Skocz do zawartości

Instalacja 13-pin


AgaMi

Rekomendowane odpowiedzi

moje prace z rozbrojeniem wtyczki skończyły sie niepowodzeniem z zachodem słońca - nie mam pojęcia jak ją rozkręcic.. :) metody na siłę nie dają rezultatu. ani drgnie.. :(

 

 

jesli masz taka wtyczke ktora jest "gruba" i ma dyndajaca na sznureczku klapke do zaslaniania to mam dla ciebie zle wiesci

- ta wtyczka po skreceniu ma zatrzaski - bez jej rozwalenia nie rozkrecisz jej :(

mialem to u siebie, myslalem ze ktos wczesniej ja skleil ale jednak nie - do zatrzaskow z zewnatrz sie nie dostaniesz - poprostu jest zlozona raz na wieki - amen

 

na domiar zlego kable w srodku do "pinow" sa zacisniete - nie mozna do pinow ponownie nic podlaczyc anie przelozyc kabli czy pinow

 

odetnij wtyczke z zapasem kilku cm i po kolorach sprawdz miernikiem ktory gdzie na pin idzie - u mnie byl jeden mostek

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz taka wtyczke ktora jest "gruba" i ma dyndajaca na sznureczku klapke do zaslaniania to mam dla ciebie zle wiesci

- ta wtyczka po skreceniu ma zatrzaski - bez jej rozwalenia nie rozkrecisz jej :(

mialem to u siebie, myslalem ze ktos wczesniej ja skleil ale jednak nie - do zatrzaskow z zewnatrz sie nie dostaniesz - poprostu jest zlozona raz na wieki - amen

 

na domiar zlego kable w srodku do "pinow" sa zacisniete - nie mozna do pinow ponownie nic podlaczyc anie przelozyc kabli czy pinow

 

odetnij wtyczke z zapasem kilku cm i po kolorach sprawdz miernikiem ktory gdzie na pin idzie - u mnie byl jeden mostek

 

zobacz posty wcześniej gdzie pokazywałem zdjęcia czy to taka wtyczka o której mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co więc ma gwint z tyłu ?

 

 

na tyle byla nakretka ktora po skreceniu rozciskala oring gumowy uszczelniajacy - przednia czesc tez byla wkrecana z oringiem gumowym - ale tak jak pisalem wczesniej po dokreceniu na max byly 4 takie wypusty plastkowe ze po dociagnieciu nie bylo mowy ponownego rozkrecenia

 

calos to tak jakby tuleja - z przodu wkrecany talerz z pinami z tylu nakretka uszczelniajaca

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś rozkręcał wtyczkę 13 pinową?? jak to się robi bo nie chce nic zepsuć.. :( pilne.. bo mam fazę na majsterkowanie. 13 pinowa bolcowa.

 

 

jutro będę zakładał do cepki taka wtyczkę porobie fotki zebyś wiedział co i jak moze jeszcze komuś się przyda :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foto real

post-2830-0-62511600-1316443795_thumb.jpg

post-2830-0-61067700-1316443867_thumb.jpg

 

jak rozbierane

post-2830-0-09372000-1316444067_thumb.jpg

post-2830-0-62303600-1316444149_thumb.jpg

post-2830-0-57278900-1316444308_thumb.jpg

post-2830-0-24677600-1316444402_thumb.jpg

gniazgo rozebrane

post-2830-0-66180000-1316444449_thumb.jpg

 

wersja inna

post-2830-0-65947400-1316444522_thumb.jpg

post-2830-0-61024500-1316444565_thumb.jpg

 

rozbieramy

post-2830-0-05038500-1316444809_thumb.jpg

reszta juz sama jest prost

 

jest tez 3 rodzaj jednak ten będę rozbierał za dwa dni tez postaram się fotki podesłać

Edytowane przez andrewa1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to udało się rozkręcić (hmm poniekąt) wtyczkę.

Mianowicie Piotr miał dużo racji że trzeba było odkręcić tę niby nakrętkę ale ona była tuleją do trzymania obudowy.

Ale żeby ją odkręcić to trzeba było mieć adapter (coś co trzyma za piny (wszystkie i obudowę pinów) albo gniazdo w które przytrzyma piny i kluczem francuskim się odkręci. ja niestety obudowę przeciąłem delikatnie nożykiem i się wtedy okazało co i jak. ale mądry Polak po szkodzie. Jutro montaż nowej wtyczki .

AAA i opłacało się ją rozkręcać.. (trochę rdzy, przewód jeden przetarty i tak jak myślałem jakiś głupi holender podłączył lodówkę pod stałe zasilanie.. :sciana:

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Na Warkę będę miał już wszystko cool. :)

Zdjęcia będą jutro bo ciemno jest już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to udało się rozkręcić (hmm poniekąt) wtyczkę.

Mianowicie Piotr miał dużo racji że trzeba było odkręcić tę niby nakrętkę ale ona była tuleją do trzymania obudowy.

Ale żeby ją odkręcić to trzeba było mieć adapter (coś co trzyma za piny (wszystkie i obudowę pinów) albo gniazdo w które przytrzyma piny i kluczem francuskim się odkręci. ja niestety obudowę przeciąłem delikatnie nożykiem i się wtedy okazało co i jak. ale mądry Polak po szkodzie. Jutro montaż nowej wtyczki .

AAA i opłacało się ją rozkręcać.. (trochę rdzy, przewód jeden przetarty i tak jak myślałem jakiś głupi holender podłączył lodówkę pod stałe zasilanie.. :sciana:

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Na Warkę będę miał już wszystko cool. :)

Zdjęcia będą jutro bo ciemno jest już.

 

czyli juz nie potrzebujesz fotek tej trzeciej

 

było poczekać bo napewno masz tą trzecią jutro fotki zapodam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.