Skocz do zawartości

Szukam kempingu nad morzem na wybrzeżu zachodnim!!!


track222

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się uparli.Ale dla mnie nadal to jest przesada,skoro cenią się tyle co za pokój.Autkiem wtedy dojedziesz ze 2 godziny szybciej,sprzęgła nie przypalisz,posprzątać nie musisz na koniec....

Czy wychodzi na to ,że nie ma w tych okolicach normalnego(taniego )miejsca?Jade w piątek i się uparłem na ten Dziwnówek ,ale może pora odbić w bok?Byłem kiedyś w Pogorzelicy-mało ludzi i przyjemnie.Nie wiem tylko jak z polem .

Więc chyba dojade w piątek i zaczne szukać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sposób jest jeden .... zamknąć granicę albo wprowadzić taksę klimatyczna dla Niemców 200euro doba od osoby wtedy życie samo zweryfikuje cenowe ambicje właścicieli ... :ok: i ceny znormalnieją szybko .... bo oni beda mieli dylemat "brać czy być" ..... :ok:

 

No dobra a o właścicielach kempingów pomyślałeś? Przecież oni mają też rodziny które trzeba utrzymać a Ty chcesz im chleb z domu zabierać :-]. Dla mnie proste jest że właściciel prywatnego pola może mieć ceny jakie tylko zechce. Jak przesadzi to zbankrutuje - ale zbankrutuje na własną prośbę i do nikogo wtedy pretensji mieć nie może.

Ingerowanie organów Państwowych w takie rzeczy zawsze kończy się źle, bo na zachodnich sąsiadach nie zarobi ani właściciel kempingu, ani przykempingowy sklepik, ani inni usługodawcy a na końcu to i Państwo swojego podatku też nie dostanie bo przecież każdy z Nas kalkuluje i na wakacje pojedzie tam gdzie go stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a o właścicielach kempingów pomyślałeś? Przecież oni mają też rodziny które trzeba utrzymać a Ty chcesz im chleb z domu zabierać :ok: . Dla mnie proste jest że właściciel prywatnego pola może mieć ceny jakie tylko zechce. Jak przesadzi to zbankrutuje - ale zbankrutuje na własną prośbę i do nikogo wtedy pretensji mieć nie może.

 

To fragment postu ..... ale OK a czy właściciele mysla o Tobie czy innych zarabiajacych w złotówkach .... ? i czy śrubujac ceny korzystając z lokalnej koniunktury nie odbieraja chleba Twoim dzieciom ... ?

To retoryczne pytania podobne do Twoich i każdy zna odpowiedź ..... koniunktura kształtuje rynek i takie są prawa wolnego rynku .... przykłady turystyczne można tu mnożyć .... np Poznań i okres targów kto bywa ten wie co się dzieje z cenami ...

Czy to jest normalne ? moim zdaniem nie bo całe życie uczono mnie że jada się łyżeczką a nie chochlą wtedy można się najeść zdrowo i spokojnie chochlą to się można udławić a "zupka" (czytaj koniunktura) ma to do siebie że żeby była w ogromnej wazie prędzej czy później się skończy ...... a wtedy tylko płakać i zamknąć "wazę" na kłódkę bo na inne ruchy będzie za późno.

 

każdy z Nas kalkuluje i na wakacje pojedzie tam gdzie go stać...

 

Oczywista oczywistość ..... a czy nie przeszkadza Ci to , że tego typu ruchu powodują że coraz mniej naszych Polskich karawningowców stać na takie miejsca .... w ich własnym kraju ... ?

Popatrz na Chorwację która jakiś czas temu stała się niemiecka mekką ....popatrz na ceny od 2005 roku i ich progresję bo zrobiły się to drogie wakacje .... :ok: to samo dzieje sie teraz w Bułgarii np .....

Masz prawo mysleć i mówić że to w porządku bo inaczej odbieramy chleb właścicielom takich przybytków .... tyle że ja akurat stoję po przeciwnej "stronie barykady" jak większość chyba forumowiczów i uważam że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku właścicieli prowadzenie tego typu działalności zawsze powinno być przemyślane i nastawione na dłuższy okres czasu bo to nie myjnia samochodowa ..... nastawianie się na szybkie zyski i krótkowzroczna polityka oparta na chwilowej czy lokalnej "hossie" nie może się skończyć dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autkiem wtedy dojedziesz ze 2 godziny szybciej, sprzęgła nie przypalisz, posprzątać nie musisz na koniec....

