Skocz do zawartości

2 pytania kable TV oraz grzanie wody


junior1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 2 pytania w mojej przyczepie jest jakaś instalacja TV ale nie bardzo się w tym łapie na zdjęci 1 oraz 2 jest jakieś urządzenie taka czarna puszka z której wychodzi kabel ten sam kabel TV jest też w szafie przy rozdzielni prądu ale gdzie tak defekto podłączyć antenę czy jest gdzieś na dachu lub na zewnątrz jakieś wejście gdzie bezpośrednio podłączam kabel z satelity.

Drugie pytanie dotyczy zdjęcia 3 i 4 na którym jest i teraz czy dobrze rozumiem na pewno podgrzewacz wody bojler ale do czego służą w tym bojlerze te grube rury co rozprowadzają powietrze czy ten bojler pełni funkcje jakiegoś dodatkowego nadmuchu i co teraz się stanie jak odłączę węże od wody bo taki mam zamiar i chce podłączyć przepływowy podgrzewacz wody węże w bojlerze będą odłączone czy nie będzie to przeszkadzać w działaniu tego urządzenia jako ewentualny nadmuch powietrza bardzo dziękuje za wszelkie odpowiedzi pozdrawiam

post-131926-imported-5c4f4561-c02f-4e3c-a856-67279690a31e_thumb.jpg

post-131926-imported-102209b5-6127-4273-b7bb-d58ea02c7e56_thumb.jpg

post-131926-imported-6766b388-6d8a-420b-9b25-8eede329e33f_thumb.jpg

post-131926-imported-c2e5563a-1b7a-482a-a9f9-2e19c42d2cef_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat tv cie nie powiem bo nie wiem...

do czego służą w tym bojlerze te grube rury co rozprowadzają powietrze czy ten bojler pełni funkcje jakiegoś dodatkowego nadmuchu

co do bojlera to truma - kable elektryczne sluza do zasilania grzalki elektrycznej ktora jest wbudowana w srodku, grube tekturowe rury sluza do wstepnego podgrzania wody przez nadmuch cieplego powietrza z ogrzewania

 

co teraz się stanie jak odłączę węże od wody bo taki mam zamiar i chce podłączyć przepływowy podgrzewacz wody

niebieski to doprowadzenie wody ze zbiornika - mikrostyki w kranach zalaczaja pompke wody

czerwony to powrot cieplej wody na instalacje, pamietaj o tym ze przeplywowy ogrzewacz wody wymaga okreslonego przeplywu wody i jej cisnienia w przeciwnym razie nie bedzie sie uruchamial

 

p.s.: passatem bedziesz ciagal 720-stke? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie passatem nie będę ciągnął przyczepy w tym roku stawiam ja nad jeziorkiem a dopiero w przyszłym planuje jakiś wypad w Europe do tego czasu dokupię jakieś autko którym spokojnie można ciągnąć przyczepę a jakie napięcie wchodzi w tym kablu do podgrzewacza wody 220 czy 12v

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój bojler jest na 220V, pozostałe tak jak wcześniej opisano. Z mojego doświadczenia wstępne ogrzanie nic nie daje (może tyle, że nie zamarznie na mrozie. Ale na 220V fajnie grzeje. Masz tam 5 litrów wody, i dwie temperatury (już nie pamiętam jakie). Na wyższej można się wykąpać w 2 osoby pod prysznicem (tak ciepła i trzeba mieszać z zimną, można się poparzyć). Na 220v nagrzewa się woda dość szybko i potem trzyma bardzo długo (często nagrzewałem rano i potem podczas trasy miałem ciepłą wodę)

 

Masz tam jeszcze dwa korki - służą do spuszczania wody na zimę (koniecznie, bo inaczej termę rozsadzi)

 

Ze zdjęcia 1 i 2 niewiele umiem wyczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia. Swego czasu jak miałem przyczepę wyczytałem w opisie, że można zmienić temperaturę. Ja miałem ustawioną tą wyższa i to mi odpowiadało. Jeśli się jednak zmienia to gdzieś na samej termie, bo wewnątrz przyczepy nic nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.