Skocz do zawartości

Wspólny wyjazd - Węgry, baseny termalne


wiluś

Rekomendowane odpowiedzi

My ze względu na pogodę wyjazd odwołujemy. Sprawdzałem inne kierunki w poszukiwaniu pogody i pozostaje tylko nieosiągalna Hiszpania.

Miejmy nadzieję, że w wakacje słońce dopisze bo jak na razie to katastrofa.

Ciekawe czy ktoś pomimo aury wybiera się na Węgry.

Dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na razie sie nie poddajemy - planowany wyjazd to 15.06 w godzinach popołudniowych. Cel - Hajduszoboszlo, Eger i generalnie północno-wschodnie Węgry!!!! Mamy nadzieję, że pogoda nie spłata figla - dwa lata temu np. w Tokaju na kampingu było czynne tylko jedno gniazdko pradowe bo po powodzi nie udało sie uruchomic innych! A chcieliśmy do Harakany ale sobie zrobili remont kampingu i otworza dopiro w marcu 2011 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pisze ale nie z gorących węgier tylko z mokrego Mielca ,wyjazd odwołany ze zwględu na pogode.Po analizie pogody na węgrzech zrezygnowaliśmy z wyjazdu,szkoda wielka bo samych przygotowań było z miesiąc. Miejmy nadzieje że na urlop lipcowy dopisze wreście pogoda.Dołanczam się do pytania -kto wyjechał na gorące kupele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hajduszoboszlo jest to chyba najbardziej rozleklamowany rejon z basenami termalnymi na Węgrzech. Byłem tam dwa razy (tzn. pierwszy i ostatni), aby zobaczyć, jak to wygląda i jk dla mnie to koszmar - ludź przy ludziu jak na plaży w Mielnie, gwar, hałas, zero odpoczynku. Ale jak ktoś lubi taki harmider to może mu się spodobać. Z baseów termalnych na Węgrzech polecam dwa miejsca - Cegled (ok. 60 km w dół od Budapesztu) i jeszcze lepsze Hajduboszormeny (niedaleko Hajduszoboszlo). Campingi w obu tych miejscach wręcz wzorowe: czysto, schludnie, każde stanowisko ma podłączenie do prądu, wody i knalizacji, WiFi, itd. W Hajduboszormeny jest o tyle fajniej, że w ramach opłaty campingowej jest wstęp na baseny otwarte, a za niewielką dodatkową dopłatą można wejść n kompleks kryty. I ta niewielka dopłata wjest piękna, bo jak masz tłum dziki na terenie otwartym (np. w weekend najazd miejscowych z promienia 100 km) to kupujesz wejściówkę za drobne i masz w miarę spokój, do tego codziennie spuszczana woda i czyszczon baseny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wkońcu po remontach ,mogę przejśc do zakładki turystyka :ok:

Ja wybieram się z rodzinką na Węgry na początku sierpnia,nad Balaton.Może też ktoś tam jedzie?Moja żona jest węgierką ,więc sobie ze wszystkim poradzimy.Tereny nam znane to ZAMARDI.A potem zjeżdżamy niżej do Szekszard rodzinne miasto żony i region pełen wina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brankiniol, nie mam, wrzuciłem do mojej mapy planów wakacyjnych kemping w mieście, które wypisałeś !

 

... dorzuciłem kilka kempingów z parkami wodnymi i będę próbował poukładać z tego jakiś plan na wakacje żeby nie było nudno, Budapeszt też mnie bardzo kusi na kilka dni.

 

[ Dodano: Sro 23 Cze, 2010 18:17 ]

elaola, http://www.1hungary.com/thermal_furdo-kemping/I030192/ cennik,

wygląda na to, że jest http://www.1hungary.com/thermal_furdo-kemping/I030192/photo-1/

 

tu kilka informacji http://www.termalfurdo.net/index.php?p=egy_furdo&fid=149

 

Sprawdziłem jeszcze na kilku stronach i wynika z nich, że z przyczepy wchodzimy wprost do basenu :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś był w miejscowości Borgata? Na zdjęciach wygląda fajnie, ale nie mogę się doczytać czy camping jest połączony z basenami i nigdzie nie mogę znaleźć cennika.

 

mogę ci potwierdzic na 100%,że kemping połączony jest z basenami.

w drodze powrotnej w zeszłym roku wjechałem tam pod ten kompleks,żeby zlustrowac co i jak -jednak szczegółów ci nie powiem jak jest w srodku ,bo w nocy wszystko bylo pozamykane i nie można było wejść.

ogólnie mała mieścina,w nocy słychac bylo każdą przelatujacą mysz-czyli totalny spokój i cisza-do tego stopnia ,że miałem tam spać do rana ,ale żonka się wystrachała ;) i pojechaliśmy do Sarvar na spanko,a wsumie zostalismy w Buk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do wszystkich małego ducha, którzy zrezygnowali z wyjazdu na Węgry! Żałujcie, byłem w Egerze i Hajduszoboszlo od 15.06 do 3.07 i było OK! Pogoda wspaniała, zero powodzi i ogólnie udany bardzo pobyt - zwłaszcza, że nie było tłoku!!!!

Wniosek - nie rezygnowac zbyt pochopnie. Pozdrawiam wszystkich - kubryk1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko My rozważaliśmy wyjazd w okresie Bożego Ciała czyli na początku czerwca a ty byłeś w drugiej połowie. Po 15 była bardzo ładna pogoda tak wiec gratulacje z udanego wyjazdu.

Ja z rodzinką nie zrezygnowałem tylko przełożyłem wyjazd na 09 sierpnia w okolice Egeru (Bogacs Egerszalok lub sam Eger).

Jeżeli ktoś może doradzić gdzie pojechać z dziewczynami 2, 5, 7 lat to będę wdzięczny (nadmienię że będzie to mój pierwszy wyjazd z ogonkiem za granicę).

Na pierwszym miejscu stawiam Bogacs rozważałem Hajduszoboszlo, ale Bogacs wydaje mi się bardziej kameralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.