Skocz do zawartości

pieczenie chleba w cycepce


macieku

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem wątku lub być może mi umknęło :-)

Nakręcony wątkiem z camperteamu wpadłem na genialny pomysł nabycia "idiotmaszyny" do chleba

P3211845.JPG

zapakowałem do środka wszystkie składniki zgodnie z opisem w instrukcji , po jakimś czasie wyglądało to tak:

P3211846.JPG

A na koniec wyszło cuś takiego:

P3211852.JPG

P3211857.JPG

Wychodzi na to że zrobienie chlebka w tej maszynie jest banalnie proste tylko trzeba wybrać program ze skórką "zarumienioną" bo ten jest strasznie blady. Za jakiś czas popróbuję w piekarniku i może nie trzeba będzie maszyny wozić ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziury po mieszadle w zasadzie nie widać

 

[ Dodano: Pon 22 Mar, 2010 21:07 ]

Tylko, że jak zrobisz z 10 chlebów to na całym kempingu będą gary

Przy chlebku garów się praktycznie nie używa a gary widoczne na zdjęciach nie załapały się do zmywarki bo się spsuła no i trzeba było w zlewie wojować ......... a zlew niestety nie suszy garów i czekają sobie na blacie na jelenia który powyciera :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną maszynę w domu, bardzo dobre wychodzi ciasto drożdżowe z rodzynkami, tylko trzeba uważać na mieszadło aby się nie zawieruszyło bo wtedy trzeba czekać kilka dni na odzyskanie mieszadła w niezbyt sprzyjających okolicznościach.

 

[ Dodano: Pon 22 Mar, 2010 22:15 ]

Maciej a ile kosztuje ta maszyna do chleba?

 

Z tego co dobrze pamiętam, to rok temu zapłaciłem 260 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam clatronika kosztowała 129 zł.spisuje się super chlebek mniam mniam.czasem można spotkać za taką właśnie kasę jak zobaczę to dam znać zainteresowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej a ile kosztuje ta maszyna do chleba?

byłem leniwy i kupowałem w real-u tam to jakoś 280 ->ale dostałem bon mulinex-u że jak podam emaila to mi 50zł odeślą i zasypią w zamian skrzynkę spamem ........... w sumie i tak co dziennie dostaję około 200-300 viagr i innych więc dodatkowe kilka z mulinexu będzie łatwo wyfiltrować jako spam :-).

Jak chcesz dokładnie to jutro bo mam w biurze w szufladzie rachunek - specjalnie zabrałem żeby ten bon wysłać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dako - masz rację,no ale żeby upiec chleb,to trzeba chyba mieszać jakieś składniki-mąkę z czymś tam.No ale żeby wymieszać to chyba trzeba mieć na czym.Skomplikowane to strasznie , a przecież nie samym chlebem człowiek żyje.A maszynki do pieczenia np. golonki nie widzieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dako - masz rację,no ale żeby upiec chleb,to trzeba chyba mieszać jakieś składniki-mąkę z czymś tam.No ale żeby wymieszać to chyba trzeba mieć na czym.Skomplikowane to strasznie , a przecież nie samym chlebem człowiek żyje.A maszynki do pieczenia np. golonki nie widzieli?

 

 

Jeśli jeszcze nie miałeś z tym do czynienia to śpieszę poinformować że oprócz mieszanki kupionej lub własnej wymyślonej i ok.6 gramów droźdźy, oraz 250 ml wody nie potrzebujesz nic no może tylko czas resztę maszyna zrobi za ciebie łącznie z mieszaniem wyrastaniem i wypiekiem.Do ciebie należy tylko zjeść chleb.Wczoraj w Lidlu były maszynki,ale nie wiem w jakiej cenie,jak coś to dam znac będziesz zadowolony zobaczysz :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Lidlu były maszynki,ale nie wiem w jakiej cenie,jak coś to dam znac będziesz zadowolony zobaczysz :ok:

W Lidlu są coś około 130zł. (mam również taką maszynę ale z dwoma mieszadłami - jak dla mnie bardzo fajne urządzenie. Wystarczy tyko wsypać składniki, włączyć, zamknąć pokrywę i za 3 godziny chleb gotowy.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.