Skocz do zawartości

Siłowniki do okien przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Śruba nie jest urwana. Wokół śruby z nakrętką jest cienka tulejka i to ona nie wytrzymała przy blokowaniu podnośnika. Nie używałem dużej siły a jednak. To już trzeci przypadek (mój drugi), że urywa się to badziewie. Jutro postaram się odkręcić podnośnik okna i zobaczę jak wygląda druga urwana część tej tulejki.

Dołączam foto.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo zamieszczonych fotek nie bardzo kumam co robi w tym pokrętle ta ledwo wystająca śruba (trzpień z gwintem)

Jeśli dobrze się domyślam to sama śruba ma rozmiar 6 więc jeśli tylko problem dotyczy samego pokrętła z gwintem to są takowe w castoramie

albo na tej stronce znajdziesz dostawcę

http://www.nokaut.pl/pozostale-wedkarstwo/sruba-dociskowa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa od godziny jest pod domem i dlatego mogę bardziej dokładnie pokazać urwany element

Na zdjęciach jest pokazana tuleja na suwaku nie uszkodzona i widać w niej nakrętkę do której wkręca się śrubę kontrującą , na następnym z urwanym jej elementem .

Prawdopodobnie nie kupię tego całego elementu do wymiany. Dlatego proszę Ciebie podpowiedz jakim klejem skleić ten plastik. Myślę, że plastik na śrubie której zdjęcia mi wysłałeś i ten "mój" są takie same.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Teraz po ostatnich fotach już wszystko rozumiem. Niestety nie mam dobrych wiadomości. Samo sklejenie z wklejeniem tej mosiężnej gwintowanej tulei nie będzie trzymać za mocno. Za mała powierzchnia klejenia względem siły pracy. Trzeba zastosować dodatkową opaskę (cybant) .

 

Proponuje tak :

Zdemontuj te siłowniczki , spakuj wszystko i prześlij mi a ja Tobie to pokleję albo całe zaciski dorobie z mosiądzu. Płacisz tylko za przesyłkę a będziesz miał mocniej niż fabryczny.

Inna opcja : Wymień całe siłowniki dostępne np. tu

http://allegro.pl/listing.php/search?string=podpora+okna&category=18564&order=p&change_view=1

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

C.d. i zakończenie tematu "uszkodzone śruby kontrujące podnośnika"

Bardzo dziękuję PASJONATOWI za pomoc i naprawienie moich urwanych elementów podnośnika. :dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.d. i zakończenie tematu "uszkodzone śruby kontrujące podnośnika"

Bardzo dziękuję PASJONATOWI za pomoc i naprawienie moich urwanych elementów podnośnika. :dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki::dzieki:

 

Niema za co.:piwo:

Czyli doszły i się podobają ? bo na PW nie odpowiadasz wiec zaczynałem się bać że gdzieś poczta posiała.

Teraz prędzej gwint w mosiądzu ukręcisz a zaczep nie pęknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treść wiadomości wysłanej na PW 30.04 o godz. 17:55

Witam!

Paczka doszła i bardzo dziękuję. Dziękuję za siłowniki, dziękuję za bonusa (poszukam dla niego odpowiedniego miejsca), dziękuję za pomoc, dziękuję za ekspresową pomoc!!!. Siłowniki doszły na stojaczku - jak z fabryki.

Teraz moja kolej. JA COŚ WYMYŚLĘ!

Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam. Oczywiście siłowniki są już przykręcone i DZIAŁAJĄ.

Krystian.

P.S.

mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy na jakimś kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam to samo, Trafko napisz bo też jestem ciekawy. :hehe:

 

 

te siłowniki z samoczynna blokadą można próbować naprawić jeśli zapadka nie wskakuje w otworki.

trzeba wyciągnąć pręt aluminiowy z rurki (która de facto nie jest rurką tylko rurkopodobnym tworem)

wyciągnięcie pręta polega na delikatnym odgięciu zagietego ząbka aluminiowego znajdującego sie na końcu rurki. wtedy pręt wyjdzie z całym ustrojstwem. tylko delikatnie, żeby nie pogubić.

w większości przypadków naprawa polega na wyczyszczeniu całego elementu zapadki np WD40. ten element z czasem zbiera brud, tłuszcz i sie po prostu zacina.

montaż w odwrotnej kolejności i pamiętać o zagnieceniu blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi zawias... z dużego okna... ma ktoś może zdjęcia jakiś samoróbek? Nie dam prawie 200zł za zawias, ale chodzi mi po głowie pomysł z dwóch ceowników albo 2 rurek i do tego śrubki kontrującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi zawias... z dużego okna... ma ktoś może zdjęcia jakiś samoróbek? Nie dam prawie 200zł za zawias, ale chodzi mi po głowie pomysł z dwóch ceowników albo 2 rurek i do tego śrubki kontrującej.

 

Wrzuć może fotkę tego felernego zawiasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Wbiję się w temat siłownika wprawdzie 2012 rok ostatni wpis ale ale może się ruszy a więc może u kogoś zalega taki siłownikpost-16770-0-02434400-1490473003_thumb.jpg u mnie jeden jest ok a drugi rozwalony ( pusty ) trzyma tylko jeden tak więc z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.