Skocz do zawartości

Polski Caravaning


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego do kosza od razu, ciekawie było.

 

Kiszon, z tym językiem wypowiedzi to masz rację.

Czasami nie rozumiem co napisałeś.

 

Pozdrawiam, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

po przeczytaniu postów dotyczących przede wszystkim opublikowania zdjęcia z forum karawaning.pl, postanowiłem złamać zasadę niewypowiadania się na forach internetowych. Internetowych for jest już kilka, tematów na nich poruszanych mnóstwo, a już samo czytanie ich zabiera sporo czasu. Wychodzę też z założenia, że telefon do mnie, mail oraz adres jest ogólnodostępny i każdy, kto tylko by chciał, może się ze mną skontaktować. Zarówno, by magazyn pochwalić, zganić, przekazać uwagi, propozycje czy – wyrazy oburzenia. A gdybym raz odpowiedział na jakiś post, musiałbym to czynić stale, bo znowu pojawiłyby się wątpliwości: dlaczego na ten post jest odpowiedź, a na inny nie?

Niniejsze zabranie głosu na forum jest wyjątkiem, ponieważ uznałem, że sytuacja tego wymaga, a zainteresowani wolą pisać na forum, niż skontaktować się ze mną. A chciałbym nadmienić, że pomimo tego, iż jestem praktycznie jedyną osobą w redakcji, odpowiadam na KAŻDY mail.

 

Niektórzy użytkownicy forum zarzucają redakcji użycie zdjęcia z forum i nie podpisanie jego autora, oraz to, że nie było napisane, skąd zostało wzięte. Otóż, w materiale dotyczącym gniazdek, zostało napisane, skąd zostały wzięte materiały: z forum karawaning.pl. A nikt z piszących o tym nie wspomniał. Jest to tam napisane, łącznie z cytatami z forum z podaniem nicków autorów. Przedrukowane zdjęcie mogło oczywiście zostać podpisane dodatkowo. Jeżeli autor sobie tego życzy, w następnym numerze mogę dać oficjalne sprostowanie w tej sprawie.

 

Przy okazji pojawiły się głosy na forum o jakości magazynu i materiałów w nich zawartych. Nie chcę bronić magazynu, bo nikt nie jest sędzią we własnej sprawie, ale jedynie zwrócić uwagę na kilka spraw:

 

1. Dziwią mnie nieco wypowiedzi, które skupiają się tylko na jednym zdjęciu, a nie komentują materiałów zawartych w magazynie, znacznie ważniejszych – moim zdaniem – od wspomnianego zdjęcia. Choćby wywiad z naczelnikiem Staniszewskim ,który daje tak potrzebną caravaningowcom wykładnię przepisów. To tylko oczywiście przykład.

 

2. Jeżeli ktoś uważa, że magazyn wydaje się tanio i nie ponosi żadnych kosztów, to bardzo się myli. Nikt nie wspomniał choćby o przedrukach i tłumaczeniach testów z "Camping, Cars & Caravans" (nie jest to za „piękne oczy”), kosztach wyjazdów na targi i zloty (np. po to, by Czytelnicy mieli relację z największych targów caravaningowych w Europie - w Dusseldorfie), kosztach dystrybucji, druku itd. Nie wspomnę już o innych materiałach. Niecałe 12 złotych raz na dwa miesiące to dużo? Nie będzie co do tego zgody, bo zawsze ktoś uzna, że tak. O cenie magazynu decyduje wydawca, a o tym, czy go kupić – każdy Czytelnik.

 

3. Nic nie poradzę na lekceważące wypowiedzi o magazynie i mojej pracy. To już kwestia kultury wypowiadających się i ich odwagi cywilnej. Zapewne prościej wypowiedzieć się na forum, niż napisać bezpośrednio do mnie. Zaskakujące jest jednak to, że podczas wizyty na zlocie w Zdworzu (która jest też częścią mojej pracy, podczas której zrobiłem np. dwa materiały do magazynu i zyskałem dla Czytelników przynajmniej jednego autora), takie osoby takimi uwagami się ze mną nie podzieliły. Ocenę takiego stanu rzeczy pozostawiam Forumowiczom.

