: )

P-pa: 1034

 

RAZEM: 3200 kg !!!

 

To u mnie podobne parametry silnika (110 KM i 250 NM) ale mam: łączną MW = 2360 + 500 kg ładunku = 2860 kg = 340 kg mniej od Ciebie, a to 10%.

 

Di tego inne zestopniowanie skrzyni i krótki zwis auta. Skrzynia 5. Chyba będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Di tego inne zestopniowanie skrzyni i krótki zwis auta

No dobra ale co ma krótki zwis do piątego biegu :hehe:. Zwis to się raczej na komfort jazdy przekłada.

IMO przy większych prędkościach większy wpływ ma powierzchnia czołowa przyczepy i jej aerodynamiczność - przecież opór rośnie w kwadracie prędkości...

Masę czuć dopiero na podjazdach. Yeti mała nie jest - daję większy cień na przyczepę niż np. Octavia, więc szanse masz spore że problemu nie będzie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.