Skocz do zawartości

Polski Caravaning


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

a tam na marginecie po jaki .. .. j Marcin T, wstawiles te przepisy???

A po to abys sobie przeczytal, sam zadales pytanie czy mozna tak sobie wykorzystac zdjatko. Tam masz pelna odpowiedz. I nie badz taki sztywniak :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, wcześniej niż w przyszłym tygodniu nie zdąże pobiec do empiku, a ciekawość zżera co w nowym PC.

 

Nowa Niewiadówka mówicie będzie :hop1: Życze sukcesów - mogłaby choć jedna firma błysnąć w Europie :piwko: Jak dali by 10-15% cenę mniejszą od europejskich produktów mogliby odnieść sukces. Czekamy, zobaczymy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz kolego macinie ja zrobilbym to tak:

ustawa Dz.U.06.90.631

sprost. Dz.U.06.121.843 pkt 1, pkt 2 2006.07.07

zm. przen. Dz.U.06.21.164 2006.09.01

 

http://www.abc.com.pl/serwis/akty_prawne.php

ajesli chodzi o moje pytanie nie znam orzecznictwa na ten temat i gdyby ktos chcial i umial sie w tej kwestii wypowiedziec napisalby ze wyrokiem sadu takiego i takiego ... itd... na podstawie art. nr ... sad dowalil temu i temu ze zdjecie bez zgody autora w celach komercyjnych uzyl.

 

ot i tyle... a nie wklejenie bez rzadnej uwagi czy komentarza kupy tekstu ktorego i tak nikomu sie nie chcialo czytac... howgh i koncze dyspute w tym temacie..

 

PS proponuje smietnik! modny ostatnio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobimy ankietę czy ktoś tą ustawę przeczytał? :piwko:

 

A ja przeczytałem, ino parę miesięcy temu :hop1: Swego czasu dosyc sie interesowałem prawem, nawet rozważałem wtedy taki wybór profilu w liceum, by iśc potem na prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To umówmy się tak.

Będziemy się składać na 1egzemplarz, potem poskanujemy,wkleimy i wyjdzie bardzo tanio. :piwko:

 

To byłoby naruszeniem praw wydawcy.

 

Mnie się wydaje, ze redakcja nie jest za bardzo zainteresowana upublicznianiem i upowszechnianiem wieści dotyczących karawaningu.

Dlaczego?

- cena bodaj 11,90 zł za tę gazetę wydaje się ogromnie wygórowana. Nie ma w niej aż tak cennej wiedzy, by żądać takiej kwoty za periodyk, tym bardziej, że napisanie tych artykułów nie jest kłopotliwe, można je pisać zza biurka, nie wychodząc z domu/redakcji, bez przeprowadzania testów, sesji terenowych itp.. Zatem koszty napisania artykułów są niewspółmiernie niskie w stosunku do żądanej ceny. Ale jak mi się wydaje i jak znam życie (realia życia) to redakcja chce zarabiać na czytelnikach i stąd taka cena,

- wiele redakcji i wydawców gazet (dzienników i periodyków) już od dawna wydaje tzw. e-wydania swoich gazet. Po zarejestowaniu się i wykupieniu abonamentu lub po wykupieniu danego numeru (ołaty dokonuje się SMS) na skrzynkę meilową otrzymuje się zamówiony numer. Cóż zatem stoi redakcji i wydawcy PC na przeszkodzie, że nie wydaje pisma w formie elektronicznej. Wówczas pismo kosztowałoby znacznie taniej (nie ma kosztów druku, dystrybucji, itp, itd), a wieści wnet by się rozeszły do czytelników. Tańsze pismo ma szanse dotrzeć do znacznie większej rzeszy odbiorców aniżeli drogie. Tym bardziej, że PC jest pismem dedykowanym dla wąskiej rzeszy miłośników karawaningu, przsłowiowy Kowalski wracając z pracy na pewno tego pisma nie kupi, by je przczytać przy obiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucjan, mam podobne spostrzeżenia co do treści artykułów zamieszczanych na łamach PC. Ponad 50 % tego czasopisma to reklamy i teksty sponsorowane a więc przynoszące już znaczne zyski redakcji. Przeglądałem kilka numerów PC i stwierdziłem że w porównaniu z naszym forum prezentują się marnie. Powracając jeszcze do ukradzionego zdjęcia (myślę że czas nazwać sprawę po imieniu), już sam fakt tego wskazuje na profesjonalizm redakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.