Skocz do zawartości

Zabudowa dostawczego transita.


--==SZULER==--

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ma takie auto transit z 1998r skrzynia na bliźniakach.

jestem właśnie na etapie poszukiwań przyczepy i... zastanawiam się czy są zakłady lub najlepiej czy można kupic taką zabudowę używaną . moje auto utrzymuję w super stanie i najlepiej było by mi na czas urlopu zwalic skrzynie i założyc zabudowę. zna ktoś takie zakłady albo słyszał o takich do sprzedania. ?? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz avatar Adiego: http://www.forum.karawaning.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=108 .

Ale OIDP to jest dedykowana zabudowa do jego auta. A więc droga. A co do zabudowy standardowego kampera - chyba to będzie niemożliwe z uwagi na konstrukcję zabudowy - szkielet drewniany.

 

Jednym słowem pozostaje rzeźba własna, lub kupa $ na zamówienie dedykowanego gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba to będzie niemożliwe z uwagi na konstrukcję zabudowy - szkielet drewniany.

 

Są i konstrukcje ze stalowym czy aluminiowym szkieletem ....

Ale myślę ze w Twoim przypadku najlepsze rozwiązanie to zabudowanie czegoś na "kontenerku" albo kupno przyczepy i załadowanie jej na widelca ... :)

 

Rozwiazanie pierwsze ... sporo roboty i dosć duże koszty jeli to ma być cos fajnego ....

rozwiazanie drugie .... biorac pod uwage "zdejmowalnośc" po sezonie .... nie ma prawa wygladac dobrze ... :) ale jest szybkie i stosunkowo tanie ... a przyczepka nie musi miec papierów .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie jak widze takie przyczepy zaladowane na rame to śmiac mi się chce. chodzi mi bardziej o coś co nie wyglada jak kurnik . myślałem bardziej o takiej zabudowie gdzie auto zostało uszkodzone np. w wyniku wypadku i zaostała zabudowa bo jak dla mnie wygodniej i praktyczniej jest jeździc autem z zabudową jak kupowac ekstra przyczepe. szukam takiej przyczepy max. 15 letniej czyli ok 20-25 tys. jak bym znalazl zabudowe do 30 to bym byl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak takei auto ma wypadek to przeważnie bardziej ucierpi zabudowa niż samochód ... poza tym jak chcesz to zrobić nie niszczac kabiny ..... ?

99% zabudów ma połączenie kabina część mieszkalna ..... czytaj brak w kabinie ściany grodziowej a często i dachu .....

Nie da się zjeść jabłka i mieć jabłka .... jedyny rozsądny patent to zabudowa mieszkalna kontenerowa ...... ale takie coś musisz zrobić sam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem takiego kampera na transicie i roznica byla tylko w scianie grodziowej . po prostu byla wycięta. reszta taka sama jak u mnie. dach zostal. alkowa ma swoja podloge. dolozone maskujace owiewki i wygladał jak rasowy kamper. tylko żeby znaleźc taką zabudowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o 30tys. kup sobie za te pieniądze kamperka i nic nie bedziesz musiał kombinować i przekładac ..... to jest najprostsze rozwiazanie .... :)

Spokojnie kupisz coś ciekawego za taką kasę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej co innego wykombinowal... zrobil zabudowe - kontener pod auto - solidny szkielet stalowy czy aluminiowy zrobiony pod auto - a meble zrobi ci kazda stolarnia lub zaadaptowac wnetrze z jakiejs powypadkowej przyczepy kupionej po sezonie - mozna w miare nowe przyczepy po dzwonie kupic za nascie tysiecy a wtedy masz wyposazenie, okna,drzwi, klapay lukow, toalete, meble, lozka, agd tylko do przelozenia....

 

jak wszyscy wiemy w przyczepach to buda /szkielet/ najbardziej odczowa czas a wyposazenie raczej samoczynnie nie niszczeje - wiec buda zrobiona nowa a "organy" stare, wiec rozgladaj sie za cepka po wypadku a wtedy robisz nowa zabudowe zblizona wymiarami do cepki i przeprowadzka gratow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb, no i to moze byc dla mnie wyjscie. bo kupowac kolejne auto za 30 tys mi sie nie opłaca. zresztą za takie pieniądze to tylko do generalnego remontu a i moje wymagania są specyficzne więc na pewno nie trafie tego co mi potrzebne- więc zakup 20 letniego zgnilucha odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest zaadaptowanie jakiejś przyczepki na ramę Twojego transita, ( np. z tych ściągniętych z zachodu, bez prawa do rejestracji lub gdy brak papierów ) a ramę od takiej przyczepki można zbyć na przyczepę towarową ( samoróbkę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.