Skocz do zawartości

Polski Caravaning


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

lucjan, mam podobne spostrzeżenia co do treści artykułów zamieszczanych na łamach PC. Ponad 50 % tego czasopisma to reklamy i teksty sponsorowane a więc przynoszące już znaczne zyski redakcji. Przeglądałem kilka numerów PC i stwierdziłem że w porównaniu z naszym forum prezentują się marnie. Powracając jeszcze do ukradzionego zdjęcia (myślę że czas nazwać sprawę po imieniu), już sam fakt tego wskazuje na profesjonalizm redakcji.

 

 

A ja z Wami sie nie zgodzę. Ktokolwiek z czymkolwiek próbuje się wybić to zawsze ktoś musi znegować i zkrytykować. Dużo rządamy za mało od siebie dajemy! Jest to jedyne pismo o tej tematyce w Polsce, rozwijające się, poszukujące jeszcze swojego stylu i próbującego rozwijać raczkujący karawaning w Polsce. Co z tego, że 50% pisma to reklamy i teksty sponsorowane? Od czegoś trzeba zacząć. Skąś trzeba wziąć kase na poszukiwanie informacji, wyjazdy na imprezy, zrobienie jakiegoś własnego testu... na to wszystko trzeba jeszcze czasu. To, że "zapożyczyli" jakieś zdjęcie to już przestępstwo? Jak będziemy tak na to patrzyli to poza reklamami nie będzie nic w PC!!! To samo się tyczy zresztą innych pism.

 

Redakcja jest otwarta na propozycję - można zabłysnąć. Jeśli nie podoba się sposób w jaki redagują owe pismo można to zgłosić i zaproponować własny pomysł rozwiązania problemu. Mi brakowało testów starszych przyczep to napisałem własny artykuł, który opublikowano w ostatnim numerze i nadal jest kontynuacja wątku. W sumie mogłem się domagać jakichś praw autorskich czy profitów ale po co mi to? Ja mam satysfakcję, że coś od siebie włożyłem w karawaning, czyli coś co kocham.

 

Nie podcinajmy skrzydeł ludziom, którzy próbują działać. DDzięki takim działaniom niejedna POLSKA firma stała się wpomnieniami :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jakimś specjalnym fanem tego pisma to jeszcze nie jestem, ale myślę, że dobrze iż ono jest

na rynku, może lepiej mieć nasze niż przedruk z niemieckiego.

Kto chce to kupi a kto nie chce ten nie kupi.

Oby tylko jak najmniej było w Nim tzw. artykułów sponsorowanych, co często widać w naszych tygodnikach opiniotwórczych.

Jeśli faktycznie zaczerpnęli zdjęcie z forum powinni je podpisać, a teraz wypada choć na forum

przeprosić autora.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to wpadka autora artykułu, a nie całego Kolegium PC. Co do ceny, trzeba prześledzić nakład i zwroty, a wtedy przyjdzie sama ocena opłacalności pisma. Mnie też się wydaje, że redakcja powinna rozważyć możliwość dystrybucji internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się wydaje, że redakcja powinna rozważyć możliwość dystrybucji internetowej.

 

 

No i to byłby test uczciwości społeczeństwa... znając ludzi to by kombinowali gdzie za free dostać bo po co płacić? Przy takim nakładzie jak jest myślę, że nie byłoby to opłacalne. Na to mogą sobie pozwolić (i pozwoliły) pisma typu Auto Świat.

Z drugiej strony wole czytać z papieru a nie monitora :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11, no i ty bys kupil ... a inni by sobie na intrnecie poczytali..... a z racja to jest jak z du..ą - każdy ma swoją... dla mnie to pisemko jest jak na razie zbyt dogie , ak na tresci jakie niesie w sobie ale zdrugiej strony fajnie ze jest...

porownujac np z gazetkami dla milosnikow komputerow... cena powiedzmy ta sama, to ma sie PC do gazetki komp.. jak 3.(9) do 4 czyli to pierwsze w smietnik.... :piwko: .. PC mniej stron, mniej informacji, ale za to wiecej reklam i ogloszen... redakcja PC chyba traktuje czytelnikow jak kiedys handlarz koniakow ruskich nowobogacjich ... sprzeda sie kazdy chlam byle byl drogi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiszon myślę, że za dużo wymagasz. To jest młode pismo, rozwijające się, prawda, że można dużo jeszcze wymagać, ale z mojego punktu widzenia PC się rozwija i daje coraz więcej od siebie. Cena jest jaka jest, dla mnie wydać 12zł raz na 2 miesiące to nie majątek. Masz napewno jakiegoś bzika, na którego wydajesz znacznie więcej kasy a i tak nie korzystasz z tego.

