Skocz do zawartości

Odprowadzenie ciepła od pracującej lodówki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem jaki może być cel zasłaniania. W styczniu jak byliśmy na kampie, było -9 to w lodówce zamarazało, wystarczyło na pokrętle zmniejszyć moc chłodzenia i było ok. Nie wpadłbym na to żeby zasłaniać. 

Może na drogę żeby woda podczas deszczu sie nie lała :hmm:

tylko kratki mają taką konstrukcje że to nie grozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Nie wiem jaki może być cel zasłaniania. W styczniu jak byliśmy na kampie, było -9 to w lodówce zamarazało, wystarczyło na pokrętle zmniejszyć moc chłodzenia i było ok. Nie wpadłbym na to żeby zasłaniać. 

Może na drogę żeby woda podczas deszczu sie nie lała :hmm:

tylko kratki mają taką konstrukcje że to nie grozi

Ja bym powiedział, że strasznie potrafi wiać przez kratki i zimne powietrze dostaje się do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć, mam pytanie odnośnie miejsca podłączenia w przyczepie tych wentylatorów. Zrobiłem trochę z partyznata podlaczajac przez zasilacz do 230. Chciałbym mieć wpiete w instalację przyczepy. Jak ktoś może to proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 00:08, Wiciu81 napisał:

Cześć, mam pytanie odnośnie miejsca podłączenia w przyczepie tych wentylatorów. Zrobiłem trochę z partyznata podlaczajac przez zasilacz do 230. Chciałbym mieć wpiete w instalację przyczepy. Jak ktoś może to proszę o pomoc. 

Witam!Ja podłączyłem do przewodu zasilającego 12v lodówki.Mam akumulator i solara.Podłączyłem przed włącznikiem lodówki na 12v ,poprzez termik 40°/230v i gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2018 o 10:14, GRAFKR napisał:

Kolego ja proponowałem tylko regulację według temperatury ,bez regulacji obrotów.Jeśli temperatura z tyłu lodówki duża chodza na max,jak schłodzą to się wyłączają.Jak w nocy chłodno nie chodza wcale.W nocy solar nie ładuje więc oszczędność prądu jak najbardziej wskazana.Głównie chodzi o stanie na dziko bez prądu.Wiadomo przy stałym dostepie do prądu to wiatraki+klima+wszystko co tam kto ma można włączyć na stałe i niech sobie bryka;)

Jak prąd ze swojego akumulatora to oszczędzanie wskazane, a jak z zasilania sieciwego na kempingu to niech sobie odbiorniki brykają ile wlezie. Potem właściciele kempimgów robią bilans zużycia prądu po sezonie i co -  w nastepnym sezonie podwyżka w pozycji podłączenie do prądu. Znam takich, którzy jak swoje to dusigrosze, a jak ryczaltem płacą za prąd to nawet w ciepłe dni włączają w przedsionku elektryczna kuchenkę dwupalnikową, bo przecież zapłacili za prąd. Napiszę więcej ta kuchenka hula 24 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, reflexes napisał:

Planuję u siebie montaż wentylatorów na kratce wraz z termostatem tak żeby wentylatory nie chodziły bez przerwy (głównie w nocy) i zastanawiam się jaką mniej więcej temperaturę załączenia ustawić na termostacie? 

Tak jak pisałem ja mam termik 40° i na jesieni jak  było chłodniej to i w dzień wyłączał.W lato jeszcze nie sprawdzałem,ale najwyżej zdejmę kratkę i przybliże lub oddale termik od agregatu(jest na opasce zaciskowej).Przy kartce będzie miał chłodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, GRAFKR napisał:

Tak jak pisałem ja mam termik 40° i na jesieni jak  było chłodniej to i w dzień wyłączał.W lato jeszcze nie sprawdzałem,ale najwyżej zdejmę kratkę i przybliże lub oddale termik od agregatu(jest na opasce zaciskowej).Przy kartce będzie miał chłodniej.

Dzięki za podpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2019 o 11:04, GRAFKR napisał:

Witam!Ja podłączyłem do przewodu zasilającego 12v lodówki.Mam akumulator i solara.Podłączyłem przed włącznikiem lodówki na 12v ,poprzez termik 40°/230v i gra?

Wielkie dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wiciu81 napisał:

Wielkie dzięki 

Ps.Trzeba zwrócić uwagę na to żeby termik załączał prąd powyżej 40°,a nie odwrotnie.Bo są dwa rodzaje-załączające powyżej i rozłączające powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.