Skocz do zawartości

Napełnianie małych butli LPG


marek

Rekomendowane odpowiedzi

Urządzenie służące do profesjonalnego napełniania butli turystycznych przy wykorzystaniu butli 11kg. Zakuwane końcówki mosiężne, zawór kulkowy, całość zbudowana przy wykorzystaniu profesjonalnych włoskich węży LPG.

niezbednikex5.jpg

 

 

UWAGA - przelewanie gazu jest niebezpieczne i nie zgodne z prawem.

 

Gaz płynny ma bardzo dużą rozszerzalność cieplną. Dlatego nogdy nie napełnia się pojemnika do 100% jego pojemności. Zawsze musi pozostać rezerwa, która umożliwi zwiększenie się objętości LPG przy wzroście temperatury. Jeśli zbiornik zostanie napełniony do pełna, wzrost temperatury może spowodować gwałtowny wzrost ciśnienia grożący zniszczeniem zbiornika. Jako zabezpieczenie przed takimi sytuacjami zbiorniki wyposaża się w zawory bezpieczeństwa, które w razie zbyt dużego wzrostu ciśnienia uwolnią jego nadmiar zabezpieczając przed uszkodzeniem zbiornika. W butlach nie stosuje się zaworów bezpieczeństwa.

Tomii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moze to troche sztywniacko zabrzmi, ale nie powinno sie na otwartym forum pisac o takich rzeczach. Sa urzadzonka pomagajace w tym nielegalnym procederze ale jada na jednym wozku z np. magnesami neodymowymi.

Kazdemu wydaje sie, ze robi to bezpiecznie a jednak....

Jakakolwiek dystrybucja i przelewanie gazow bez odpowiednich uprawnien i stanowisk do tego przeznaczonych smierdzi tragedia i jest ZABRONIONA!!!! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazałem znalazłem na stronie www.marycha.net i z tego co widze wiele rzeczy ma tam atesty

 

[ Dodano: Sro 10 Sty, 2007 14:31 ]

Każdemu wydaje się, że robi to bezpiecznie a jednak....

 

Wiesz nie chce się mądrować ale jest to zabronione zarobkowo ,do własnych celów chyba nie.Ja bym powiedział że jest to przelewnie paliwa z kanistra 11l do 3l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlacza, redukcje, filtry owszem maja i jest to napisane ale ten wynalazek nie ma bo w Polsce nie wolno samodzielnie przetaczac gazu :ok:

Jezeli chodzi o ten niezbednik to swiadectwo zgodnosci maja jego czesci (waz, zawor, zlacza) ale jako calosc nie ma i byloby dziwne gdyby mial. (dzwonilem, pytalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie chce sie madrowac ale jest to zabronione zarobkowo ,do wlasnych celow chyba nie.Ja bym powiedzial ze jest to przelewnie paliwa z kanistra 11l do 3l

Marku, ja tez nie pisze aby sie madrowac. Upewnilem sie jeszcze pytajac moich prewentystow i stety lub niestety (jak kto woli) nie wolno tego robic ani amatorsko ani zarobkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz małe jak i te 11kg najlepiej na wymiane dawać .Z wymianą małych są mniejsze problemy widziałem nawet na stacji petrochemii tylko wtedy lepiej dać im kaucje niz dawać nówke na wymiane,bo aż serce boli kiedy dajesz nówke a dostajesz obdarciucha :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, a czy ktoś korzysta z mniejszych butli niż 11 kg?? Z małymi są same problemy :):ok: nikt nie chce ich nabijać.

Ja używam 5kg, do tego czerwonej (podobno takich nie nabijają), ja nabijam na stacji LPG, gość nie robi problemu, na 2 - 3 tygodnie gotowania starcza :) i jeszcze zostaje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co nabijać małe butle skoro można je poprostu wymieniać :ok: . Ja właśnie tak zrobiłem dzisiaj. Dałem pustą butlę 2 kg i dostałem pełną za 15 złotych.Na większości stacji paliw prowadzą dystrybucję gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się wytłumaczyć,

pisząc ten post myślałem że mam do czynienia z "Urządzenie służące do profesjonalnego napełniania butli turystycznych przy wykorzystaniu butli 11kg." Niestety nie duszukałem się atestów tego urządzenia i głosy kolegów z forum ze jest to niebezpieczne przmawiają do mojego rozsądku. TAK ŻE APELUJE DO WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH ABY TEN POST ODEBRALI JAKO OSTRZEŻENIE A NIE ZACHĘTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co nabijać małe butle skoro można je poprostu wymieniać :) . Ja właśnie tak zrobiłem dzisiaj. Dałem pustą butlę 2 kg i dostałem pełną za 15 złotych.Na większości stacji paliw prowadzą dystrybucję gazu.

 

No właśnie tych czerwonych nie chcą wymieniać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.