Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

adi, zrób nam wielką przysługę skręć aparatem obraz z Twojego monitorka i wrzuć na youtube.

Niedługo będę kupował nawigację z że oferta z kamerą bezprzewodową jest dość tania:

http://www.allegro.pl/item989796710_nawigacja_gps_4_3_lark_43_pl_kamera_cofania.html

biorę to poważnie pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą kamerą cofania jest prawdziwy zderzak. Nigdy nie miewam problemów z cofaniem. Spisek producentów pozbawił przyczepy ochrony przy cofaniu :niewiem:

Trzeba to naprawić we własnym zakresie :ok:

Powiedz mi proszę jak sobie Twój wynalazek radzi z małymi dziećmi ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony jako odbojniki!!

 

Pomysł rodem z kutrów rybackich :ok: ?

 

Powiedz mi proszę jak sobie Twój wynalazek radzi z małymi dziećmi ...........

 

Wyszedłem z założenia, że martwicie się raczej, o niewidoczną ale solidną przeszkodę, typu głaz w trawie, czy pień.

Tam, gdzie ja bywam i pory dnia w których się pojawiam czynią mało prawdopodobnym pojawienie się dzieci.

Masz jednak rację : wydajesz kupę kasy na budę, jakby to było cudo technologiczne, nieziemskiego pochodzenia.

W rzeczywistości gamonie nie dbają o bezpieczeństwo użytkowania i żałują paru groszy na fabryczna kamerę cofania i fabryczny zderzak, chroniący przed bezpośrednim najechaniem na dziecko.

Fabryczna kamera, to kropla w morzu wydatków związanych z kupnem nowego sprzętu.

Cieszy mnie, że nie tylko ja nie przeceniam geniuszu producentów :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie głaz średnim problemem, ale małe dziecko czy inny samochód to już tak. Niestety muszę Ci przyznać rację - kabina kosztuje kosmiczne pieniądze, a kamery cofania nawet nie ma w opcji (bo gdyby była miałbym fabryczną). Jest wiele opcji do wyboru, ale tak oczywistej nie ma.

Dlatego od razu zainwestowałem w bezprzewodową, ale ......... złe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze posty i myślę, czy jest coś takiego co uchroni dziecko?

Chyba tylko druga osoba stojąca z tyłu przyczepy.

Zastanawiam się nad zamontowaniem tej żarówki z "brzęczykiem" do światła cofania (światło cofania też zresztą ...) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchroni - kamera lepsza niż brzęczyk - widzisz praktycznie wszystko i moim zdaniem uchroni. Druga osoba też oczywiście wskazana, ale gorsza niż kamera, bo nim ją usłyszysz, może być za późno . Temat jest jednak o kamerach cofania, a nie bezpieczeństwie cofania.

 

PS

Brzęczyk jest wyraźnie określony w przepisach gdzie może być zamontowany - sprawdź nim kupisz tą żarókę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi - ok!

co kamery - jestem przekonany.

Ale najpierw muszę zmienić holownika. Potem będę myślał o kamerze. Podoba mi się rozwiązanie z lusterkiem. Nawigację mam, nie podepnę do niej kamery, a działa, więc sprzedawać nie będę. A dodatkowy monitor mocować na desce/szybie - zupełnie mi nie odpowiada.

I na 95% będzie to kamerka przewodowa.

 

[ Dodano: Pią 16 Kwi, 2010 09:56 ]

Adi - ja też czekam na fotki :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo dzieci, to właśnie one są moimi najlepszymi czujnikami cofania.

Mam przyczepę 5,30+dyszel więc dość długa.

Z reguły syna (10-lat) wykorzystuję do tego. Na razie nie zawiódł ani razu.

Przestrzegam żelaźnie tylko jednej zasady: puszczam sprzęgło (ruszam w tył) TYLKO WTEDY kiedy widzę syna w lusterku. A on ma powiedziane, że ma się trzymać ze sporym dystansem od przyczepy i oczywiście z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie głaz średnim problemem, ale małe dziecko czy inny samochód to już tak.

Koledzy postudiujcie kodeks drogowy i kamery cofania wsadźcie do lamusa.

Cofając jak nie masz widoczności to chyba logicznie ,że dajemy drugą osobę aby nas poprowadziła lub wysiadamy sami i zerkamy jakie mamy z tyłu przeszkody.

Z resztą jak dziecko wbiegnie w prost pod przyczepę to kamera nie pomoże tak jak druga osoba z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Trafko masz rację jeśli chodzi o druga osobę, tylko niestety żonie trudno się tłumaczy gdzie ma stanąć abym ją widział z za kierownicy. Kamera ma zapewnić komfort cofania i podcofywania jak jest problem np. w wąskim przejeździe, gdzie nie widać czy czasem krawędzią ściany nie przytrzemy o przeszkodę, oraz gdzie kończy się parcela na kempingu. Wydaje mi się, że tu jest olbrzymie pole do zastosowania takich urządzeń.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.