Skocz do zawartości

Odprowadzenie ciepła od pracującej lodówki


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy jak radzicie sobie z odprowadzeniem ciepła z lodówki podczas pobytu w krajach takich jak Włochy, Chorwacja. Ja wykonałem to tak.

dscn2593i.jpg

Dokładnie opisałem w opisie swojej przyczepy

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=6061&start=45

Jeżeli Ktoś ma ciekawe rozwiązania to proszę o opis i fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pewnie taki wentylatorek spełnia swoją rolę ale uwazam, że nie jest to szczególnie potrzebne.

Przecież konstruktorzy nie zainstalowali lodówki w przyczepce z myślą o pobytach pod kołem podbiegunowym a raczej o pobytach w bardziej dla nas sprzyjających warunkach. Jeżeli trzymamy się zasady aby w ciągu upalnego dnia otwieramy lodówkę jak najrzadziej to i temperatura w niej będzie przyzwoita a z odprowadzeniem ciepła sama sobie poradzi. Moja lodówka w Chorwcji spisywała się bez zarzutu nawet przy 35st. upałach. Bez dodatkowych ulepszeń. No i rzecz podstawowa: lodówka nie może być przeładowana bo nie zdąży schłodzić wszystkiego. Warto według mnie zaopatrzyć się w drugą, pomocniczą lodówkę turystyczną, gdzie można schładzać np. tylko napoje bez potrzeby częstego otwierania tej w kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojteksw, w wątku do którego podałeś link, że odprowadzenie ciepłą jest ważne przy pobycie w ciepłych krajach. Czy to oznacza, że bez odprowadzenia ciepła lodówka się przegrzewa czy spada zauważalnie wydajnośc ?

 

Będąc w Chorwacji wielokrotnie miałem sytuację, że lodówka pracowała prawidłowo, ale cały blat kuchenny był ciepły i dodatkowo ogrzewał mi wnętrze przyczepy. Niemcy nagminnie zdejmowali kratki dolne i górne w celu zwiększenia cyrkulacji powietrza. W mojej poprzedniej przyczepie też miałem zamontowany mały wentylatorek i poprawiło to komfort wewnątrz przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadome jest że lepsze odbieranie ciepła skraplania podnosi nam sprawność lodóweczki. Większa sprawność lodóweczki to mniejsza dyscyplina przy jej otwieraniu czy przy wstawianiu do środka letnich produktów. Wentylator warto mieć :jump:, choć bez niego lodówka też da se radę...

 

Chciałem przypomnieć że jeśli wentylator jest zamontowany na górnej kratce to powinien on wywiewać powietrze z przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zauważyłem iż ostatniego lata jak były upały w południe moja lodówka przestawała mrozić i zaczynała się rozmrażać :) pytam się dlaczego ? . Po przemyśleniach zauważyłem że w szafce gdzie jest lodówka do góry jest spora temperatura , dodam że lodówka działała na gaz i stwierdziłem że jak jest taka temperatura to ma prawo się niedomrażać więc zamontowałem w kratce wylotowej (górnej ) 3 wentylatory od kompa . Są bardzo skuteczne i wyciągają całe ciepłe powietrze z nad otoczenia lodówki . Sprawdzę jak w tym roku będzie się zachowywać lodówka .:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem iż ostatniego lata jak były upały w południe moja lodówka przestawała mrozić i zaczynała się rozmrażać :) pytam się dlaczego ? .

 

u mnie podobnie, na forum dowiedziałem się że trzeba założyć wentylatorki, więc dobrze kombinujesz

mnie czeka to samo w tym roku :] zwłaszcza że w planach gorące południe EU :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie, na forum dowiedziałem się że trzeba założyć wentylatorki, więc dobrze kombinujesz

mnie czeka to samo w tym roku :) zwłaszcza że w planach gorące południe EU :]

 

Tylko nie przesadż z tym schładzaniem;w tej lodówce po to z tyłu grzeje,

 

 

żeby z przodu chłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.