 

Nie obraź się ale odnoszę wrażenie że przyczepa jest dla Ciebie ciężarem :ok:

 

Popatrz a ja myślałem że w karawaningu chodzi o to, żeby choć na parę dni w roku poczuć się Nomadem ale może ja się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wszystko do czasu, aż Niemcy czy inne obce nacje przestaną przyjeżdżać do tego skansenu Europy jakim jest Polska, a wtedy wszystko raczej wróci do normy,

 

albo jak przyjmiemy oiro i będzie jak ze Słowacją :ok:

nas nie będzie stać na luksusy, a gościom z zachodu przestanie się opłacać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, może macie ochotę na małą zabawę? Nie wiem jak to wyjdzie ale chętnie spróbuje, na tyle na ile czas pozwoli.

 

Stwórzmy hipotetyczny Camping nad Jeziorem / Morzem zakładamy że mamy 2ha ziemi. Kosztów zakupu nie będziemy liczyć bo przecież każdy ma wolne 2ha ziemi :]

 

Parcele są podzielone na 10 x 10, wiem że są przeważnie minimalnie mniejsze ale rzadko tez mamy idealny prostokąt działki. Spróbujemy policzyć kokosy jakie zbijają na biednych karawaningowcach.

 

Zakładamy rozumiem budowę od początku całej infrastruktury bo przecież stare sanitariaty nikomu się nie podobają. Przydałaby się również jakaś knajpa w której napijemy się piwa i zjemy coś dobrego. Obiekt musi być oczywiście bezpieczny, bo jak nie będzie to przecież już tu więcej nie przyjedziemy, odradzimy to również naszym znajomym.

 

Nie wiem co wyjdzie, sam jestem ciekaw :-]

 

camping.jpg

 

Mamy 83 parcele, i jeden WC, trochę mało bo w pełnym sezonie zakładając średnie obłożenie parceli 4 osobami będziemy mieli 332 osoby na jedne sanitariaty. O zgrozo ja bym tam do kibla nie poszedł :] Dorzucimy jeden WC, kosztem 4 parceli.

 

camping2.jpg

 

Tak lepiej choć to w dalszym ciągu jest 166 osoby :ok: na jeden budynek sanitarny.

 

Podsumowujemy co musimy zrobić:

 

- 73 parceli

- 2 budynki sanitarne

- budynek recepcyjno - administracyjny

- plac zabaw dla dzieci oczywiście ze wszystkimi atestami

- knajpka z drobnymi przekąskami i piwem :ok:

- plaża, wypadałoby żeby był na niej ratownik, i piasek mało które rodziny chcą jechać tam gdzie niema piasku. Przecież to głównie brak piasku odstrasza od wyjazdów do chorwacji.

- parkingu nie mamy, bo każdy trzyma auto na parceli

- budynek ochrony, musi być przecież bezpiecznie

- przydałoby się jakieś alternatywne miejsce spotkań dla knajpy, zróbmy może miejsce na ognisko? Kosztem 6 parceli, bo gdzieś musimy składować drewno i zamontować ławeczki.

 

 

camping3.jpg

 

Tak lepiej ...

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziemy mieli 332 osoby na jedne sanitariaty
Dorzucimy jeden WC, kosztem 4 parceli.
w dalszym ciągu jest 166 osoby na jeden budynek sanitarny

Już na samym wstępie Twoje obliczenia zawierają błąd. Skoro 4 parcele przeznaczyłeś na dodatkowy WC to zmniejsza się ilość parcel, a co za tym idzie - ilość gości.

 

Tak czy owak będzie tłok na tym kampingu. W mieście, w którym mieszkam jest też sporo ludzi, dlatego na wakacje wybieram miejsca o mniejszym tłoku. Pewnie i tym razem wybiorę kemping nad morzem, na którym z przyjemnością wypoczywam i to za zdecydowanie mniejszą kasę. Twój wirtualny kemping pozostawię dla gości z innych krajów i tych, którzy lubią takie miejsca :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wszystko do czasu, aż Niemcy czy inne obce nacje przestaną przyjeżdżać do tego skansenu Europy jakim jest Polska, a wtedy wszystko raczej wróci do normy,

 

 

Effendi w tym roku jest dużo więcej Niemców , są też Włosi w pięknych , wypasionych kamperach

 

Ale mnie to nie przeszkadza , pogoda piękna , :ok: smakuje tak samo / tyskie za 4 zeta /

w przykanpingowej knajpce :ok::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap budowy / przebudowy:

 

