Skocz do zawartości

budowa podłogi do przedsionka


francesco

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

odgrzewam temat bo pojawił się pomysł na podkłady kolejowe.

 

Pocięte pionowo w "plastry" ok. 20cm i wkopane w ziemię.

 

Zastanawiam się jednak nad zapachem w przedsionku... one podobno nie wietrzeją :hehe: i czy te wyziewy nie są :hehe: ????

 

Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajedż do jakiejs Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu - tam zapewne mają płytki chodnikowe z demontażu (wszędzie teraz zmieniają na polbruk :hehe: ). Taniocha i zapewne nic lepszego nie znajdziesz - ja ja pytałem to za płytke 50cm/50cm chcieli 1,22zł brutto :hehe:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zajedż do jakiejs Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu - tam zapewne mają płytki chodnikowe z demontażu (wszędzie teraz zmieniają na polbruk :) ). Taniocha i zapewne nic lepszego nie znajdziesz - ja ja pytałem to za płytke 50cm/50cm chcieli 1,22zł brutto :].

 

Cześć, też się przymierzam do budowy czegoś przed przyczepką ale myślę, że płyty czy polbruk to kiepska sprawa... po to wyjeżdżamy z domu aby odpocząć wśród przyrody a nie na betonie.

druga sprawa to fakt przerastania trawy między płytkami.

Idealnie było by zrobić porządny taras i najlepiej na wysokości podłogi w przyczepie. niestety dobre drewno jest w sporej cenie :/

 

Palety - może i tak ale równo ułożone najlepiej poskręcane ze sobą i uzupełnione tak aby przerwy między deskami były mniejsze. Na górę jakaś wykładzina pcv i będzie łatwe w utrzymaniu. Pytanie tylko czy w słońcu nie będzie parzyć w stopy :hehe:

mobilhome.jpg

 

pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, jeśli chodzi o podłogę najlepsze są deski. Są trwałe, można je dowolnie malować, impregnować, nie boją się wody itd.

Ja też kombinowałem i wymyśliłem podłogę stacjonarną ale podzieloną na 3 elementy 155x240cm dłuższy bok 240cm to długość deski. Całość po ułożeniu na ziemi daje mi powierzchnię 465x155.

Podział taki umożliwia mi schowanie podłogi na okres zimowy pod przyczepę co chroni ją przed warunkami atmosferycznymi. Deski o grubości 32mm przybite są do łat 5x4cm o długości 150cm. łaty dałem co ok 60cm. Wszystko 2 razy pomalowałem impregnatem koloryzującym. Minął rok i wyglądają jak wczoraj zrobione. Jak chce się mieć coś na lata to trzeba zainwestować mnie to kosztowało ok 280zł. Podłoga jest stabilna, można ją swobodnie zamiatać, piach wpada na ziemię przez szczeliny między deskami. A przedsionek oddycha sobie od podłogi. co prawda jest to podłoga ciężka, jeden element trzeba dźwigać we dwóch ( mężczyźni), ciężki jak ch....ra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Proponuję rozważyć propozycję które już padły, wykonania z palet drewnianych. Ja miałem możliwość zdobycia nieodpłatnie 2-wu metrowych nowych palet jednorazowych w swoim zakładzie pracy. Palety były nie wyschnięte więc łatwo się rozbierały, a deski nie pękały. Palety łączyłem kawałkami desek na wkręty do drewna (najlepsze czarne Nida gips). Teren był lekko wyrównany, a dokładne poziomowanie robiłem podkładając kawałki desek na bieżąco w trakcie dokładania następnych palet. Koszty jakie poniosłem to śruby, gwoździe i drewnochron. Zabudowałem sposobami chałupniczymi mojego starego Tabberta. Wiem, że wiele firm stosuje palety jednorazowe, więc popytaj wśród znajomych lub marketach budowlanych. Panele podłogowe w składach budowlanych na paletach są przekładane odpadowym materiałem panelowym w rozmiarze palety, więc takie płaty też można zdobyć.

 

Noooo....tekst już jest, a teraz pierwsza próba wstawienia fotek.

 

Ciekawe czy się uda załadować?

post-2805-0-31713500-1299712010_thumb.jpg

post-2805-0-45607600-1299712030_thumb.jpg

post-2805-0-88771600-1299712049_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

widze ze rożne metody i wykonanie;-) mój mąz zbudował super podłogę, najpierw wyrównal i wypoziomował teren, potem położył europalety,zbił je razem na top folia ogrodnicza a na wierzch płyty klejone z zywicą zeby nie nasiąkały wilgocią - potem juz tylko wykładzina przedsionkowa i gotowe;-) jak znajde chwile zamieszcze fotki

zrobienie takiej podłogi 6 m na 2,5 m zajeło ok 4 godz, plus drenaż w okół przyczepy zeby woda deszczowa spływała i równanie terenu wczesniej-razem ok 7 godz i gotowe,polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ja mam już w firmie uszykowane 8 palet jednorazówek ale plastikowych, fajny czarny plastik o grubości 3mm palety są pełne nie jak drewniane wystarczy je połączyć na długie grube wkręty za pomocą dłuższych desek żeby było stabilnie i będzie super. Jeszcze 2 dostawy jednego produktu i bedę miał 10 szt więc będę miał komplet na przyczepkę::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

To ja się podłączę pod wątek, żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego.

 

Szukam rozwiązania na podłogę do przedsionka dla przyczepki, która w sezonie stoi na kempingu, ale trawka lubi podmoknąć. Parę razy w sezonie będę przyczepką gdzieś jechał i dlatego szukam takiej którą można byłoby ewentualnie ze sobą zabrać. Znalazłem coś takiego.

 

http://www.obelink.nl/kampeer-accesoires/tenttapijt-grondzeil/tenttegel-30x30.html?category_params=category_id%3D1329%26page%3D3

i

http://www.obelink.nl/kampeer-accesoires/tenttapijt-grondzeil/isabellafloor-tenttegel.html?category_params=category_id%3D1329%26page%3D3

 

Czy ktoś się może w coś takiego bawił? Czy takie elementy dają się zabrać przyczepką? Czy nie będą za ciężkie, przy założeniu że będzie tego na 15-18 m2.

 

 

 

To ja się podłączę pod wątek, żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego.

 

Szukam rozwiązania na podłogę do przedsionka dla przyczepki, która w sezonie stoi na kempingu, ale trawka lubi podmoknąć. Parę razy w sezonie będę przyczepką gdzieś jechał i dlatego szukam takiej którą można byłoby ewentualnie ze sobą zabrać. Znalazłem coś takiego.

 

http://www.obelink.nl/kampeer-accesoires/tenttapijt-grondzeil/tenttegel-30x30.html?category_params=category_id%3D1329%26page%3D3

i

http://www.obelink.nl/kampeer-accesoires/tenttapijt-grondzeil/isabellafloor-tenttegel.html?category_params=category_id%3D1329%26page%3D3

 

Czy ktoś się może w coś takiego bawił? Czy takie elementy dają się zabrać przyczepką? Czy nie będą za ciężkie, przy założeniu że będzie tego na 15-18 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.