Skocz do zawartości

Finlandia co warto zobaczyć w 8 dni?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Komary? też o tym mnóstwo słyszałam przed wyjazdem w ubiegłym roku na Nord Kapp, ale tak szczerze mówiąc to o wiele bardziej mnie pogryzły w Polsce;p Naprawdę nie spotkałam się z żadnymi chmarami ani gigantami :) więc nimi tak się nie przejmuj. Jeśli chodzi o prom Tallin -Helsinki to kupisz bez problemu na miejscu. Są tam dwa, albo nawet trzy terminale. Najlepiej jednak płynąć w tygodniu bo jest taniej gdyż w weekendy przypływają tłumy Fińczyków po zakupy alkoholowe...z walizkami! dopiero w Finlandii można było się przekonać, dlaczego oni to robią:hop1: jeśli chodzi o ceny biletów to nas lekko zszokowały. jechaliśmy w 3 osoby autem plus przyczepa campingowa. Camperem na pewno będzie taniej. lecz na pewno cena Cię nie zachwyci. Dokładnie sprawdzają wysokość i długość pojazdu.

Tallin też serdecznie polecam :) spędziliśmy tam prawie dwa dni na parkingu przy porcie i terminalach gdyż przeczekiwaliśmy weekend. Nam wiele do życia nie potrzeba ;) Tallin jest naprawdę pięknym miastem, urokliwym, pełno w nim małych uliczek... A Helsinki? Gdy tam dopłynęliśmy za cholere nie mogliśmy trafić do centrum , bo praktycznie żadnych oznakowań, a jeśli już to po fińsku. A zapewne się już zorientowałeś że jest to kosmiczny język. Więc to miasto w bardzo szybkim tempie przejechaliśmy, z daleka zobaczyliśmy najważniejsze budowle, czytając w przewodniuku w czasie jazdy co to, i pojechaliśmy dalej ;) a za Helsinkami polecam Lahti:D do skoczni też trudno trafić, bo wszystko w rodzimym języku, ale jak masz wyczucie to się uda ;) Nie pożałujesz widoku skoczni u stóp której jest basen:D

A jeśli tak lubisz przyrodę, to naprawdę polecam Finlandię. Ja na pewno jeszcze kiedyś tam wrócę, bo ta cisza, te lasy, jeziora, porosty, natura, czystość....to wszystko po prostu zniewala i zachwyca :) a do tego białe noce...mmm, oczywiście w południowej Finlandii nie są tak białe jak na północy ale...może Ci wystarczą:hop1:

I to chyba tyle.

Pozdrawiam serdecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Dziękuje San za informacje!

dziś w nocy ruszamy z Katowic w kierunku Litvy pierwszy odcinek 830km mam nadzieje ze dojedziemy na wieczór do Torków [ czy jakoś tak ] kamping pod Vilnem.

Potem Vilno, Ryga i Tallin.

troche przeraziła mnie twoja informacja o cenie Promu do Helsinek mam nadzieje że to nie jakiś kosmos? ;)

 

jak już bede w Fin to własnie chciałem pojechać do Turku i do Lahti.

 

Pozdrawiam

 

może na jakimś kampie będzie net to dam znać jak to wszystko się potoczy! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokiej drogi:D

a jeśli masz laptopa to w całej Estonii internet jest za darmo, na stacjach beznzynowych i w sklepach;)

ja pół dnia przesiedziałam na terminalu z moim kompem i na promie też;) zasięg jest praktycznie wszędzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.