Skocz do zawartości

Bułgaria przez Słowację, Węgry i Rumunię


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę kolegów o wszelkie info. Chcemy objechać Bułgarię w kółko.

 

PS. Rumunię "zrobiliśmy" kamperem dwa lata temu.

Teraz nowe wyzwanie...Bułgaria ale...z cepą.

Nowe wyzwania, nowe doświadczenia...

Liczę (powiem szczerze) na kolegów z karawaning.pl.

Kamperem (Camper Club Poland, CamperTeam mogę się podzielić doświadczeniem)

ale w caravaningu jetem całkiem zielony. :ok:

 

Please.

Kazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli już "zaliczyłeś" Rumunię - może warto pojechać przez Serbię i Czarnogórę? Mi się podobają te kraje, bardzo ciekawy widokowo jest też sam przejazd przez centrum Belgradu (autostradą!).

Czarnogóra wita (hmm, może się coś zmieniło, bo ostatnio jechałem tamtędy w 2006 roku) dość kiepskimi drogami, ale za to fantastycznymi widokami. Sama Bułgaria - to dla mnie przede wszystkim wybrzeże, ale nie kurorty typu Złote Piaski, a "dzikie plaże" i przepiękne zaciszne miejsca.

Morze Czarne w moim prywatnym rankingu jest na 1-ym miejscu (temperatura i czystość), a najwspanialszym miasteczkiem jest Sozopol.

poczytaj więcej tutaj: http://www.bulgaricus.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kaziu !

 

Podczas naszej wyprawy do Rumunii w zeszłym roku :

 

- planowanie :

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3523

 

- relacja :

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5144

wypoczywaliśmy z sympatyczną rodzinką Marleny (Szaraja) i Jacka (JacekSz). Nasze drogi rozeszły się po pobycie nad Morzem Czarnym i oni pojechali dalej do Bułgarii. Tu, na tej stronie są ich wspomnienia (trochę poniżej - JacekSz).

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5144&postdays=0&postorder=asc&start=180

 

Aha, jeszcze w przygotowaniach do wyjazdu do Rumunii są wątki o Bułgarii. Trochę też pisze o niej Andy1. Tu umieszczony przez Niego link do kempngów :

 

http://www.bulgariansearesorts.com/campsites/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem do Bulgari przez Romanie ale ich drogi,oznaczenia to wielka porazka !!! :) Polecam Serbie piekne widoki piekne drogi i.Jest dalej o jakies 200km,ale szybciej :niewiem: Powodzenia i szerokosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem do Bulgari przez Romanie ale ich drogi,oznaczenia to wielka porazka

 

Nie przesadzaj ... widoki piękne drogi lepsze niż większość u nas ..... troszkę wąskie i sporo TiR-ów ale o tej dziczy to mity .... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja to myślę, że jedynym minusem w Rumunii jest styl jazdy kierowców, ale idzie się przyzwyczaić. Drogi, myślę, że w stanie dobrym i bardzo dobrym. Olbrzymia zaleta to taka, że nie mają CB i nie popędzają, siedząc na ogonie, tak jak to ma miejsce u nas :hmm: Oczywiście każdy ma swoje zdanie, ale sumując jako kraj tylko tranzytowy nadaje się jak najbardziej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jestem kierowca sam.ciezarowego,zjezdzilem prawie cala Europe,Anglie,Skandynawie.Nie pisze tego zeby sie chwalic,ale po to to zeby napisac wlasnie opisac w skrucie Romanie :hmm: Jechalismy na wakacje na cztery sam ale bez domkow do Bulgarii przez Rumunie,cala podroz przebiegala bd fajnie az do Rumuni a mianowicie nie pamietam miejscowosci ale zatrzymala nas policja Rumunska stali oznakowana dacia logan,wiec lamana angielszczyzna dowiedzielismy sie ze WSZYSCYprzekroczylismy predkosc no fajnie ale jak to mozliwe??? a wiec tak ze wczesniej stala stara dacia z radarem cos takiego jak u nas no tak mysle bo nic nam nie pokazano tylko zarzadano od nas wszystkich naraz dokumentow tj dowod,ubezp i paszport.Dalismy wszyscy wymagane dokumenty i mowi na policjant ze mamy zaplacic wszyscy po 40 euro:) my pytamy za co a on nam mowi ze przekroczylismy predkosc o 20km/h :hmm: powiedzielismy ze nie mamy takiej waluty kolo siebie to nam wypisal mandat na sto lei no ich waluta na nasze to ok 100zl my sie zaczelismy troche klocic ale mial nasze wszystkie dokumenty i powiedzial ze jak nie podpiszemy to nam dokumentow nie odda :) podpisalismy te mandaty i ruszylismy dalej i wolniej ale bez mandatow.Wogole kazde miasteczko to jest tak ze jest prosty odcinek to jest linia ciagla a na zakretach przerywana :hmm::mod::hmm: Dlatego ja juz NAPEWNO nie pojade przez Rumunie ale probojcie.Szerokosci i powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