 

4. Sprawa pozornie niezwiązana z tematem: zlot w Węgierskiej Górce. Skontaktował się ze mną w tej sprawie Robert Kubiak z klubu „Kompas”, zwracając uwagę na zbyt pozytywną relację zamieszczoną w magazynie. Okazało się, że nie wszystko wyglądało tak dobrze, jak to napisaliśmy. W kolejnym numerze znajdzie się jego list w tej sprawie. Czytelnik będzie mógł sam wyrobić sobie zdanie na ten temat

 

5. Chciałbym jednocześnie podziękować większości Forumowiczów za wyważone głosy dotyczące magazynu, zarówno w jego obronie, jak i te krytyczne. Dziękuję za to, że doceniacie sens istnienia jedynego polskiego magazynu poświęconego caravaningowi, który nie jest przecież doskonały, ale jest przedsięwzięciem na skalę do tej pory niespotykaną. Błędów nie popełnia tylko ten, kto nie robi nic.

 

Mam nadzieję, że większość Czytelników i użytkowników forum karawaning.pl wie, że jest to magazyn dla Was. I że zawsze można się ze mną skontaktować w każdej sprawie. Także w sprawie napisania artykułu, który pomogę i napisać, i zredagować do druku.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich Forumowiczów

 

Dariusz Wołodźko

redaktor naczelny

Magazyn Aktywnego Wypoczynku „Polski Caravaning”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, Redaktor odpowiedział.

 

Ale żebyśmy nie przeczytali dokładnie to wstyd jest i plamę daliśmy.

 

Pozdrawiam Wszystkich i Redaktora serdecznie też,

 

Zawstydzony Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Panie Dariuszu.

 

Jak Pan zdążył zauważyć,rozpętała się na forum www.karawaning.pl

przysłowiowa "burza" spowodowana tym,że zauważyłem zamieszczone w PC

zdjęcie mojego autorstwa.

Nie taki był cel tego postu,ale trudno stało się.

 

Chciałbym jeszcze raz,tym razem oficjalnie powtórzyć to co napisałem wcześniej na forum.

 

Nie miałem i nie mam żadnych pretensji co do wykorzystania zdjęcia mojego autorstwa na łamach gazety którą Pan redaguje.

Wręcz przeciwnie nawet miałem z tego powodu odrobinę satysfakcji.

 

W swoim poście na www.karawaning.pl napisał pan:

 

"Jeżeli autor sobie tego życzy, w następnym numerze mogę dać oficjalne sprostowanie w tej sprawie."

 

Chcę jasno powiedzieć,że nie ma takiej potrzeby i naprawdę nie roszczę żadnych pretensji i nie żywię urazy do tej sprawy,wręcz przeciwnie jest mi bardzo miło, że zdjęcie się przydało do zobrazowania tematu artykułu.

 

 

Z poważaniem,

 

Sowa_77

 

 

P.S.

Pozwoliłem sobie również niniejszy list zamieścić na forum,tak aby wszyscy czytelnicy mieli jasność mojego stanowiska w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć... mam nadzieję, że wypowiedź Pana Dariusza rozwiała część wątpliwości i zarzutów. To mi się podobało :jump:

 

Życze dla PC samych sukcesów i tym samym pozdrawiam Pana Wołodźko :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DariuszWołodźko, brawo za cywilna odwge... IMO panscy czytelnicy nie sa po to aby sami do Pana dzwonili tylko sami Panstwo winni zbierac opinie... ale mniejsza o wiekszosc...

odnosnie Panskiej wypowiedzi..

ad1 kilkukrotnie komentowane byly materialy PC

ad2 nie wydaje mi sie stosownym aby bronil Pan ceny

ad3 doceniam Pana prace, tylko brak jasnej odpowiedzi na uwagi (w zdworzu) wyrobily przynajmniej we mnie zdanie o redakcji

ad4 postawa godna nasladowania , .. nie wydaje mi sie jakims wyjatkiem

ad5 i obyscie byli coraz lepsi

 

 

w przeciwienstwie do pochlebcow zycze samych sukcesow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mi się czytało.

