Skocz do zawartości

Kempingi Jury - Krakowsko-Częstochowskiej


janbas

Rekomendowane odpowiedzi

Znam kemping w Podlesicach, gdyż korzystałem z niego. Kemping bardzo zadbany i osoby na nim przebywające, łącznie z młodzieżą ,podczas mojego pobytu zachowywały się bez zarzutu. Nie miałem żadnych złych wspomnień odnośnie halsu dobiegającego z sąsiadującego z kempingiem hotelu. Być może wynikało to z tego, że na kempingu przebywałem w "czarnych" dniach tygodnia, a nie podczas weekendu, a szczególnie długiego weekendu, która to pora niektórym ludziom odbiera rozum, co skutkuje tym, że mentalnie wracają do jaskiń. Zastanawiam się dlaczego nie zwróciłeś się do administracji lub ochrony kempingu, żeby ukrócić te ekscesy. Pozostaje jeszcze droga interwencji policyjnej, ponieważ w RP do godz 22.00 do 6.00 obowiązuje cisza nocna. Wiem że zepsuty przez troglodytów wypoczynek pozostawia złe wspomnienia, ale może kiedyś przyjedziesz na Jurę i przekonasz się że warto.

 

Jednym słowem miałeś farta. Ja niestety go nie mam. Nawet jeżeli dzwonię na recepcje i pytam czy mają jakieś głośne imprezy to kłamią. Dodatkową atrakcją są hałasy z sąsiedniego hotelu :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam !!!

wybieram się niebawem na 3-4 dni w Jurę Krakowsko-Częstochowską

 

moje pytanie:

 

jaki kemping będzie najbardziej optymalny aby trochę pojeździć i pozwiedzać?

jaki jest po prostu fajny?

 

 

2 os. dorosłe

 

moje typy:

1. Podlesice

2. Rzędkowice

3. Ciechan - Siamoszyce

 

?

ktoś doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

wybieram się niebawem na 3-4 dni w Jurę Krakowsko-Częstochowską

 

moje pytanie:

 

jaki kemping będzie najbardziej optymalny aby trochę pojeździć i pozwiedzać?

jaki jest po prostu fajny?

 

 

2 os. dorosłe

 

moje typy:

1. Podlesice

2. Rzędkowice

3. Ciechan - Siamoszyce

 

?

ktoś doradzi

 

poczytaj w temacie o Podlesicach - tam imprez nie powinno teraz być, a któreś z 2 pozostałych pól - chyba w Rzędkowicach miało być czynne do 31.08. - sprawdź to przed wyjazdem.

 

co nie wybierzesz - będzie OK :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!

wybieram się niebawem na 3-4 dni w Jurę Krakowsko-Częstochowską

 

moje pytanie:

 

jaki kemping będzie najbardziej optymalny aby trochę pojeździć i pozwiedzać?

jaki jest po prostu fajny?

 

 

2 os. dorosłe

 

moje typy:

1. Podlesice

2. Rzędkowice

3. Ciechan - Siamoszyce

 

?

ktoś doradzi

Byłam na wszystkich wymienionych przez Ciebie kempingach i zdecydowanie polecam Rzędkowice.

Dla osób preferujących ciszę i spokój jest rewelacyjny :)

Pozdrawiam,

Grażyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenowo chyba też atrakcyjniej wypadają od Podlesiec

muszę tylko zadzwonić bo ktoś mówił coś o zmianie właściciela i niepewnych losach tegoż kempingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Panowie za informacje

jak się uda to 2 dni Rzędkowice a 2 Podlesice !

aby poznać te kempingi.

jutro zadzwonię i dam znać co z Rzędkowicami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Byłem dzisiaj na polu namiotowym w Rzędkowicach i przeżyłem duże rozczarowanie.

