Skocz do zawartości

Szczęki hamulcowe


Zorro

Rekomendowane odpowiedzi

:ok: no niech będzie, ale prawdę powiedziawszy jak dotąd nie spotkałem się z bębnem zabezpieczonym nakrętką łożyska piasty... ale skoro tak mówicie.

Będę się musiał pofatygować do kogoś z kluczem pneumatycznym ponieważ w moich zasobach ze :ok: szukać nasadki 32 ( z płaskim nawet nie podchodzę)

Dziękować za odpowiedź :ok:

 

[ Dodano: Wto 20 Kwi, 2010 17:51 ]

koło na dwie śruby i wtedy zejdzie razem z bębnem.

 

ooo przepraszam ale z tym to się nie mogę zgodzić, a przynajmniej z częścią tej wypowiedzi, fakt zakładanie koła celem pomocy w zdjęciu bębna ... ok ale koło przykręcane jest nie do bębna ale do piasty poprzez bęben.

Jeśli odkręcę nakrętkę o której mowa we wcześniejszych postach, zejdzie wsio w komplecie, czyli: bęben+piasta i w zależności od zastosowanego rodzaju łożyska zewnętrzna bieżnia (w przypadku łożyska stożkowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ok ale koło przykręcane jest nie do bębna ale do piasty poprzez bęben.
Wyjaśnij to...

Przy bębnach z łożyskiem kompaktowym odkręcasz nakrętkę łożyskową i jeśli bębęn nie chce zejść to trzeba poluzować na regulatorze żeby nie spadł razem ze szczękami.

 

Piszesz że koło przykręcone do piasty a nie do bębna, gdzie w osi hamowanej jest piasta ? Jest tarcza kotwiczna ale ona siedzi bezpośrednio przyspawana lub przykręcona do wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje przy 1600kg bęben ma 200x50 i jest to model szczek 2050/2051 jeśli osie są AL-KO :hehe:

 

Ja bardzo proszę o łopatologię.

Tzn idę do warsztatu w którym grek słabo kuma po angielsku.

Pokazuje mu hamulce a następnie karteczkę z napisem model 2050/2051

i rozumiem że dla niego to powinno być wszystko jasne ????

 

 

AHA - jak sprawdzic jakie są OSIE - czy są AL-KO czy nie ?

 

Załączam obiecane zdjęcie bembna od tyłu koła. ( nie miałem okazji żeby zdjąć)

ale jeśli do instrukcji wymiany hamulcy zdjęcie koła i zrobienie zdjęcia z porzodu bedzie niezbedne to zrobię fotkę i z porzdu.

post-135081-imported-0f1d30ab-731b-4548-a60c-7adcf4c84188_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i rozumiem że dla niego to powinno być wszystko jasne ????

 

 

AHA - jak sprawdzic jakie są OSIE - czy są AL-KO czy nie ?

 

Załączam obiecane zdjęcie bembna od tyłu koła. ( nie miałem okazji żeby zdjąć)

Osie AL-KO mają sześciokątny korpus (opatentowany) więc nie trudno się pomylić, dodatkowo na środku jest zielona tabliczka znamionowa wielkości 6x3 z logiem producenta. Szkoda że nie masz starych szczęk do porównania :hehe:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podjąłem próbę w serwisie po konsultacji przez gościa z kampingu.

Niestety kolesie zaproponowali mi jakieś absurdalne rozwiązanie - że zdemontują cały bęben i wyślą do Aten a tak ktoś dopiero się tym zajmie i odeśle. To by unieruchomiło moja przyczepę na parkingu przy serwisie na 7 dni - wariant nie do przyjęcia.

 

Ponieważ w Grecji wszyscy udają greka proszę was o konkretną odpowiedź.

 

Oto zdjęcie bębna i tablicy znamionowej na przyczepie.

Czy to wystarczy aby jednoznacznie podać model klocków który mógłbym zamówić i zgłosić sie już na gotowe do warsztatu na wymianę ?

post-137600-imported-3c4f8dec-589b-44e1-b383-9e3f19e550f6_thumb.jpg

post-137600-imported-840507aa-3f18-4fda-82e7-8be864a3a3d2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii wielkie dzięki ,dzięki twojemu linkowi wkońcu dobrnąłem do tego co chciałem

Teraz musze jeszcze nabyć takie wesoły zestaw na wyspach w Grecji - zobaczymy ile zaśpierwają.

 

Na maeginesie chciałem jednoczesnie przestrzeć wszystkich przed doradztwem z serwisów przyczep. Warto zawsze zweryfikować na forum informacje.

 

Oto z serwisu w Legionowioe dostąłem informacje że muszę kupić cały bemben za 457 zł

bo same okładziny nie występuja. Mam nadzieję że sprzedawca użył niewłaściwego skrótu myslowego i napisał ze same okładziny nie wystepują u nich bo w przeciwnym razie musiałbym zdecydowanie negatywnie wypowiedzieć się o tym serwisie.

Jednym rozwiążaniem miał być zakup :

http://www.go-market.pl/KN46450S,cd08,Szczeki_hamulcowe_pelny_kpl__200_x_50,Szczeki_hamulcowe_pelny_kpl__200_x_50,cd,products.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był taki problem, przed wyjazdem do Sławy podjechałem do mechanika co by mi hamulce sprawdził i okazało się, że okładzin u mnie już prawie nie ma. miałem jeden dzień na naprawę. wziąłem stare szczęki i podjechałem do firmy która produkuje klocki hamulcowe gdzie zrobili mi nowe okładziny na spec. kleju. koszt na jednej osi 40zł plus założenie 30zł. Na trasie już sprawdziłem i hamuje jak trzeba. czy to dobry patent? czy pomyśleć o nowych, oryginalnych okładzinach (AL-KO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mozesz jezdzic, tez tak zrobilem i juz ze trzy sezony wykonalem, w tym jeden po gorach Rumunii i dalo rade, nie stresuj sie, jak fachowo zrobili, a piszesz, ze tak, to spoko.

 

Pozdro, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za radę.

 

A props - czym grozi jeżdżenie bez hamulców w przyczepie .

 

TZn.

 

Jęsli nei zorbie nowych okładzin czy coś się może zapalić ?

 

Albo czy sprytem można na trasie wyłączy hamulec ( tak jak do cofania)

to czym to może grozić ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

dzieki za radę.

 

A props - czym grozi jeżdżenie bez hamulców w przyczepie .

 

TZn.

 

Jęsli nei zorbie nowych okładzin czy coś się może zapalić ?

 

Albo czy sprytem można na trasie wyłączy hamulec ( tak jak do cofania)

to czym to może grozić ?

 

Pozdrawiam

 

Według mnie to w najłagodniejszej wersji zobaczysz jak wyprzedza Cię ponad 1,5 tony Twojej przyczepy przy sądzę niezbyt dużym hamowaniu, albo będziesz miał dwa razy dłuższą drogę hamowania, której nie jesteś nawet w stanie przewidzieć.

Czy masz problemy z zakupem części ? Zaczął się już sezon wyjazdów turystycznych. Jak długo jeszcze tam będziesz ? Może coś trzeba uradzić - daj znać. Sporo ciężarówek jeździ do Grecji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.