Skocz do zawartości

Majowy weekend w Bialowieży


Romas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Skoro już tyle o tej Białowieży napisałem i może nawet kogoś z Was udało się namówić do przyjechania tam, to warto wspomnieć też o drugim (i zdaje się ostatnim) campingu. Tylko uprzedzam, nie będę obiektywny. Ba, wcale się nawet specjalnie nie będę starał :ok:

Zaraz przy wjeździe do miejscowości, dokładnie na wprost tego hotelu co się spalił (Dwór Soplicowo) jest camping "U Michała".

http://www.bialowieza.net.pl/panel.php?hotel=cumichala

Stało tam kilka kamperów i ze dwie przyczepy. Samo pole wygląda jak długa, wąska "kiszka" z drogą dojazdową biegnącą środkiem. Jak komuś pasuje zaglądanie innym przez okno, i podglądanie co to akurat sąsiad na obiad gotuje, to będzie ukontentowany. Trzeba jednak przyznać że zaplecze sanitarne prezentuje się lepiej (przynajmniej z daleka) niż to w Grudkach. No i przyłączy elektrycznych jest bez liku (w Grudkach jest ich może z osiem). No ale coś za coś. Albo cisza, śpiew ptaków i takie tam romantyczne pierdoły albo porządny kibelek, blisko do źródełka z prądem i sklepy z "napojami" zaraz za miedzą.

 

No a na koniec muszę się jeszcze czymś z Wami podzielić. W piątek przed naszym przyjazdem spalił się ten nieszczęsny hotel. W czasie naszego pobytu do tego już ex-hotelu ciągnęły pielgrzymki ludzi. Stawały samochody, rowery ludzie wysiadali, robili zdjęcia, niektórzy pozowali na tle zgliszczy i zrozpaczonych pracowników którzy stali na podwórku hotelu.

 

Cholera, czy to ja jestem nienormalny czy ci ludzie są zdrowo "pieprznięci" że potrzebują takich igrzysk?

Potraficie mi to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, czy to ja jestem nienormalny czy ci ludzie są zdrowo "pieprznięci" że potrzebują takich igrzysk?

Potraficie mi to wytłumaczyć?

Żeby chociaż umieli pomóc ..., żeby chociaż chcieli pomóc ...

 

Nie mają wg mnie złych intencji, jedynie bardzo grubą skórę :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie się uporałem ze zdjęciami. Nieco nerwów mnie to kosztowało, ale z efektu jestem w miarę zadowolony.

Wrzuciłem na Picase zdjęcia, opisałem a nawet tzw. geotagi (czyli lokalizację zdjęcia) dodałem. Taki jestem, a co :ok:

Jakby ktoś był chętny zobaczyć to zapraszam tutaj :

 

http://picasaweb.google.pl/Romas1964/BiaOwieza13052010#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna relacja ;). Byle by takich więcej na forum :ok:

 

Stawały samochody, rowery ludzie wysiadali, robili zdjęcia, niektórzy pozowali na tle zgliszczy i zrozpaczonych pracowników którzy stali na podwórku hotelu.

Te zdjęcia to na grono i naszą klasę, albo jakieś inne książko-twarzowe portale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać na zdjęciach, że to świetne miejsce na biwak! Czuję, że tam kiedyś zawitamy :)

 

Przejrzałam inne zdjęcia w Twojej galerii - widzę fascynację koleją :) . Czy to tylko amatorskie zainteresowania, czy także zawodowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fotki,aż dziw ,że tam nie dotarli jeszcze panowie z wózkami po materiały wtórne, :):) .Jak wyczują temat to juz bedzie po wąskotorówce, :) .

 

Na tych odcinkach które fotografowałem, kolejka już raczej nigdy nie pojedzie. To są niestety tylko fragmenty bardzo kiedyś rozbudowanego szlaku. Wystarczy kupić bardzo popularną mapę turystyczną, wydaną przez wojsko żeby zobaczyć ile tych torów jeszcze do niedawna tam było. Mapy może nie grzeszą aktualnością ale właśnie za to je kocham :)

Jedyny odcinek kolejki jaki jeszcze funkcjonuje, to z Hajnówki do Topiła, ale oczywiście tylko w ruchu turystycznym i to tylko w sezonie. Z resztą w Polsce nie ma już kolejek leśnych które woziłyby drewno do tartaków i tym sposobem zarabiały na utrzymanie.

Co do Panów z wózkami to jest tak jak pisałem. Środek lasu nie zachęca do "dzikiej prywatyzacji" czytaj złodziejstwa. Poza tym istotny jest też brak punktów skupu złomu. Komu by się chciało targać wózkiem parę kilo szyn, śrub, podkładek żeby sobie jakiegoś jednego "Turbo-Ptysia" kupić ?

 

Przejrzałam inne zdjęcia w Twojej galerii - widzę fascynację koleją :) . Czy to tylko amatorskie zainteresowania, czy także zawodowe? :)

 

Nie, nie jestem kolejarzem. To tylko (a może aż) pasja. Pisałem o tym kiedyś tutaj

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=6296

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mimo że temat "zdechł" już dawno temu, to czuję się w obowiązku poinformować że kamping w Grudkach też ..... zdechł :(

W zeszłym roku dotychczasowy ajent, po drakońskiej podwyżce czynszu narzuconej przez Lasy Państwowe, zrezygnował z prowadzenia. Puki co nikt inny nie zdecydował się.

Oby w tym roku kamping ożył.

Edytowane przez Romas (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne!!! to miejsce ,byliśmy na tym kempingu tak jak Wy w 2010roku w lipcu , jest tam cichutko i milutko.

nie było co kombinować wjechaliśmy na Wasze miejsce postojowe ,były jeszcze ślady po protektorze z kół, a do rozpalonego wcześniej ogniska w obozowisku dorzuciliśmy tylko kilka drewienek i było OK.:biwak::brawo::hej:

ps.szkoda że zamkneli :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romas, w zeszłym roku byliśmy "U Michała" i przy okazji dowiedzieliśmy się, że w tym roku podobno kemping ma ożyć. Dzwoniliśmy do właściciela i tak nam powiedział. Zobaczymy czy tak się stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w tym roku, wiedząc wcześniej że w Grudkach nie mamy czego szukać, obozowaliśmy w Pogorzelcach. Bardzo fajna lokalizacja w gospodarstwie agroturystycznym u Pani Heleny Szlachciuk

www.noclegiwbialowiezy.pl

Nie są co prawda nastawieni na przyczepkowiczów, ale po sezonie (byliśmy po koniec września) przyjęli nas bardzo gościnnie. Mieliśmy zasilanie, łazienkę w budynku dla gości i mnóstwo miejsca na placu. Nic więcej do szczęścia nie było nam potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.