Skocz do zawartości

Klejenie wykładziny podłogowej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po zimowaniu :D

 

Jeszcze przed zimą robiłem remoncik i musiałem wymienić narożne deski przy tylnej części podłogi. Konieczne było zerwanie fragmentu wykładziny. Miałem zamiar dosztukować ten niewielki kawałek. Przemyślałem jednak sprawę i chcę zmienić całą wykładzinę podłogową. Pewno są tu osoby, które wykonywały taką robotę, więc prośba do nich o wskazówki odnośnie wszelkich procedur jak to zrobić, jaki klej zastosować itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem, bo wkręty można zawsze ciut większe wkręcić lub wzmocnić miejsce wkręcania. Problemem jest technika wykonania i użyte środki. Na przykład jak pójdziesz kupić klej to porada w tej sprawie od sprzedającego jest wątpliwej jakości. Już wiele razy się na tym przejechałem. Wszelkie Castoramy, Leroy Melin czy Praktikery mają sprzedających z łapanki.

Dla tego właśnie wolę tutaj zapytać, kogoś z praktycznym doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymianę wykładziny mam już za sobą.

Przed zdjęciem starej dokładnie po oglądałem zakamarki sprawdzając jak jest ułożona i czy są jakieś jej braki.

Zerwałem starą (była przybita na zszywki) w miarę delikatnie aby zachowała się w jednym kawałku. Przejrzałem przy okazji podłogę (zdziwiłem się przy tym że nie jest niczym zabezpieczona?) widoczną część sklejki pomalowałem olejem lnianym (bałem się stosować lakierów, pokostów itp. ze względu na niemiły zapach) Następnie nabyłem wykładzinę w ilości 5x1,2m. odwróciłem ją spodem do góry, przyłożyłem stary dywan i czarnym markerem odrysowałem kształt. Wyciąłem wykładzinę nożem tapeciarskim i do przyczepy z nią. Okazało się że trzeba nanieść poprawki bo wykładzina się falowała (ale kierowałem się zasadą Lepiej uciąć dwa razy niż raz i ma być za krótko). Przed samymi drzwiami na podłogę przykleiłem kawałek wykładziny lateksowej. Na łączeniu tej wykładziny z dywanową dałem listwę do łączenia wykładzin. Lateksową przykryłem swobodnie kawałkiem innej wykładziny.

Samo mocowanie na razie sobie darowałem, bo wykładzina leży równo i nic się nie podwija, ale wydaje mi się że wszelkie kleje i zszywki można sobie darować. W sklepie polecili mi taką taśmę która z jednej strony jest klejąca a z drugiej jak rzep (tylko że można ją stosować tylko do wykładzin które mają od spodu coś podobnego do filcu) Taką swobodnie leżącą wykładzinę zawsze po sezonie można wyciągnąć w celu uprania lub wysuszenia.

 


Tak to przed drzwiami wygląda

post-129612-imported-eea0b25d-5c12-47ea-904d-fb5161648760_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drewnianej podłodze masz bezpośrednio położoną wykładzinę dywanową?

Oryginalna wykładzina miała od spodu przyklejoną gąbkę (ok. 1 cm)

Ja swoją kupiłem w dywanolandzie z jakiś resztek i jest to taka zwykła. Na razie leży bezpośrednio na podłodze (część podłogi pokryta jest plastikową ochroną). Na razie tak zostawię a jak się nie sprawdzi to dam jakąś matę wygłuszającą (ale muszę wybadać czy za grubo nie będzie i szafki pootwieram

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie leży bezpośrednio na podłodze

 

pytam o to bo ja mam zrobione podobnie jak to opisał ostatnio Wojteksw, czyli dywan położyłem na istniejącą wykładzinę typu PCV. Można taką wykładzinę wyjąć i wytrzepać tak jak sam o tym piszesz:

 

Taką swobodnie leżącą wykładzinę zawsze po sezonie można wyciągnąć w celu uprania lub wysuszenia.

 

a dodatkowo ewentualna wilgoć z obuwia nie wsiąka w podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dodatkowo ewentualna wilgoć z obuwia nie wsiąka w podłogę.

