Skocz do zawartości

No dobra, to ja też się pochwalę


Marcin T

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie!

Ogrzewanie elrktryczne nie - bo niebezoieczne, ogrzewanie gazowe nie - bo niebezpieczne. No to co? Jaka alternatywa ogrzewania przy niskich temperaturach? Z góry wyłączam odpowiedzi które niektórym cisną się na usta.

A co jest w 100% bezpieczne? Czy bezpieczna jest podróż kamperem, czy samochodem z przyczepą po naszych drogach, przy tirach, pijanych i niedzielnych kierowcach i tych co stanowcz za wcześnie przesiedli się z wozu konnego czy Syrenki na namochody o duzych możliwościach trakcyjnych.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że grzejniki elektryczne i gazowe muszą być sprawne, podlegać okresowym przeglądom. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, jezeli komus sie nie podoba to moze wybrac Hotel :ok:

Poki co luzno, calkiem luzno sobie pierniczymy trzy po trzy i pozwol, ze dalej to bedziemy robic :) , tym bardziej, ze watek jest niezobowiazujacy i przeszlismy w nim przez wszystkie zagadnienia a zaczelo sie tak niewinnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może przesadziłem, że na zewnątrz :). Palniki są poniżej poziomu podłogi. Spalanie jest gdzieś 2 cm nad poziomem podłogi. W każdym bądź razie - wiadome jest, że jeśli płomień zgaśnie to termopara odcina dopływ gazu. Jeśli termopara nie zadziała to gaz jako ten cięższy od powietrza nie będzie dostawał się do wnętrza. Łatwo więc stwierdzić, że największym zagrożeniem są spaliny. W przewodzie kominowym najsłabszym punktem jest połączenie rury z wymiennikiem ciepła. Trzeba zauważyć, że Truma się postarała i to połączenie jest dość dobrze przemyślane - więc możemy spać spokojnie :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie na czym polega okresowy przegląd prócz: Sprawdzenia szczelniści poł gazowych :) ,Sprawności termopary :) tzn. jak zakręcę gaz płomyk zgaśnie coś pyknie to sprawna oraz czy rury kominowej nie zjadły myszy :ok: Coś jeszcze?????? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co najistotniejsze wymieniłeś! Ale to dotyczy ogrzewania gazowego. A może "elektrycy" wypowiedzą sie na temat bezpieczeństwa przy stosowaniu ogrzewania elektrycznego, którego ja używam zawsze jeżeli dostępna jest sieć 230V, a dopiero ogrzewanie gazowe jest jako drugie. rezerwowe. Nie ze względów bezpieczeństwa, a z tego powodu, że jestem podłączony do sieci i korzystam z innych urządzeń elektrycznych i płacę ryczałt za prąd. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; no MarcinT gratuluje.Zastanawia mnie co robi mój Scenic przy Twojej przyczepie? W poniedziałek 08.01.07.r.przejeżdżałem pod Twoim domem,(z Tarnowskich Gór do Zakopanego)i teraz już wiem co wietrzyłeś na balkonie;to były pokrowce z nowej przyczepy.W sobotę wracając z Zakopanego widziałem ten autokomis w Bieruniu.Muszę przyznać,że 3 lata temu więcej tam było starszych przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co robi moj Scenic przy Twojej przyczepie?
Prawie scenic :ok:
Musze przyznac,ze 3 lata temu wiecej tam bylo starszych przyczep.

Wiesz, zalezy co rozumiemy przez "starsza przyczepa" bo jezeli sa to przyczepy z lat powiedzmy osiemdziesiatych to jest ich tam nadal sporo. Dopiero pod koniec lutego zaczyna sie "szal" na przyczepy choc sprzedawcy przyznaja, ze ta nasza "zima" nieco ten sezon przesunela w czasie czego jestem dowodem :) Jest teraz okres intensywnego zwozenia przyczep z rajchu wiec bedzie w czym wybierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.