 

dla kolegów krytycznie nastawionych

 

Pan D. Wołodźko był w Zdworzu jak każdy wie,

Robin zdaje się nawet gościłeś

 

- nie mieliście odwagi w oczy podyskutowac o tym co Wam się nie podoba,

ja uważam,że była świetna okazja.

Pan redaktor sam do Was przyjechał.

:jump:

Na forum używacie argumentów często osobiscie zjadliwych i do tego typu tekstów nie chyba i li tylko podstawą jest pismo PC.

Ale wydajemi sie ,że cos chyba głębiej siedzi .

 

Ja zawsze podziwiam u naszych rodaków krytykanctwo i malkontentctwo.

 

Czasem naprawde przykro sie was czyta, nawet słuszną krytyke mozna przedstawic w całkiem miły i przyjemny sposób.

 

Ale na to potrzeba wyższej szkoły jazdy.

Ja jej nie posiadam, więc raczej rzadko sie biorę za krytyke kogokolwiek i czegokolwiek.

Zawsze to lepiej :swieca: miło podyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Dariusz Wołodźko!!!!!

Bardzo miło!!!! :ok:

Forma dyskusji czasami jest wielce niewłaściwa i dlatego nie biorę w niej udziału.

Moje zdanie nt PC jest znane.

Dla mnie 12 zeta w tym przypadku to troche za dużo ale jeszcze sie nie zdarzyło żebym magazynu nie kupił :jump:

Czytam i bedę czytać choć jak już pisałem wolałbym wiecej prakytycznych testów widzieć.

Sam czasami mam ochotę opisać swoją przyczepę lub wyjazd ale czasu brak. Może po Hiszpanii... :swieca:

Post Pana Dariusza bardzo mnie ucieszył i mimo mojego troszkę negatywnego nastawienia życzę wytrwałości i wielu sukcesów.

Pozdrawiam :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zainteresowani wolą pisać na forum, niż skontaktować się ze mną.
T

emat powstał na forum i na forum wyraziłem swoje zdanie na temat PC.

 

Jeżeli ktoś uważa, że magazyn wydaje się tanio i nie ponosi żadnych kosztów, to bardzo się myli. Nikt nie wspomniał choćby o przedrukach i tłumaczeniach testów z "Camping, Cars & Caravans" (nie jest to za „piękne oczy” ;) , kosztach wyjazdów na targi i zloty (np. po to, by Czytelnicy mieli relację z największych targów caravaningowych w Europie - w Dusseldorfie)

A może więcej uwagi poświęcić naszym realiom i pisać o Polskim rodzącym się karawaningu niż wydawać duże pieniądze na relacje z targów, które bardziej są ciekawostką niż przynoszą praktyczny zysk czytelnikom. Co do przedruków artykułów z prasy zagranicznej to większość również porusza tematy np. sprzętu dla większości z nas niedostępnego z racji cen.

 

Zapewne prościej wypowiedzieć się na forum, niż napisać bezpośrednio do mnie.
Myślę że jako osoba interesująca się tematem karawaningu śledzi Pan różna fora internetowe (jak widać również nasze)więc za takowym pośrednictwem informacje też trafiają do adresata.

 

Nic nie poradzę na lekceważące wypowiedzi o magazynie i mojej pracy. To już kwestia kultury wypowiadających się i ich odwagi cywilnej.

Jeśli w jakiś sposób poczuł się Pan dotknięty sposobem w jaki wyraziłem swe opinie o PC lub redagującym go gremium szczerze przepraszam

 

Także w sprawie napisania artykułu, który pomogę i napisać, i zredagować do druku.

Jeśli kiedykolwiek byłby pan zainteresowany pomocą z mojej strony czekam na propozycje. :swieca: Na zakończenie życzę dalszych sukcesów i oby PC dalej cieszyło brać karawaningową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...). Dla mnie 12 zeta w tym przypadku to troche za dużo ale jeszcze sie nie zdarzyło żebym magazynu nie kupił :swieca: (...).