- 73 parcele - załóżmy że zgodnie ze standardami europejskimi każda parcela jest ogrodzona roślinnością i ma swoja skrzynkę przyłączeniową, a niektóre "De Luxe" mają również przyłącze wodno - kanalizacyjne czy 400 zł będzie dobrą ceną? Dla nowo budowanego obiektu pewni tak bo każdy placyk musimy wyczyścić z haszczy, podłączyć, przekopać, posiać trawkę, zagrodzić roślinnością. 29'200

- 2 budynki sanitarne zakładamy że prowadzimy obiekt sezonowy więc docieplenie nie muszą być na szczególnie wysokim poziomie. Powiedzmy że 50'000 zł każdy. Ciepła woda oczywiście musi być, ale jak? hmmmm pompy ciepła? to koszt około 100-200 tys. drogo! Może solary, bo elektrycznie zbankrutujemy na starcie, a przecież jak wprowadzimy opłatę za kąpiel to każdy się wzburzy i nas opuści. Postawmy na ogrzewanie wody drewnem, zapewne przy niekorzystnych wiatrach spotkamy się z negatywnimi komentarzami, ale trudno coś kosztem czegoś. 2 x 50'000 = 100'000

- budynek recepcyjno - administracyjny na oko pewnie trudno to ocenić ale spróbujmy go wybudować za 40'000 tys. zł w tym oczywiście całe wyposażenie, komputer, drukarka itd. pewnie będzie wyglądał jak barak za te cenę ale trudno 40'000

- plac zabaw dla dzieci oczywiście ze wszystkimi atestami od. 10'000 bez rewelacji ale coś jest, dorosły będzie mógł zostawić na chwilę dziecko żeby się zajęło.

- knajpka z drobnymi przekąskami i piwem :ok: Dobra budynek budynkiem ale wyposażenie, zgodnie z wymogami sanepidu, sprzęt kuchenny jest drogi ale nie będziemy szaleć będzie kiełbaska, frytki i piwo, słodycze itd. 60'000

- plaża, nawiezienie piasku 5'000 optymistyczny wariant ;-)

- parkingu nie mamy, bo każdy trzyma auto na parceli

- budynek ochrony, Dajmy ochroniarzowi jakąś starą przyczepę kempingową. Ale monitoring choć na wjeździe musi być, no i szlaban 10'000 optymistyczny wariant

- ognisko 10'000 podłączenie tam energii, zadaszenie byłoby miło 15'000

 

Suma:

 

254'200 zł

 

cdn.

 

[ Dodano: Sro 30 Cze, 2010 11:57 ]

Już na samym wstępie Twoje obliczenia zawierają błąd.

 

Spokojnie sumować będziemy na końcu, dla Twojego spokoju 73 parcele średnio po 4 osoby 292 osoby przy pełnym obłożeniu. Oczywiście zdaje sobie sprawę że kemping nie będzie oazą spokoju, ale mamy optymalnie policzyć kokosy jakie można zbić na tym interesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jeśli chodzi kempingi nad Bałtykiem to piasku chyba nie trzeba nawozić :ok:

druga sprawa - budynek ochrony :ok: szlaban może ręcznie obsługiwać :]

 

w praktyce mamy jeden budynek gdzie jest recepcja, ochrona i knajpa/sklep

te ostatnie zarobią pewnie na "utrzymanie" całego budynku (często na piętrze są pokoje)

więc :-]

 

z placem zabaw za 10kzł to się jeszcze nie spotkałem :] może zacznijmy od dwóch hustawek i zjeżdżalni za 1/10 tej kwoty ?

 

pamiętaj że sporo prywatnych pól, zaczynało od wychodka i kranu na kawałku łąki

potem szły inwestycje ...

druga spora część kempingów z sensownym zapleczem to spuścizna po prl obiektach

 

więc ...

 

ale licz, ciekaw jestem co będzie dalej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowiska 10x10 to troszkę rozpusta .... :ok:

 

Tu jest plan Ambre w Łebie stanowiska są różnej wielkości ...

http://www.ambre.leba.info/plan_campingu

 

Okej ale mówimy o sytuacji optymalnej, nie każdy kawałek się da wykorzystać. Nie każdy chce mieć parcele przyklejoną do WC czy do budynku w którym są śmietniki, pomijam tu fakt że nie mamy serwisu dla kamperów, bo tyle o ile toaleta chemiczna może być wydzielona z WC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nas nie będzie stać na luksusy, a gościom z zachodu przestanie się opłacać :ok:

 

 

Nas już i nie stać i powoli przestaje się opłacać :ok:

 

Wy to macie przynajmniej pół drogi ...

My to jeszcze kilka stówek musimy wysupłać na paliwko

dobrze że tu są rozwiązania "oszczędzające" i można jechać za pół ceny :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.