Skocz do zawartości

Awaria termy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w tym roku szwagier kupił przyczepę Leda by Avondale Cheviot. W ostatni weekend ustawiliśmy ją w wybranym miejscu na mazurach i zaczeliśmy ją sprzątać i przygotowywać na sezon letni...no i zaczęły się problemy...z termy ciekła woda na złączeniu z rurką od ciepłej wody. Dokręcaliśmy cybant na maxa, ale niestety woda ciekła dalej. Próbowaliśmy docisnąć do końca przewód, ale ani drgnął, więc postanowiliśmy ją ściągnąć całkiem i trach...plastikowa złączka, która wychodziła z termy i wchodziła wewnątrz rórki trzasnęła i została i w termie i w rurce...pomóżcie, bo szwagierka na wakacje wybiera się do przyczepy z małą córeczką i przydała bys się jej kapka ciepłej wody. Zrobiłem kilka zdjęć w razie jakbym coś źle wytłumaczył. Chciałem ją całą zdemontować, ale po odkręceniu wszystkich śrub na zewnątrz nie mogłem jej wyciągnąć...pomóżcie proszę nowicjuszowi bo szwagier mnie przeklnie....

 


Ten element pękł

post-136597-imported-e40cdf62-496e-44ed-9379-c60d04e02670_thumb.jpg

 

Resztka została w termie :ok:

post-136597-imported-17fece8a-e04c-43d6-8e8c-8ad227de7ace_thumb.jpg

 

Tak wygląda cała terma

post-136597-imported-9b289be6-6964-4562-994a-5186d4a39cf7_thumb.jpg

 

Na zewnątrz wygląda tak.

post-136597-imported-5ef78749-f25c-4c64-9085-a4afe9f41621_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to odkręcałem przypuszczam że jest to samo - na zewnątrz musisz wszystkie śruby odkręcić a wewnątrz odpiąć kostkę elektryczną i przewód gazowy. no i węże wodne. Powinno wyjść na zewnątrz jest to przyklejone na auto kicie przynajmniej tak było u mnie. Mi także ciekło - wina oringu by się do niego dostać trzeba odkręcić tą jedną śrubę na środku zbiornika.

Jest nawet kilka fotek i adres gdzie kupiłem oring i jego wymiar jeśli to jest bojler Calver. Tytuł tematu na tej samej stronie( przyczepa ,lunar ciepła woda.(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na przyszłość jak masz twardy przewód do się go nie dociska.

Wystarczy kawałek obciąć i nałożyć ponownie .

Dla lepszego połączenia opaska zaciskowa i będzie ok.

Jak naprawisz to zapodaj foty , komuś zawsze się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzą moje piękne oczy to reszta wkrętki została w obudowie?Pytanie czy ta reszta jest tam wkręcona na gwint?Jeśli na gwint to pozostaje rozwiercić to tworzywo,tak żeby nie uszkodzić gwintu a na jego miejsce dorobić lub dokupić w sklepie hydraulicznym mosiężna wkrętkę.Jest jeszcze pewna partyzancka metoda;W ten otwór w obudowie wbić na siłę kawałek rurki i na wystający jej kawałek nałożyć wąż z opaską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za cenne uwagi. Masz rację mesert, została resztka w termie. Znajomy poradził, żebym z tymi resztki poszedł do jakiegoś magika, który dotoczy mi taką wkrętkę, ale najpierw postaram się ją stamtąd wykręcić i jak mówisz poszukać w sklepie hydraulicznym.

Tak to jest jak robi się coś pierwszy raz Trafko :ok: po naprawie na pewno podzielę się spostrzeżeniami i fotkami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za cenne uwagi. Masz rację mesert, została resztka w termie. Znajomy poradził, żebym z tymi resztki poszedł do jakiegoś magika, który dotoczy mi taką wkrętkę, ale najpierw postaram się ją stamtąd wykręcić i jak mówisz poszukać w sklepie hydraulicznym.

Tak to jest jak robi się coś pierwszy raz Trafko :ok: po naprawie na pewno podzielę się spostrzeżeniami i fotkami!

 

Zobacz tu http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=6682 zamieściłem tam fotki rozwiertaków, tym wykręcisz pozostałości końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam za przerwę...

sąsiad z przyczepy obok mi pomógł :ok:

wydłubaliśmy delikatnie (tak jak doradzał Trafko) to plastikowe ustrojstwo i na podstawie resztek sąsiad zabrał do swojego znajomka i dorobił mi "nówkę sztukę"!!! Po zamontowaniu i przybiciu piątki usiedliśmy do :ok: nie ma to jak sąsiedzka pomoc!!! Wam też serdecznie dziękuję za porady.

teraz z kolei walczę z podgrzewaniem (przez tą cholerną termę) wody...

no comments...nie mam siły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tylko teraz nie wiadomo jak będzie to wszystko działać tzn. ciepła woda gdyż to ustrojstwo ma w sobie zawór zwrotny.Jak zrobiłeś to tylko tak ,żeby można było tylko możliwość podpięcia węża to jak puścisz ciepłą wodę to możesz mieć problem z ciśnieniem i zwłokę z leceniem wody z kranu.

pozdro :ok::tuptup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.