 

Dla mnie zaś 12 zł to żaden wydatek, ale nie zdarzyło mi się, żebym PC kupił, wielokrotnie je oglądam i za każdym razem po obejrzeniu dochodzę do wniosku, że jednak wolę szanować swoje pieniądze.

Nadal uważam, że w dobie powszechnej informatyzacji bezsensowne jest szarpanie się z drukarniami, drukiem i dystrybutorami, czyli z taką materią którą można zastąpić elektronicznym wydaniem taniej gazety.

 

Ponadto przychylam się do opinii, że nie ma co się podniecać opisami i fotografiami z targów i innych zdarzeń, które sa poza naszym zasięgiem (z tego m.in. względu zaprzestałem kupowania prasy motoryzacyjnej), jeżeli kogoś interesują nowinki, może napisać meila do dystrybutora np. Knausa i wnet otrzyma aktualny katalog produktów i cennik.

W mojej ocenie, jeżeli pismo chce zdobywać nowych czytelników musi być więcej faktów, merytoryki, na wydawanie pieniędzy na niewiele wnoszącą do sprawy beletrystykę i fotki reklamowe nie będzie chyba zbyt wielu chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazyn Aktywnego Wypoczynku "Polski Caravaning" nr 1(1) wrzesień-pażdziernik 2005:

 

Drodzy Czytelnicy!

(...) To co znajdzie się w kolejnych numerach, zależy też od naszych Czytelników, w których głos będziemy się uważnie wsłuchiwać.

Bardzo prosimy o uwagi i opinie. Chcemy poznać Wasze zdanie na temat naszego pisma i jego poszczególnych elementów. Co Wam się podoba, a co powinniśmy skorygować?

Czego powinno być więcej, a czego nie? Może czegoś brakuje? Piszcie do nas! Dzięki Waszym wskazówkom postaramy się uczynić nasze pismo Waszym pismem. Z pokorą przyjmiemy wszelkie krytyczne uwagi, choć będziemy także wdzięczni za wskazanie naszych strzałów w dziesiątkę...

Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy. Zapraszamy wszystkich, którzy o caravaningu chcą i potrafią pisać, które mają pomysły na ciekawe teksty z szeroko pojętego caravaningu (strona techniczna, propozycje i rady dla caravaningowców).

Chcemy, by "Polski Caravaning" stał się ogólnopolskim forum miłośników i entuzjastów caravaningu.

Chcemy by pismo było żywe i współtworzone przez ludzi, dla których caravaning i wszystko, co się z nim wiąże, jest prawdziwą pasją! (...)

 

Forum i Fanklub Magazynu "Polski Caravaning" tworzy grupa ludzi, którzy nie są związani ani zawodowo ani finansowo z redakcją Magazynu. Nie jesteśmy dziennikarzami, nie jesteśmy też specjalistami od marketingu. W odpowiedzi na apel redakcji zapraszamy nie tylko do dyskusji na forum ale też do brania czynnego udziału w organizowanych przez nas akcjach w myśl hasła Wspierajmy "Polski Caravaning" .

 

Fanklub Magazynu Aktywnego Wypoczynku "Polski Caravaning"

 

PS. Jesteśmy tutaj:

 

http://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=8

 

Zapraszam.

Kazimierz Kluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowy numer powinien być dostępny 16 lipca. A w nim m.in:

 

  • Zaskakujący wynik konkursu KCK
  • Gdzie w Polsce można kupić nową przyczepę?
  • Eurocaravaning 2012
  • Krajowy Zjazd PZM
  • Czego potrzebuje caravaningowiec?
  • Relacje ze zlotów:
    • Kampery w Borsku
    • Borki po raz XXI
    • Śląsk 2007- Majówka na Grubie
    • Wodzisław świętował
    • Zlot CCP na Węgrzech
    • Ogólnopolski Zlot Caravaningu „Ochaby 2007”
    • Zlot w Zdworzu, czyli spotkanie w realu
    • „Kompas” rozpoczął sezon

    [*]Caravaning – to jest to!

