Jump to content
adamkwiatek

UFO -" kosmiczne patenty"

Recommended Posts

adamkwiatek
1 minutę temu, Socale napisał:

Adam 10 lat dochodziłem i dziś wreszcie doszedłem... do wniosku:

Ty w niekonwencjonalny sposób walczysz z globalną tandetą.

Twoja "techniczna kpina" jest odpowiedzią na kpinę jaką robi się na masowej produkcji "genialnych rozwiązań klasy high quality".

Na ten cały zgiełk, najlepiej robi flaszka z napisem "fine pure......." :)

Socale

Oj, nie dosłownie bo nie opijesz każdego syfu jaki nas otacza, bo ileż można syfy czyściochą wybaczać i co na to generatory syfu?

Syf=tandeta, to dla zrozumienia innym.

Krzysztof57
6 godzin temu, adamkwiatek napisał:

Naprawa polegała, na kupnie taśmy odblaskowej w sklepie z częściami, do przyczep, i naklejeniu jej dachówkowato, w miejscu utlenionej farby odblaskowej

Odblaskowa jest ta żółta część tablicy ( spełnia swoją rolę w nocy odbijając światło w kierunku z którego pada ) wykonywana zwykle z folii o trwałości 7-o letniej natomiast paski które straciły kolor są wykonywane z tzw folii fluorescencyjnej (nie jestem pewny poprawności nazwy) której zadaniem jest poprawa widoczności w dzień. Ta cecha tej folii ( absorbcja rozproszonego światła z otoczenia i jego emisja ( jakby "wzmocnionego") niestety jest niszczona dość szybko przez promieniowanie ultrafioletowe i nikt dotychczas nie wymyślił na to sposobu innego niż wymiana na nowe.  Jeżeli rzeczywiście Kolega kupił i nakleił taśmę odblaskową  to tablica jest niezgodna z warunkami technicznymi ( pomijam atesty itp. ) i nie spelnia swojej roli.

adamkwiatek

Pewnikiem ma rację Krzysztof57, bo moja folia działa, a ta atestowana, i zgodna z przepisami - nie :)

Jakby co, to działałem w szoku, w dobrej wierze, za wszelką cenę chcąc być, choćby ciut więcej widocznym, na drodze :)

Może chlasnę ową folię, jaką szarą farbą, i będzie git :)

chris_66
Pewnikiem ma rację Krzysztof57, bo moja folia działa, a ta atestowana, i zgodna z przepisami - nie

Jak kolega słusznie zauważył to są dwa różne odblaski, jeden odblask " nocny" a drugi "oczojebliwy" dzienny.

Podobnie jak kamizelki składają się z dwóch elementów

Może kup po prostu nowe tablice nie wszystko da się naprawić silikonem, wkrętami i farbą emulsyjną

smok_wawelski
20 godzin temu, Socale napisał:

dziś wreszcie doszedłem... do wniosku:
Ty w niekonwencjonalny sposób walczysz z globalną tandetą.

Normalnie oplułem ze śmiechu monitor - nic dodać nic ująć   - trafione w sam punkt Wojtek :) 

Skwarek
3 godziny temu, chris_66 napisał:

Może kup po prostu nowe tablice

Nowe tablice w tym przypadku się nie nadają, za bardzo by raziły ;)

chris_66
Nowe tablice w tym przypadku się nie nadają, za bardzo by raziły

Bob Duży

Co tu się odwala?Przyczepa rodem z Mad Max"a

chris_66
Co tu się odwala?Przyczepa rodem z Mad Max"a

Kolega "Adam" ma taki styl i dobrze mu z tym . Lubi sobie tak żyć

Bob Duży

12887016-pojazd-niczym-z-mad-maxa-ten-rat-hot-zostal-skonstruowany-przez-polaka-118s-1_1200.thumb.jpg.5c9216cbfca782b61b136345db8e372d.jpg

Tym ciąga? bo szczerze zobaczyłem kilka patentów typu sam drut i dałem spokój :D Buda jak miała dmc 1000 to ma ze 3000

adamkwiatek

Zimowy karawaning, to nie zabawa dla forumowych dosrywaczy z zadrutowaną wyobraźnią 🤪

Rzeczywistość jest taka, że przy zewnętrznej temperaturze - 5*C zgasł mi piec.

Okazało się, że "skończył się gaz", czego dowodził brak ciśnienia, po odkręceniu reduktora.

Tymczasem butla była oszroniona, od dołu , do 1/3 wysokości, i coś tam wyraźnie chlupotało, podczas poruszania.

Postanowiłem rozgrzać, i podłączyć ową butlę , do mojego "patentu" , od środka przyczepy, by gaz, nie zamarzał.

No, i butla zaczęła dawać gaz.

Na zdjęciach widać sposób podłączenia, oraz czujnik propanu/butanu, jakby co.

Moje "patenty", poglądy, i wyprawy, są jednak zbyt ekstremalne dla przeciętnego forumowicza, i nie zalecam ich naśladowania ☠️

P1010555.JPG

P1010556.JPG

Zimowy karawaning, to, nie żarty.

Banalna sprawa - klucze, które znikną, na amen, jeśli wpadną w śnieg, a nie mają tasiemki.

Pamiętajcie : zimą klucze, tylko na zawieszkach !

P1010535.JPG

Doświadczenie pokazuje, że w takich warunkach, ten model odpala, i produkuje prąd.

Moje ostatnie doświadczenia wykazują, że do ładowania laptopa, najlepiej używać ładowarki sieciowej, pędzonej prądem 230 V z agregatu, a nie takiej, na 12 V.

P1010488.JPG

adamkwiatek

Z okazji Nowego Roku, życzę wszystkim karawaningowcom, wspaniałych wypraw, niezawodnego sprzętu, i wystarczającej ilości drutu, by jakoś wrócić do domu !

P1010559.JPG

P1010569.JPG

P1010497.JPG

jacekzoo
Godzinę temu, adamkwiatek napisał:

Tymczasem butla była oszroniona, od dołu , do 1/3 wysokości, i coś tam wyraźnie chlupotało, podczas poruszania.

Postanowiłem rozgrzać, i podłączyć ową butlę , do mojego "patentu" , od środka przyczepy, by gaz, nie zamarzał.

No, i butla zaczęła dawać gaz.

Nie prościej jechać na czystym propanie? 🤔

adamkwiatek
1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Nie prościej jechać na czystym propanie? 🤔

Ja tam nikomu, nie wierzę, zwłaszcza, jak kiedyś na zewnątrz było ok. -30*C .

Poza tym, jest istotna różnica : wyjść z budy w zadymkę, czy wymienić butlę wychodząc tylko z wyra :)

Jak zabezpieczyć zaczep, by bez większych problemów, móc go połączyć ciągnikiem :

P1010533.JPG