Ja miałem ten problem przed drzwiami. Wykładzina była dosyć wilgotna. Pewnie z obuwia wsiąkało (angielski klimat temu sprzyjał) ale i na aluminiowych listwach przy drzwiach woda się skrapla. Dlatego przykleiłem ten kawałek lateksowej. Dodatkowo dałem pod drzwiami plastikowy kątownik i uszczelniłem w koło sylikonem aby ewentualna woda nie rozpływała się pod meble i łatwo było ją usunąć

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bambosz99, ja w deszczowe dni przy wejściu w przyczepie stawiam taką tackę na buty kupioną w jakimś markecie. Wchodzę do przyczepy i zostawiam mokre buty na tej tacce. ( nie mogę zostawić obuwia w przedsionku bo podróżuję bez przedsionka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam taką tackę na buty kupioną w jakimś markecie

No wiem co masz na myśli. W OBI nazywało się to „ociekaczka do obuwia” coś ok. 10zł jak dobrze pamiętam.

Ale ostrożności nigdy za wiele i jak by tej wodzie przyszło na myśl znów się skraplać na tej listwie i spływać na podłogę to niech lepiej sobie zostanie na tej wykładzinie :D

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie ale wy mówicie o wykładzinie zewnętrznej, a co zrobić z linoleum które jest na całej powierzchni przyczepy pod meblami itd.

Jeśli masz na myśli tają cienką plastikową powłokę Tak to wyglądało w mojej przyczepie

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=253&postdays=0&postorder=asc&start=45

To powstaje pytanie po ca ją zmieniać?

Jak podłoga jest :D . i nic jej nie dolega to po co to ruszać. :D Ja gdybym chciał w swojej zdjąć tą powłokę i położyć nową to musiał bym zdemontować wszystko co w przyczepie stoi na podłodze a i tak jej rant jest zawinięty do dołu na brzegach podłogi więc pewnie i ściany. Więc po co?

Co do samej techniki położenia tej warstwy ochronnej to podobnie jak wykładzina dywanowa jest przybita do podłogi zszywkami.

Pewnie na położenie tej wykładziny w jednym kawałku nie masz szans więc pozostaje tylko w kawałkach. Trzeba zaopatrzyć się w skrzynkę :-] i do dzieła. Ale jak jest :D . to bym tego nie ruszał bo poco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zastosowałem "wykładzinę samochodową". Przynajmniej sprzedawca twierdził, że do tego ona głównie jest. Przy okazji zakupu materiału na poszewki materacy w hurtowni tapicerskiej w W-wie wypatrzyłem "włochaty" materiał dosyć gruby z rolki, cena 35zł/mb rolka miała szerokość 2m. Wykładzina została przycięta pod konkretny wymiar i jedynie przykręcona w jednym mijescu - pod próg. Poza tym ułożyła się dobrze i nic się z nią złego nie dzieje. Czyści się odkurzaczem dobrze. Z jednej strony wykładzina jest "włochata" z drugiej jest jakieś tworzywo, wykładzina gruba na jakiś 1cm, całość dosyć sztywna. Nie przpuszcza wilgoci (co ma swoje plusi i minusy). Ponadto bardzo przyjemna w dotyku.

Nie mam lepszego zdjęcia ukazującego ów wykładzinę, wygrzebałem cuś takiego:

p9205913.th.jpg

 

Wcześniej ("za poprzedniego właściciela") była wykładzina w stylu zwykłej remontowej za 4zł/mb, uważam że mój zakup jest o niebo lepszy od tego co było wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bambosz wejdź sobiee na post ze zdjęciami mojej przyczepy w naszych pojazdach i zobaczysz że w jednym z rogów mam trochę do zrobienia, bo pojawiła się pleśń (była tam już), tam muszę to zrobić i wymienić wykładzinę , sprawdzałem po całej cepce i wszędzie jest czysto.

Nie wiem tylko jak wygląda sprawa w ubikacji bo tam jest plastikowa podłoga, dlatego zastanawiam się czy nie wywalić wszystjkiego i sprawdzić całej cepki gdzie jeszcze może jest jakiś przeciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.