    [*]Caravaningowiec – kto to jest?

    [*]Bezpieczeństwo

    [*]Nasz region: Północne Czechy szlakiem zabytków UNESCO

    [*]Jazda z przyczepą – lekcja siódma

    [*]Stateczni caravaningowcy

    [*]Czytelnicy pytają – my szukamy odpowiedzi (zaczep kulowy ze stabilizatorem sprzęgu, polskie prawo jazdy w UE, winietki)

    [*]Krótka historia marki Rimor

    [*]Wakacje dla dzieci caravaningowca: Legoland i Heide Park

    [*]Co warto mieć w kamperze?

    [*]Wynajmij – potem kup!

    [*]Test przyczepy Fendt Saphir 560 TFM

    [*]Czytelnicy oceniają: Fendt RM 560 HK

    [*]Niewiadów zapowiada premierę

    [*]Lekko i wygodnie, czyli "BP Gas light"

    [*]Ciągle ten gaz. Ale czy tylko gaz...?

    [*]W drodze

    [*]Jak ustawić antenę – część pierwsza

    [*]Luksus zza oceanu

    [*]Toaleta w kamperze i przyczepie

    [*]Alarm kontra ubezpieczyciel

    [*]Samochód za kamperem

    [*]Przegląd rynku

    [*]Punkty serwisowe pojazdów kempingowych

    [*]Przyczepa ze stabilizatorem jazdy

    [*]Listy

    [*]Giełda

 

Okładka

Prezentowana na okładce przyczepa jest fragmentem instalacji, którą prezentowano przed Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago w 2005 roku. Była ona eksponatem wystawy „Universal Experience: Art, Life, and the Tourist’s Eye ”. Wystawa poświęcona była doświadczeniu podróży w kontekście poznawania innych kultur, a wzięło w niej udział ponad siedemdziesięciu artystów. Autorami pracy na zdjęciu są Michael Elmgreen i Ingar Gragset, skandynawscy artyści mieszkający w Berlinie.

 

Na podstawie informacji Dariusza Wołodźko- red. nacz. "Polski Caravaning"

OKŁADKA PC12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

w przyszlym tygodniu ukaze sie nowy numer Magazynu Aktywnego Wypoczynku "Polski Caravaning".

 

W numerze m.in.:

 

Caravan Salon Dusseldorf 2007 - relacja

 

Mala Karawana – inne spojrzenia na caravaning

Wywiad z Pawlem Pawlakiem

 

Co to jest CamperPark?

Wywiad z Rafalem Wawrzyniakiem

 

Polskie kempingi w ocenie inspektora ACSI

Rozmowa z Johanem Olinkiem

 

Gdzie w Polsce mozna kupic nowy kamper?

Przeglad rynku, ceny, dilerzy

 

Idealny kon pociagowy

Jakim samochodem ciagnac przyczepe?

 

Relacje ze zlotow caravaningowych:

II Baltic Rally z Jurmale

55 Youth FICC Rally

„Brenna 2007”

„Gwarki” po raz dwudziesty czwarty

Caravaningowe Swietojanki w Miedzianej Gorze

Ogolnopolski „Glob 2007”

Kameralny zlot w Kaletach

 

Bezpieczenstwo

Z cukrzyca za kierownica

 

Nasz region: Prowansja – miejsca, ktore warto zobaczyc

 

Przed premiera Niewiadowa

 

Jazda z przyczepa – lekcja osma

Wezykowanie

 

Test przyczepy Hymer Eriba-Nova 540 FB Moving

 

Czytelnicy oceniaja

 

Samochody i przyczepy kempingowe w showbiznesie

 

W drodze

Jak ustawic antene?

 

Superkonkurs

 

Rowerowe wariacje

Przeglad bagaznikow i sposobow przewozenia rowerow

 

Przeglad rynku

 

Gielda

 

 

Przekazal Dariusz Wolodzko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.