Skocz do zawartości

Napełnianie małych butli LPG


marek

Rekomendowane odpowiedzi

To oczywiste, ze jezeli dzis ktos ma czerwona butle gazowa to nie ma ona prawa miec legalizacji i o to w tym chodzi. :) Kiedys specjalne punkty do ktorych stalo sie w kolejce aby nabic gaz legalizowaly butle i nie bylo dyskusji. Teraz ludziska nosza na stacje LPG i tam pracownicy pod oslona nocy napelniaja. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUTLE trzeba przemalować , farba niebieska w spreju ok 8 zł ,papier ścierny , zabezpieczyć zawór ,10 minut i po problemie, a atest i tak jest wybity POZDRAWIM .ostrożnie z :ok: bo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUTLE trzeba przemalować , farba niebieska w spreju ok 8 zł ,papier ścierny , zabezpieczyć zawór ,10 minut i po problemie, a atest i tak jest wybity POZDRAWIM .ostrożnie z :ok: bo :)

 

MAQ żeby nie napisać "z ust mi to wyjałeś" to napiszę że z klawiatury zdjąłeś. Pomyślałem dokładnie tak samo. Trza chyba jeszcze czerwony pasek po środku malnąć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUTLE trzeba przemalować , farba niebieska w spreju ok 8 zł ,papier ścierny , zabezpieczyć zawór ,10 minut i po problemie, a atest i tak jest wybity POZDRAWIM .ostrożnie z :) bo :)

 

Koszt nowej butli nie jest co prawda wysoki i co roku planuje jej zakup, jednak podczas robienia przedwakacyjnych zakupów ta butla zawsze schodzi na coraz to dalszy plan a w rezultacie "zapycham" na stację LPG celem nabicia czerwonej. Jesli przemalowanie wystarczy to OK, ale słyszałem gdzieś że w tych niebieskich były jakieś zmiany w zaworze, czy to prawda? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kupować nową butlę, bo jak pójdziesz ją wymienić to i tak dostaniesz jakiegoś obdrapańca.

Ja miałem starą czerwoną butlę którą przemalowałem na biało(może być każdy inny kolor byle nie czerwona), podjechałem na stację i wymnieniłem na butlę z gazem i z legalizacją.

Zapłaciłem za to 40złotych.

28złotych tzw.legalizacja i 12złotych gaz.(wygląda to tak, że starą butlę którą oddasz sprawdzają w rozlewni gazu,naprawiają i legalizują, a dostajesz inną już z legalizacją).

 

Następnym razem jak podjadę wymienić to zapłacę tylko 12.

Ceny dotyczą butli 2kg.

 

Jeżeli będziesz wymieniał w legalnym punkcie zawór butli powinien mieć plombę foliową.

Masz wtedy pewność, że jesteś bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W województwie pomorskim na prawie każdej stacji benzynowej można wymienić puste turystyczne butle 2 kg i 3 kg na nowe pełne i nie ma znaczenia, jakiego koloru oddaje się stare. Przyjmowane są wszystkie kolory - czerwone również. Butle mogą być bez atestu. Za atest płaci się dodatkowo 10 zł i ma się butlę z atestem na 10 lat. Kolor butli można sobie wybrać, wygląd również - jest kilka firmowych rozlewni gazu w Polsce i każda wprowadziła inny kolor butli. Następna wymiana atestowanej butli turystycznej skutkuje opłatą tylko za gaz i wydaniem butli z atestem conajmniej o takim długim okresie ważności jak zdawana. W naszym województwie obrót butlami turystycznymi jest bardzo popularny czego nie można powiedzieć o np. Bieszczadach gdzie na stacji na nową butlę czeka się do dwóch dni. Kto jest zakochany w swojej nowej butli np. z Castoramy to jedzie do rozlewni gazu gdzie od ręki nabijają mu jego własność bez żadnej ekstra opłaty. Jedno, czego nie można zrobić to wymienić butlę 2 kg na butlę 3 kg. Każda nabita butla ma plombę foliową o której mówi Sowa_77.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za atest placi sie dodatkowo 10 zl i ma sie butle z atestem na 10 lat.

Pod warunkiem, ze jest to butla 11 kg, te mniejsze turystyczne maja tylko 5 lat. Nie zmienia to jednak faktu, ze z wymiana nie jest tak ciezko, przynajmniej na Pomorzu. Nie wiedzialem o tym, przyda sie, dzieki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.