Skocz do zawartości

budowa podłogi do przedsionka


francesco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Użytkuję przyczepę stacjonarnie i w tym roku planuję zbudowac podłogę do przedsionka.

Chcę zrobić lekki stelaż i na to dać podłogę.

Co polecacie z materiałów? Płyty OSB czy deski? a może panele ...

 

Wygląd nie ma znaczenia, awaryjnie mam dużo wykładziny PCV do obicia.

 

Co wyjdzie najtaniej?

 

Może ktoś budował i może coś podpowiedzieć.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam Ci podłogę z siatki nośnika banerów reklamowych, niektórzy koledzy widzieli to u mnie w przedsionku i im się podobało. Wg mnie sprawdza się idealnie, same plusy: mały ciężar, przepływają prze nią rozlane płyny i piasek, a co najważniejsze nic nie kosztuje. Panele czy inne wynalazki powinny mieć pod sobą jakiś przepływ aby trawa z pod nich nie wygniwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, jest to nośnik do reklam wielkoformatowych, takich jakie się wiesza na ścianach budynków. Po wygaśnięciu umowy na reklamę (przy zmianie reklamy,) firmy reklamowe muszą się starej pozbyć i raczej będą Tobie wdzięczni że zabierzesz im ten śmieć, a Ty będziesz zadowolonym użytkownikiem darmowej podłogi do przedsionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty OSB czy deski? a może panele ...

 

jeśli przyczepka ma być stacjonarna to najlepszym rozwiązaniem będzie położenie na stelażu płyty OSB, a na górę to jakaś wykładzina albo tylko pomalować jakąś koloryzującą bejcą tą płytę dla lepszego efektu wizualnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKISSJG napisał/a:

Polecam Ci podłogę z siatki nośnika banerów reklamowych

A jak swoją drogą zdobyć coś takiego może masz jakieś namiary ?

 

mi "taki jeden" obiecał już prawie rok temu taki banerek :D i nadal czekam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Mam siatkę gumową była razem z przedsionkiem.

Faktycznie dobrze się sprawdza, ale teren na którym stoi jest lekko pochyły.

Podłogą drewnianą chciałbym lekko zniwelować spad.

Na 3m podłogi będzie to ok. 30cm. Ciepka stoi na górce.

 

(dzięki AKISSJG za podpowiedź z banerami, dobrze wiedzieć...)

 

Będę potrzebował ok. 15m2 płyt + jakieś dechy na stelaż

 

Orientujecie się jaki to może być w przybliżeniu koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy płyta osb będzie dobra na taki podest, ponieważ musisz zadbać o odwodnienie tarasu a ściekająca woda będzie wsiąkała z boku płyty ( no, chyba, że zadaszysz całość tarasu). Wydaje mi się, że lepiej byłoby to zrobić z desek. Sa do nabycia w marketach budowlanych deski tarasowe zaimpregnowane ciśnieniowo i z nich należałoby skorzystać. Nie wiem, jak to wychodzi cenowo, ale na pewno będzie trwalsze i woda z tarasu będzie odpływała między deskami. Natomiast siatki rozłożonej bezpośrednio na trawie nie polecam. Wyobraź sobie to błoto, które przelizie przez siatkę w czasie opadów ( miejscach, gdzie się dużo chodzi).

Życzę radości z budowania

Tomek :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wodą nie ma problemu, bo jest dach przedsionka, więc płyty OSB mogą być.

 

Kwestia tego, że są różne grubości i nie wiem jakie trzeba ze względu na wytrzymałość.

Do tego dobranie odpowiedniego szkieletu (gęstość żeber), do płyt.

 

Konsultacja stolarska potrzebna... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu robiłem podłogę z płyt OSB na pióro i wpust. W Krakowie kupiłem je bodajże w Obi. Mają grubość około 20mm, długość około 2 metrów i szerokość około 60 cm. Dwie krawędzie są frezowane we wpust a dwie w pióro. Dzięki temu deski na połączeniach pracują wspólnie. Przy rozstawie rzedu 50 cm między legarami podłoga wyraźnie się ugina i musi być wzmocniona na łączeniach płyt. Idealnym rozwiazaniem ukazało się układanie legarów wzdłuż dłuższych krawędzi płyty i dodatkowo w środku, czyli legary wyszły mniej wiecej co 30 centymetrów. Taka podłoga jest już stabilna.

 

Druga podłoga (tym razem jest to konstrukcja na moim strychu) została wykonana z podwójnie położonej płyty OSB o grubości 12mm. Legary (w tym wypadku są to jętki) ułożone są około 50-60 centymetrów od siebie. Problemem są miejsca połączeń dolnej warstwy płyt - powinny one wypadać na legarach, ale niestety miejscami wypadają pomiedzy. W tych miejscach podłoga wyraźnie pracuje, mimo ułożenia na niej jeszcze warstwy paneli podłogowych.

 

Ja osobiście wykonywał bym taras z desek tarasowych, najlepiej drewna egzotycznego, taką konstrukcję też robiłem i jest dużo lepsza od płyt OSB, niestety wychodzi drożej.

 

Jeśli będzie taka potrzeba, mogę zrobić rysunki konstrukcji pod oboma podłogami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu w błotku położyłem palety a na nich sztuczną trawę, felerem tego rozwiązania jest to że trzeba mieć zbędne palety no i sztuczny trawnik który zawadza na podwórku. (koszt trawnika jest dość wysoki jak na "tymczasową podłogę" - ja miałem akurat piramidkę palet i rolkę trawnika która mi została z innej imprezy więc kombinowałem z tego co było pod ręką) Generalnie palety nie są złe jako podbudowa szczególnie że teraz sporo palet w obrocie jest bezzwrotnych i jak ktoś ma dostęp do takowych to upraszcza znacznie sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew i rady - wychodzi na to, że stelaż ważniejszy od tych płyt...

bo jednak musi być gęsto użebrowany dla sztywności.

do tego tak jak pisałem chciałbym z jednej strony unieść, żeby wypoziomować.

Cienkie belki to kilka punktów podparcia :niewiem:

 

Nie ukrywam, że budżet jest ograniczony.

 

 

Jak koszt mnie przerośnie to łopatą będę równał teren i na klepisko banerek reklamowy :niewiem:

 

Ile może mnie to kosztować w materiałach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mógł orientacyjny koszt wyliczyć, będę wdzięczny.

 

Wymiar w przybliżeniu 4,5 x 3m montaż na śruby, żebym na zimę mógł to chociaż na połowę złożyć, wrzucić na busa i wywieźć do garażu.

 

(z paletami też fajny pomysł - dzięki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.