Oto zatwierdzony na bieżący sezon cennik pola namiotowego w Rzędkowicach:

Osoba dorosła - 8 zł / doba

Przyczepa campingowa do 3,5 m - 12 zł / doba

Przyczepa campingowa powyżej 3,5 m - 16 zł / doba

Przedsionek do przyczepy - 6 zł / doba

Samochód osobowy (do 5 osó B) - 6 zł / doba

Autocamp - 20 zł / doba

Przyłącze do prądu - 12 zł / doba

Opłata za korzystanie z prysznica - 4 zł / jednorazowe korzystanie przez 1 osobę

Cały cennik posiada 19 ( słownie 19 pozycji) a zatwierdzony został ZARZĄDZENIEM NR 267/2013 WÓJTA GMINY WŁODOWICE z dnia 24.04.2013 r. http://www.spwlodowice.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=zt,171Z prostego wyliczenia wynika, że pobyt na tym polu namiotowym czteroosobowej rodziny ( 2+2) z większą przyczepą wyniesie 84 złote dobę ( wliczając w to jednorazowe korzystanie z natrysku). Dla porównania cena wynajęcia pokoju 4 osobowego w gospodarstwie agroturystycznym położonym w tej samej miejscowości wynosi 100 zł/doba ( bez limitu korzystania z natrysku) http://meteor-turystyka.pl/agro-rzedkowice,rzedkowice.html Nie muszę nikogo przekonywać, jak się ma komfort wypoczywania w pokoju gospodarstwa agroturystycznego do pobytu w przyczepie lub kamperze, na skrawku ogrodzonego za unijne pieniądze gminnego trawnika, nazywanego szumnie „polem namiotowym”. W cenniku Pan Wójt nie ujął pozycji „oddychanie na kempingu”, która to pozycja znacznie zwiększyłaby przychody gminy Włodowice. „Księżycowe” ceny za kempingi, ustalane przez lokalne władze, wskazują jednoznacznie, że ten kto to robi nie ma zielonego pojęcia o karawaningu. Karawaningowcy to nie są dojne krowy. Niech ta prawda dotrze wreszcie do szarych komórek ludzi ustalający takie cenniki .

Jestem mieszkańcem regionu Jury i od wielu lat czynnym karawanigowcem . Gdziekolwiek jestem, czy to w kraju czy za granicą zachęcam innych karawaningowców do odwiedzania Jury i skorzystania z jej uroków. Do tej pory zachęcałem do odpoczynku na tym kempingu. Po ostatnich decyzjach wójta zdecydowanie odradzam. Jeżeli ktoś chce z rodziną odwiedzić Jurę przyczepą lub kamperem, w okolicach Żarek, Kroczyc lub Złotego Potoku niech korzysta z ofert Schronisk Młodzieżowych lub zwróci się do właścicieli gospodarstw agroturystycznych. Korzystanie na Jurze z takich kempingów jak rzędkowicki jest nieporozumieniem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem sobie trud przeliczenia pobytu 4 osobowej rodziny na niemieckim kempingu  http://www.campingplatz-zellingen.de/ Pobyt w warunkach o niebo lepszych niż oferowane na rzędkowickim polu namiotowym, będzie kosztował 92,25 PLN/doba i będzie wyższy jedynie o 8,25PLN od „księżycowej” ceny Pana wójta. Należy przy tym wziąć po uwagę, że poziom życia obywateli Niemiec jest wyższy ( mają wyższe dochody niż Polacy). Nie rozumiem, co kierowało lokalnymi włodarzami, którzy w swej nieskończonej mądrości, ułożyli cennik kempingu. eek.gif Na taką zachłanność mojej zgody nie ma red%20card.gif Dlatego dopóki ceny nie zostaną urealnione, pobyt na tym kempingu będę odradzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Zdecydowanie odradzam Siamoszyce nie wiem za co tam sie płaci, byłem w zeszłym roku i szok, normalnie połowa lat 70-tych i do tego nigdy chyba nie remontowany budynek z toaletami i natryskami , bardzo nieprzyjemna obsługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.