Skocz do zawartości

Grzałka akwarystyczna w zbiorniku wody


Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowo jest płaska więc łatwo zamocować ją na dnie a nad nią dopiero pompkę, żeby zawsze trochę wody zostało na dnie. Mają jakieś zabezpieczenie te grzałki gdyby jakoś woda do zera uciekła ze zbiornika ?

 

Mają zabezpieczenie termiczne. Ale moja 100W dość mocno się rozgrzewa. Chyba nie zaryzykowałbym jej położenia na dnie.

 

[ Dodano: Wto 06 Kwi, 2010 11:57 ]

Trzeba wziąć pod uwagę do czego ta ciepła woda, jeśli po to by wziąć prysznic

 

Wirek oczywiście masz rację :hop1: W moim przypadku będzie to woda używana do umycia rąk lub zębów. Do prysznica to rozwiązanie raczej się nie nadaje.

 

[ Dodano: Wto 06 Kwi, 2010 12:00 ]

Dzieki moderatorowi za pomoc :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mają jakieś zabezpieczenie te grzałki gdyby jakoś woda do zera uciekła ze zbiornika ?

jest termostat, dlatego masz stałą temp w baniaczku

 

kąpieli nie przewiduje, tylko mycie ... ale do pupy niemowlaka 36'C może być mało :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli termostat wyłączy fizycznie grzałkę ? Nie roztopi się razem ze zbiornikiem ?? :hop1:

Mój zbiornik ma solidne ścianki więc powinien przetrwać kontakt z bliskim sąsiedztwem 150W grzałki. Zamawiam i zobaczymy co będzie.

 

Mi ta woda potrzebna jest tylko do zębów i twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kupiłeś 100W ? Nie lepiej i szybciej nagrzeje 150-200W ?

 

Z uwagi na rozmiary, cenę i właśnie temepraturę do jakiej się rozgrzewa.

 

Po kupnie zastanawiałem się nawet czy nie lepiej było kupić 2*50W

 

Tak jak napisałem wyżej. Sprawdzę dziś wieczorem do jakiej maks temperatury rozgrzewa sie obudowa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedaleko mnie . Super . Tylko muszę dokładnie poczytać co piszecie , bo nie byłoby dobrze rozpuścić sobie ta grzałką baniak na wodę :-) Taka letnia woda to głownie do opłukania naczyń ,ochlapania twarzy , zębów ale i to byłoby fajnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my używamy właśnie grzałki akwarystycznej z termostatem i spisuje się super :ok: oczywiście o prysznicu mowy nie ma ale do umycia twarzy rąk zębów i umycia naczyń jest idealna :ok: wieczorkiem wrzuce fotki itd bo teraz nie mam czasu

 

ale do pupy niemowlaka 36'C może być mało :ok:

 

to ty kolego niemowlaka wrzątkiem myjesz? :hop1: temp mycia malucha to właśnie 32-36 stopni więc woda nagrzana przez grzałke akw. jest idealna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem o fotkach naszej grzałki więc wrzucam poniżej :hop1:

 

nasza grzałka ma 200W i wisi sobie w zbiorniku i nie uszkodziła się jeszcze mimo że jest szklana :ok: a termoregulator który znajduje się na wtyczce mamy w środku w przyczepie i możemy w każdej chwili regulować temp od zależnych potrzeb Dodam że mimo że napisany jest zakres temp do 35 stopni to rzeczywiście przy pozycji max grzeje wode do 40,5 stopnia Niestety niewiem jak długo trwa nagrzewanie całego zbiornika bo nie zwróciłem nigdy na to uwagi

post-131390-imported-9973045f-caf3-4ff0-bc47-f7dc94fddbb7_thumb.jpg

post-131390-imported-c8b101a0-e0ad-4139-afe4-97f3a8bd6525_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.