Skocz do zawartości

Grzałka akwarystyczna w zbiorniku wody


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wojteksw, grzałka, którą planuję używać jest plastikowa z termostatem i zabezpieczeniem przed przegrzaniem :hop1:

 

Link do strony producenta: Grzałka akwarystyczna

 

Bardzo dobra, może być. Ja proponowałem kable, bo widziałem na kempingu u jednego zastosowanie takich kabli i jako na plus to wodę ciepłą miał natychmiast po odkręceniu kranu bo kable były nawinięte na przewodach doprowadzających i nie było strat wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałem kable,

 

Też niezłe rozwiązanie.

 

[ Dodano: Wto 06 Kwi, 2010 10:21 ]

Romas, ta którą kupiłem daje maksymalnie 36 stopni. Czas grzania jest zalezny od ilości wody w zbiorniku, jej wstępnej temeperatury i of kors od temperatury zewnętrznej i oczywiście mocy grzałki.

 

Wieczorkiem wkleję tabelkę z czasami zależnymi od ilości wody i temeperatury otoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować termostat akwarystyczny , będzie utrzymywał stała temperaturę wody i można zastosować dowolną grzałkę do 1000W , szybciej podgrzeje wodę większa grzałka niż akwarystyczna.

Takie rozwiązanie miałem w poprzedniej przyczepie i grzałka 1000W podgrzała wodę w ilości około 20 l w granicach 15 minut.

Termostat taki można kupić na alegro http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=986229947

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować termostat akwarystyczny , będzie utrzymywał stała temperaturę wody i można zastosować dowolną grzałkę do 1000W , szybciej podgrzeje wodę większa grzałka niż akwarystyczna.

Takie rozwiązanie miałem w poprzedniej przyczepie i grzałka 1000W podgrzała wodę w ilości około 20 l w granicach 15 minut.

Termostat taki można kupić na alegro http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=986229947

 

skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu - tylko skąd grzałkę ?

nie chciałbym szklanej, bo zawsze jest ryzyko rozbicia

 

myślę jeszcze na grzałką do grzejników łazienkowych - drabinek

np 300w ma długość 30cm

jest termostat i można ustwić temp ciut wyższą jak w akwariowych - gdzie przeważnie max to 36'C

 

są też bardzo fajne grzałki z termostatem, plastikowe, w pełni zanurzalne aquael

niestety cena równie wysoka, a moc wcale nie za duża i tylko letnia woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ą też bardzo fajne grzałki z termostatem, plastikowe, w pełni zanurzalne aquael

 

dokładnie o grzałkach tej firmy pisałem :hop1:

Zastanawiam się tylko czy grzałka o tak dużej mocy nie rozgrzewa się do niebezpiecznych dla zbiornika temperatur (mówie o zbiornikach plastikowych). W przypadku zetknięcia "of kors"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ą też bardzo fajne grzałki z termostatem, plastikowe, w pełni zanurzalne aquael

 

dokładnie o grzałkach tej firmy pisałem :hop1:

Zastanawiam się tylko czy grzałka o tak dużej mocy nie rozgrzewa się do niebezpiecznych dla zbiornika temperatur (mówie o zbiornikach plastikowych). W przypadku zetknięcia "of kors"

 

piszą

# Bezpieczna dla ryb (nie parzy).

 

to może dla zbiornika też będzie bezpieczna ?

są też grzałki szklane w osłonach plastikowych - dla ochrony glonojadów

 

myślę że nie powinno być problemów

 

minusem jak pisałem, jest mała moc i temp do 36'C, oraz cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item988184073_grzalka_plastikowa_aquael_easyheater_150w_fv.html ta jest niedroga 54 zł. W sumie wersja z termometrem niepotrzebna bo i tak ustawić trzeba na max. Fajne te grzałki szukałem takiego rozwiązania a nie wiedziałem, że istnieją z tworzywa.

 

Dodatkowo jest płaska więc łatwo zamocować ją na dnie a nad nią dopiero pompkę, żeby zawsze trochę wody zostało na dnie. Mają jakieś zabezpieczenie te grzałki gdyby jakoś woda do zera uciekła ze zbiornika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę do czego ta ciepła woda, jeśli po to by wziąć prysznic ( jeszcze parę osó:hop1: grzałki niższej mocy mogą okazać się za małe - długi czas grzania wody, jeśli tylko do umycia lub umycia naczyń w ciepłej wodzie mogą wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.