Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

witam

tu już jest gotowy zestaw:

http://www.allegro.pl/item974877771_lcd_7_lusterko_czujniki_x4_kamera_120ir_fv_gw.html

 

[ Dodano: Czw 08 Kwi, 2010 14:29 ]

a czy do tych kamer o których jest wyżej dało by się podłaczyć jako ekran np Ramkę Cyfrową taką jak do zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A czy ktoś ma zamontowany zestaw z kamerą bez przewodową ,bo raczej taki zestaw mi odpowiada ,jadąc solo kamera na samochodzie ,a w zespole na przyczepie ,chyba że możliwość dwóch kamer do jednego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu już jest gotowy zestaw.....

Mała uwaga: ta kamerka (podobnie jak czujniki) montowana jest najczęściej w zderzaku z tworzywa sztucznego. W niektórych samochodach - w przypadku montażu haka - jest on mocowany z potężną belką tuż za zderzakiem i na kamerkę nie będzie miejsca. Po za tym kula haka może fałszować wskazania z czujników, a nisko umieszczona kamera - brak perspektywy i wyczucia odległości.

...chyba że możliwość dwóch kamer do jednego ekranu

... w tych, o których pisałem są 2 wejścia AV.

...dało by się podłaczyć jako ekran np Ramkę Cyfrową....?

... przejrzałem kilkanaście ramek - żadna nie miała wejścia video - więc raczej nie :ok: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaku - widziałem na Allegro komplet nadajnik i odbiornik bezprzewodowy do kamery i monitora. Zaraz poszukam i zapodam link.

 

Mam! Zdążyłem :ok:

http://allegro.pl/item984407266_bezprzewodowy_transmiter_odbiornik_video_rca_fv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że są to przewodowe

Ten zestaw wygląda nieźle. Ma dobry zasięg, 2 wejścia AV i 4 kanały.

Możesz ciągnąć nawet 4 przyczepy :ok: .

http://www.allegro.pl/item987611606_gigaair_8266_bezprzewodowa_kamera_i_7_monitor_lcd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli masz dobre doświadczenia z bezprzewodowymi - podziel się

No właśnie nie mam doświadczenia. Sam szukam opinii na ich temat. Patrząc na rozpiętość cenową takich zestawów można się tylko domyślać że ich jakość może być różna.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na rozpiętość cenową takich zestawów można się tylko domyślać że ich jakość może być różna.

 

Właśnie...

Z drugiej strony kamera bezprzedwodowa też nie jest przewodów pozbawiona. I tak trzeba nadajnik/odbiornik montować.

 

Osobiście podoba "mnie" się rozwiązanie z monitorem na lusterku plus oddzielna kamerka.

A co do gniazd, to można przecież zamontować drugie 7PIN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już było, ale wczoraj w Norauto widziałem GPS Lark z kamerką

widzę że ceny na allegro ok 400zł np

sam GPS kosztuje ok 250-300zł, to 100zł za kamerkę nie wydaje się dużo :ok:

 

obraz w sklepie był znośny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pytanie odnoście kamerek bezprzewodowych.

Właśnie taką mam zamontowaną. Moim doświadczeniem - tragedia.

- częstotliwość wifików - a więc sporo sieci przydomowych zakłóca obraz;

- wszystko inne też zakłóca obraz i tak z 30% jest OK, reszta to skaczący obraz (zgodnie prawem Murphyego zawsze jak jest potrzebna nie działa)

- inne systemy monitoringu oparte na transmisji bezprzewodowej łapiesz (raz cofając na stacji zamiast widzieć co się dzieje za autem widziałem co jest aktualnie myte w myjni samochodowej)

To się może sprawdzą przy małych, albo krótkich autach o bardzo wskazane, by obie anteny się widziały (wtedy mam OK). U mnie odległość anteny od anteny niewielka, ale zasłania rama auta i jest do kitu.

Tak bardzo mnie to wkurzyło, że robię na kablu - podobnie jak w pierwszym poście (złącze będę miał hermetyczne, morskie złącze pokładowe, takie, że po rozłączeniu będą zatyczki, a po podłączeniu też szczelne).

Obecnie myślę jak i gdzie zamontować monitor (który już mam). Jest dość duży i wszędzie mi wadzi :-))))))

Będę miał dwie kamery - przewodową i bezprzewodową (obraz raz jeden raz drugi), choć gdzie będzie bezprzewodowa nie wiem - pomyślę - a może będzie po prostu luźna i zakładana losowo (np podczas zakładania budy, gdzie nie wszystko widzę pod nią podjeżdżając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post. Mam przyczepkę od niedawna ale jestem z tych co dłubią i nie lubią dużo płacić. Znalazłem coś takiego co rozwiązać może problem kamerki cofania http://allegro.pl/item992757350_nawigacja_gps_lark_43wcam_kamera_cofania_fv_wawa.html. Wg mnie najkożystniejsze rozwiązanie. Jak masz już monitorek w samochodzie lub tv to polecam kamerkę cofania przewodową za 100pln i videosender ( videotransmiter) za ok 50 zł na aukcjach. Kamerkę podpinamy pod tv in w senderze (przyczepz) a w aucie odbiornik transmiera pod monitorek który już ew posiadamy. Nakład ok 170pln. z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze link się nie otwiera, a jak z jakością sygnału?, jaki prąd to pobiera?, bo to trzeba zasilić. Czy to jest na 12V?, które jest łatwo dostepnę, czy to jest wodoszczelne? Nie widzę co jest pod linkiem stąd wiele pytań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.