Skocz do zawartości

Assistance samochodu obejmuje tez przyczepę!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

witam

może wielu nie wie że Assistance samochodu obejmuje też przyczepę!!

dzis rano miałem nie miły przypadek za Włocławkiem a mianowicie padło mi sprzęgło w mojej CRV-ce dym, pobocze i wyjazd nad morze stanoł pod znakiem zapytania!

 

jednakże zadzwoniłem do PZU na infolinie zgłaszając awarię samochodu, Pani z PZU wysłała Lawete, dla pewności zadzwoniłem jeszcze raz do PZU i poinformowałem że jestem w trasie z przyczepa która nie ma wykupionego Assistancu, poinformowano mnie że nic nie szkodzi traktują zgłoszenie jako całość zestawu.

zaholowano mnie do Hondy we Włocławku gdzie przybliżony czas naprawy wyniesie 2 dni więc odbiór we wtorek samochodu.

w opcji Assistancu mam zapewnione auto zastępcze na 7 dni i zostałem mile zaskoczony gdyż po mniejwięcej 2h od zgłoszenia podstawiono mi Renault Kangoo osobowego z HAKIEM!!!

zapiołem czyczepke i juz jestem nad Bałtykiem!!

pogoda dopisuje piwko się chłodzi a ja naprwde jestem zaskoczony że tak miło mnie potraktowano.

 

pisze o tym dla tego że wielu z nas ma pewnie obawy co jak coś nawali w trasie ale jeśli macie Assistance na holownik to możecie spać spokojnie :hehe:

 

pozdrawiam

i nie życze nikomu padniętego sprzęgła w połowie drogi... ale dało rade i cel został osiągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szkoda tylko że PZU wycofało się z asistance na zagranice na 7, 14 lub 30 dni wykupywane przed wyjazdem a nie tak jak to teraz razem z AC na cały rok. Za tamto za przyczepę i auto płaciłem niecałe 50 zł na 14 dni. PZU Pomoc kosztowało by mnie na samo auto około 150 zł na cały rok. No i pamiętajcie że Asistance PZU Pomoc w podstawowej wersji jest dopiero w odległości minimum 50 km od miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pamiętajcie że Asistance PZU Pomoc w podstawowej wersji jest dopiero w odległości minimum 50 km od miejsca zamieszkania.

no niestety

ja ostatnio stanołem 37 km od domu i :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykupiłem sobie usługę assistance w SOS PZ MOT.

 

http://www.sospzmot.pl/

 

Koszt około 180 złotych z holowaniem z terenu całego kraju do domu (nieważne ile kilometrów od domu, może być nawet 5). Obejmuje też dowóz paliwa jak zabraknoie, wymianę koła, odpalenie i takie tam(można dowolnie konfigurować).

 

Przed chwilą z ciekawości dzwoniłem zapytać co z przyczepą jak zepsuje się auto i pan zapewnił mnie, że przyczepę też to obejmuje, czyli jak nawali samochód, to biorą go na lawetę, zaczepiają moją przyczepę i jazda do serwisu, a jak sobie zażyczę to nawet do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że Assistance czytać należy, bo ja miałem ostatnio przypadek z jednym z aut, że padło mi w trasie z powodu złego dokręcenia czegoś przez mechanika. Zadzwoniłem na assistance, bo z polisy wynikało, że jakieś mam. Poinformowano mnie, że owszem, przysługuje mi laweta, ale w w razie wypadku. W razie awarii muszę radzić sobie sam. Była 1:30 w nocy, ruchliwa droga i daleko do domu... więc CZYTAJCIE CO PODPISUJECIE, bo lepiej czasami dać mniej za ubezpieczenie niż mieć byle assistance, a dokupić sobie opcję w konkurencyjnej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej profesjonalnym assistance w Polsce jest firma Starter (od jesieni ADAC Polska) link do strony http://www.starter24.pl/PL/.

Nacisk kładziony jest na wykonawców żeby usprawnić pojazd na drodze, a kierowca mógłby dojechać do najbliższego warsztatu lub do domu i tam dokonał naprawy. Świadczę usługi dla firm assistanc więc mogę ocenić skuteczność polis i ich działanie. Karta członkowska ADAC nie jest wystawiana na pojazd lecz na osobę, a pomoc na drodze jest udzielana jej bez względu czy jedzie swoim samochodem , czy jest tylko pasażerem w innym aucie.

Do nabycia będzie jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy świadczyłem usługę holowania samochodu z przyczepą i nie pamiętam, aby ktoś mi dopłacał za jej transport. Od jesieni będzie dostępna nowa karta assistanc, na warunkach podobnych do obowiązujących w ADAC.

Zasadą powinno być usprawnienia auta do dalszej jazy (skuteczność w ADAC ok.80%), a holowanie to ostateczność ponieważ dla kierowcy najważniejsza jest możliwość dalszej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w sytuacji gdy cały zestaw przekracza "święte" 3,5tony DMC ("święte" w europie). Ja miałem problem z polskim asistance (już nie pamiętam jakiej firmy) jak przyznałem się że zestaw przekracza 3,5 DMC to był problem jak zadzwoniłem za pół godziny (profilaktycznie z innej komórki) i nie przyznałem się że przekracza (nikt nie pytał) to problemu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największa lipa to jest np. dla mnie holowanie tylko do 50 km a nie do domu . Juz to PZ-motu jest lepsze..

 

Pozdro.

Holowanie jak najbardziej do domu, chodzi o to że awaria musi być przynajmniej 50km od miejsca zamieszkania - ja tak to zrozumiałem :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.