My byliśmy w 6 rodzin z przyczepami, rumuńskiej policji bardzo dużo, ale zatrzymywali tylko miejscowych. Generalnie miło i sympatycznie. Nie raz tarasowaliśmy duże odcinki drogi, a dostosowując się do ich stylu jazdy musieliśmy wymuszać wyjazdy z dróg podporządkowanych, nawet na oczach policji. Jedno jest pewne, prędkości nie przekraczaliśmy. Może mieliście pecha, może my mieliśmy szczęście. Osobiście zjeździłem ponad 1 mln kilometrów, ale osobówką, w 90 % bez CB, nigdy nie miałem większych problemów. Nie piszę, żeby się chwalić :hmm: Może i ja kiedyś trafię na taką sytuację o której piszesz. :? No chyba, że myśleli, że AdamH ze swoją przyczepą to król Romów. :hmm:

Aha, no i Rumunię zjechaliśmy od granicy węgierskiej do Morza Czarnego i z powrotem, bardzo różnymi drogami. Dużo także zwiedzaliśmy i jeździliśmy max w 2 auta i też nie było żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że rumuńska policja zrobiła Kolegę UPS-a, w "bambuko" zupełnie tak samo jak niejednokrotnie policja słowacka lub czeska z obcokrajowcami !!! Zawsze zatrzymują w rejonach takich z lekka odosobnionych, ustronnych, wieczorem lub w nocy i zawsze jest ta sama "gadka" kilkanaście kilometrów wcześniej był radar zrobiono zdjęcie i kierowca przekroczył prędkość. Nikt zmęczony podróżą, po nocy nie chce się wracać by zobaczyć zdjęcie i najczęściej albo płaci mandat albo załatwia temat polubownie :hmm: Jestem pewien, że tak samo było w Waszym przypadku

Za tego typu praktyki na polecenie Unii Europejskiej policja węgierska miała zakaz egzekwowania wykroczeń i karania obcokrajowców kilka lat wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak ze jechalismy do Bulgari 26 godzin non stop z malymi postojami bo dzieciaki jechaly, a to czy przekroczylem predkosc to pewnie tak bo swietci to my nie byli ale to o pare kilometrow no ale kto w Polsce jezdzi 50 km/h w miescie :hmm: ... Ale przed nami jechali miejscowi i to duzo szybciej,ale kto da lapowke jak nie obcokrajowiec :-] dlatego opisalem nasza przygode,bo wracalismy przez Serbie i dalej jakies 200 km a dwie godzinki szybciej :hmm: no i drogi piekne i widoki rowniez. Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to jest powod do pisania w kategorii ....juz NIGDY WIECEJ NIE POJADE...

Ja moge powiedziec, ze wlasnie na Wegrzech bylo najgorzej - nie dosc, ze chamski celnik, Wegier poprzewracal mi graty w przyczepie, podczas, gdy Rumuni byli grzeczni i zyczyli szerokiej frogi to zaplacil Tomekk kontrowersyjny mandat za parkowanie w Budapeszcie.

 

Czy to znaczy, ze juz nigdy nie pojade na Wegry, nie, bardzo chetnie pojade jeszcze wiele razy, tak jak do pieknej Rumunii, po prostu trzeba takie sytuacje traktowac jako niestety "koszt"

wycieczki.

A w Polsce jak placicie mandaty, to oczywiscie one sa zawsze niesprawiedliwe tez?, czy czasem jest nasza wina?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz forum jest po to zeby pisac plusy i minusy :hmm: ja napisalem jak bylo co przezylem jak rowniez to ze jadac kiedys w tamte strony to nie przez Rumunie.Kazdy pisze co uwaza,a ja nikomu nie kaze jechac inaczej,kazdy ma swoje drogi i kazdy lubi cos innnego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.