Warto zwrócić uwagę jeszcze na jakoś papieru i druku. jest to najwyższa półka. Może na tym można by oszczędzić, ale miło wziąć numer zeszłoroczny i czuć jakby trzymało sie świeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11, rozumiem, nie neguje istnienia ... neguje cene... papier jak papier... kolejne drzewko mniej... nie pisze czy stac czy nie stac... niech sie PC rozwija i bedzie suuuuuuper pisemkiem tego im z calego serducha zycze ale IMO zdeka sa za drodzy na to co soba jak na razie reprezentuja.. PC do przodu!!! badzcie coraz lepsi a cena nie bedzie razic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo rządamy za mało od siebie dajemy!
To nie jest forum dyskusyjne tylko "poważny" periodyk mający redakcję i wydawcę
Jest to jedyne pismo o tej tematyce w Polsce, rozwijające się, poszukujące jeszcze swojego stylu i próbującego rozwijać raczkujący karawaning w Polsce
to niech piszą o polskich realiach a nie zamieszczają reklamy i artykuły o sprzęcie o którym 99% Polaków może tylko pomarzyć (przynajmniej na razie)
To, że "zapożyczyli" jakieś zdjęcie to już przestępstwo?
w sposób jaki to uczynili zdecydowanie tak. Poza tym zrobienie zdięcia takiej wtyczki nie kosztuje sporo tylko odrobinę trzeba się przyłożyć. Oczywiście prościej nie ruszając d.... z za biórka ukraść z internetu.
Redakcja jest otwarta na propozycję - można zabłysnąć. Jeśli nie podoba się sposób w jaki redagują owe pismo można to zgłosić i zaproponować własny pomysł rozwiązania problemu.
przepraszam bardzo to za co pieniądze biorą redaktorzy. Odrobina dobrej woli skorzystanie nawet z naszego forum rzucenie tematu świadczyło by o poważnym podejściu. Pewnie że lepiej siedzieć i czekać na propozycje. Ktoś się zgłosi napisze za friko artykuł i kaska za nic jak znalazł.
Ja mam satysfakcję, że coś od siebie włożyłem w karawaning, czyli coś co kocham.
Super że mogłeś to zrobić i opublikowali artykuł tylko dlaczego więcej zainteresowania było z Twojej strony???
Nie podcinajmy skrzydeł ludziom, którzy próbują działać
Sory Szary ale jakoś tak mało widać te działania.

To tyle jeśli chodzi o polemikę. Myślę że PC to dobry pomysł tylko brak naprawdę ludzi z jajem którzy zajęli by się kontaktem z klientem i badaniem zainteresowań i potrzeb rynku. Samo poruszanie tematu karawaningu nie gwarantuje że trafi się do zainteresowanych tym tematem. Więcej inicjatywy i zejście na ziemię do polskich realiów na pewno poprawiło by znacznie kondycję PC. Z całego serca życzę wydawcom aby czasopismo miało się jak najlepiej, i wzbudzało więcej merytorycznego zainteresowania niż kontrowersji. :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSulki - tylko krytykować potrafisz! Nie podoba Ci się PC to nie czytaj, nie kupuj - nikt nie zmusza do wydawania takich "ogromnych" pieniędzy.

 

Nie tylko PC zaczynało od reklam i zapożyczonych tekstów. Np Auto Świat w latach 90 nie dawał nic więcej poza przekładami z niemieckiego Auto Blida i kupy polskich reklam. To było też bujanie w obłokach (VW, Merce, BMW...)kiedy przeciętnego Kowalskiego było stać co najwyżej na "cieniasa". Ale od czegoś było trzeba zacząć. Puki nabierze się doświadczenia trzeba czasu. A Ty chciałbyś mieć wszystko na tacy... właśnie przez takich "negusów" gospodarka wygląda jak wygląda, bo jeśli tylko ktoś wychodzi z jakimś przedsięwzięciem to trzeba go porówać do wiodących profesjonalistów i zbesztać za brak fachowości i niski poziom. Taki niestety jest przeciętny Polak i za to wstydze sie za Nasz Naród! Gówno ma a gadać umie :piwko:

 

Co do napisania artykułu to Pan Wołodźko mnie poprosił, ja tylko nabąknąlem tu na forum, że tego brakuje. I wcale nie byłem pozostawiony sam sobie. Na bierząco sie kontaktowaliśmy, omawialiśmy formę i treść.

