Skocz do zawartości

Grille Cadac


old

Rekomendowane odpowiedzi

a stary 50mbar z przyczepy, używać na przenośnej butli

 

na razie będę używał małej 2kg w wersji przenośnej

 

a inne uzadzenia w budce sa na mniejsze jak 50 mbar cisnienie?

sprawdz bo na reduktorze 37 mbar piec lub lodowka przystosowane do 50 mbar nie beda tak wydajne

pozdrawiam

 

teraz jest taki reduktor (50mbar w przyczepie), więc pewnie jest dopasowany do urządzeń :ok:

chcę pozostawić 50mbar w budce, tylko dać rozgałęźnik do grilla/kuchenki cadac'a

 

tyle, że wtedy do małej butli też muszę mieć dysze i reduktor 50

więc kupuję reduktor z rozgałęzieniem, ten co mam daję na węża zamiast tego 37

zmieniam dysze w grillu ... i wszystko działa

tylko trza wydać kolejną "stówę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a stary 50mbar z przyczepy, używać na przenośnej butli

 

na razie będę używał małej 2kg w wersji przenośnej

 

a inne uzadzenia w budce sa na mniejsze jak 50 mbar cisnienie?

sprawdz bo na reduktorze 37 mbar piec lub lodowka przystosowane do 50 mbar nie beda tak wydajne

pozdrawiam

 

teraz jest taki reduktor (50mbar w przyczepie), więc pewnie jest dopasowany do urządzeń :ok:

chcę pozostawić 50mbar w budce, tylko dać rozgałęźnik do grilla/kuchenki cadac'a

 

tyle, że wtedy do małej butli też muszę mieć dysze i reduktor 50

więc kupuję reduktor z rozgałęzieniem, ten co mam daję na węża zamiast tego 37

zmieniam dysze w grillu ... i wszystko działa

tylko trza wydać kolejną "stówę"

 

ja mam podobną kombinację -> zaraz za butlą jest reduktor około 50mbar (do pieca) a dopiero dalej kolejny zbijający do 30mbar do innych urządzeń. Ale w zasadzie dyskusja jest akademicka bo przy cadac-ach na dużą butlę (nie jednorazówkę) w zestawie są dwie dysze na 30 i na 50 mbar więc trzeba sobie wybrać i wkręcić właściwą lub wozić obie i zamieniać w zależności od potrzeb.

Wracając na chwilę do tematy wątku: moim zdaniem grile cadac-a są śliczne i świetnie działają ale są jednocześnie drogie jak zaraza. Zestaw na normalną butlę z kilkoma dodatkami typu przykrywka itp to nie kosztuje 300zł tylko co najmniej 2 razy tyle :-) Jeżeli potencjalny użytkownik jest w stanie ścierpieć taki wydatek to polecam bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wpadłem dzisiaj przejazdem do Chorzowa i tu http://www.campingi.net.pl/ sprzedali mi grill cadac (wersja do normalnych butli z reduktorem) za 315 zł ... poprosiłem o rabat i dostałem 15%. Rewelacja jak dla mnie :) Gdyby ktoś szukał w dobrej cenie polecam ! Grill to nie tylko grill ale cały zestaw do pichcenia na zewnątrz (wok, patelnia, grill i barbecue). Żona zadowolona bo pamiętała, że gotowanie w grecji wewnątrz przyczepy do przyjemnych nie należało.

 

aha w cadac'u oszczędności jest tylko jedna dysza 50mbar !

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

wpadłem dzisiaj przejazdem do Chorzowa i tu http://www.campingi.net.pl/ sprzedali mi grill cadac (wersja do normalnych butli z reduktorem) za 315 zł ... poprosiłem o rabat i dostałem 15%. Rewelacja jak dla mnie :) Gdyby ktoś szukał w dobrej cenie polecam ! Grill to nie tylko grill ale cały zestaw do pichcenia na zewnątrz (wok, patelnia, grill i barbecue). Żona zadowolona bo pamiętała, że gotowanie w grecji wewnątrz przyczepy do przyjemnych nie należało.

 

aha w cadac'u oszczędności jest tylko jedna dysza 50mbar !