 

Wnosze wniosek o więcej wyrozumiałości... :hop1::ok::ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary11 - powinieneś podziękować koledze za słowa krytyki.To cenniejsze od "lizania tyłka".W końcu "zaistniałeś w mediach".Więc o co Ci chodzi?

Pozdrawiam - Robin :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie - jedno w PC się nie zmienia - zespół redakcyjny (a właściwie jego brak). Stopka redakcyjna podaje zespół (czyli redaktor naczelny i jego zastępca). Wszyscy pozostali to WSPÓŁPRACOWNICY. Kto więc ma tworzyć to pismo ?

Tak jak pisaliście - czekają na artykuły z zewnątrz.

Dokąd to się nie zmieni dalej kolejny raz poczytamy o tych samych nowinkach z artykułów sponsorowanych.

Podsumowując. Dla mnie, na dziś, interesujące są tylko relacje z podróży. Cała reszta to powtórki lub bardzo powierzchowne "ślizgnięcie" się po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda jest taka,że kupuję to pismo tylko dlatego,że jest jedyne w naszym kraju o tematyce która mnie unteresuje.

Gdyby był wybór i konkurencja na pewno podziałało by to bardziej mobilizująco na wydawcę i starałby się zainteresować czytelnika.

 

Niestety,do czasu kiedy karawaning w naszym kraju się nie rozpowszechni w większym stopniu i tego typu pismo nie będą miały większego grona odbiorców,żaden wydawca nie zaryzykuje inwestycji w pismo dla tak wąskiej grupy odbiorców.

 

Szkoda tylko,że autorzy nie przedstawią się na forum i tutaj również nie poruszają tematów.

W końcu to my jesteśmy docelową grupą konsumentów,do której kierują swoje pismo.

Gdyby tak zrobili, na pewno nie byłoby takich dyskusji.

A są na forum obecni czego mamy jasne dowody.

 

No ale skoro nie interesują ich oczekiwania i opinie swoich czytelników (klientów) to trudno.

Nie mój to problem,a raczej ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spór wydaje mi się dziwny ,jak nie było pisma w tej dziedzinie to każdy narzekał jak jest to sie nie wszystkim podoba tu wychodzi prawdziwa polska natura.

to niech piszą o polskich realiach a nie zamieszczają reklamy i artykuły o sprzęcie o którym 99% Polaków może tylko pomarzyć (przynajmniej na razie)
no bo co ma pokazywać jak nie ma polskich produktów w dobrej cenie no chin nie będzie propagował a każda firma robiąca sprzęt kempingowy sie ceni na marginesie polski stoli turystyczny z tą dykta w środku kosztuje 60 zł -tanio?A po drugie cały czas uważam że karawaning nie jest super tanią forma turystyki .Pismo oprócz poszerzania naszych horyzontów znaczy ludzi już zarażonych bakcylem ,ma na celu przyciągnięcia innych którzy obserwują tą formą turystyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie ciekawa dyskusja jest.

 

Szary i Mrsulki :hop1::ok:.

 

Robin niestety :piwko: za styl i jakość wypowiedzi , kompleksy jakieś,

czy może nadmiar miłości własnej ?

 

 

Pozdrawiam, Troll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11, tylko krytykować potrafisz!.... Taki niestety jest przeciętny Polak i za to wstydze sie za Nasz Naród! Gówno ma a gadać umie
:piwko: kochany IMO to przez lizajcow jest jak jest kazdy sie boi gebe otworzyc ze jest zle.... zachwalac mam PC bo ? bo jest drogie?? wybacz kochany .. kupunj bo drogie ... sluchaj ja mam do sprzedania stara gowniana (zepsuta sreszta) kosiarke do trawy moze kupisz .. drogo sprzedam...
marek, no bo co ma pokazywać jak nie ma polskich produktów
a czym mareczku jezdzisz??? i zobacz jakie maja koledzy.... :ok:

 

jacek l, a jaki to ma byc styl niby???

oj robin chyba musisz poprawic sie.. :hop1: lub ku uciesze niektorych nie odzywac sie... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.