 

U mnie w komplecie były dwie dysze - 30 i 50 mbar. Myślę, będzie pasować taka od naszych rodzimych kuchni, na 37 mbar ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem, że dawali dwa ale u mnie brak no i w kilku miejscach ciapnięte znaczki na pudełku, instrukcji 50 mbar ... jeden problem z tym mam bo w przyczepie reduktor 30 ... chciałem kupić trójnik i z 3 metry rury i korzystać z przyczepowej butli ... no nic trzeba dokupić dodatkowy reduktor ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co myślicie o takim grilu.... ciekaw jestem opini może ktoś taki użytkuje..

 

To napewno jest grill? Mam coś podobnego w domu w takiej walizce ale to jest kuchenka turystyczna. Ogólnie zauważyłem tendencje że przy grillach gazowych nie smaży się bezpośrednio nad samym ogniem a tutaj nic palników nie zasłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno jest grill? Mam coś podobnego w domu w takiej walizce ale to jest kuchenka turystyczna. Ogólnie zauważyłem tendencje że przy grillach gazowych nie smaży się bezpośrednio nad samym ogniem a tutaj nic palników nie zasłania

 

to jest grill i kuchenka w jednym, nawet fotka jest z allegro z tej aukcji http://allegro.pl/grill-gazowy-turystyczny-skladany-walizkowy-i1736147226.html

b_x_img-13046914224361192-grile-ogrodowe-__kopia__-waeco-dometic-classic-1-przenosny-grill-z-trzema-plytami-grzejnymi-30-mbar-d-ch-a-.jpg

griluje się pod palnikiem, w sumie ciekawe rozwiązanie bo nie kapie nic na palnik

patent stosowany w większości kuchenek mikrofalowych z funkcją grilla

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dwa w jednym.. zastanawiam sie nad kupnem czegoś takiego,czy lepiej sie szarpnąc na cadaca.... jeśli ktoś jest użytkownikiem takiego ustrojstwa to prosze o opiniębow.gif

 

No w Cadacu napewno nie upieczesz tak kurczaka jak na zdjęciu :mikolaj:

 

 

... nie mogłem się powstrzymać :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dwa w jednym.. zastanawiam sie nad kupnem czegoś takiego,czy lepiej sie szarpnąc na cadaca.... jeśli ktoś jest użytkownikiem takiego ustrojstwa to prosze o opiniębow.gif

 

trochę inne urządzenia ... cadac jest bardziej uniwersalny, masz kuchenkę (bezpieczniejszą bo nie nagrzewa się cały grill)

masz woka, nakładki teflonowe ... u mnie bardzo przydatne

i grillujesz tradycyjnie z ogniem od dołu, ale czy ma to jakieś znaczenie :niewiem:

 

kurczaka też zrobi sie na cadacu, po przykryciu tą michą (wokiem) powinien się ładnie upiec :jesc:

 

cadac jest chyba gorszy do mycia, tam jednak tłuszcz nie będzie się tak przypalał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kurczaka też zrobi sie na cadacu, po przykryciu tą michą (wokiem) powinien się ładnie upiec :jesc:

 

 

No tak ładnie się upiecze ale nie tak klasycznie jak na obrazku powyżej czyli nabity na szpikulec i kręcący się :bevil:

 

A czyszczenie Cadaca to faktycznie dość problemowe zadanie szczególnie jeżeli chodzi o nakładkę którą się kładzie nad palnikiem i tłuszcz po tym skapuje. Najlepiej po wczasach wrzucić to do miski, zalać wrzątkiem a potem szorować delikatną gąbką, a i tak nie wszystko zejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ładnie się upiecze ale nie tak klasycznie jak na obrazku powyżej czyli nabity na szpikulec i kręcący się :bevil:

 

A czyszczenie Cadaca to faktycznie dość problemowe zadanie szczególnie jeżeli chodzi o nakładkę którą się kładzie nad palnikiem i tłuszcz po tym skapuje. Najlepiej po wczasach wrzucić to do miski, zalać wrzątkiem a potem szorować delikatną gąbką, a i tak nie wszystko zejdzie

 

a te płyny do czyszczenia grilla/kominków ? tym myślałem po sezonie potraktować :hmm:

 

swój wkładam do zmywarki, trochę spalenizny zostaje, ale ona z czasem odchodzi sama :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.