Skocz do zawartości

Renowacja szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem dzisiaj na pomysł wypolerownia zmatowionej i porysowanej szyby z plexi.

Czy ktoś z Was próbował takiego zabiegu i z jakimi efektami?

 

Wyciągnąłem szybę boczną, dokładnie umyłem wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń i wypolerowałem cifem.

Różnica bardzo widoczna. W poniedziałek powtórzę czynność za pomocą delikatnej pasty pasty polerskiej (podobno efekty wyśmienite).Najwyżej przyjdzie mi kupić nową :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem czy to wyjdzie,jak dla mnie to będzie matowa(fotki zapodaj).Widziałem jak jeden gość wylewał specjalny roztwór z kwasu i w tamtym przypadku była to plastikowa tarcza zegara ściennego efekt zadziwiający zero rys normalnie lustro podobna tą technikę stosują zermistrzowie do likwidowania właśnie rys z plastikowych kopert (tak że wiesz gdzie szukać pomocy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym cifie wygląda o niebo lepiej niż wcześniej.

Dodam jeszcze że miałem na tej szybie ślady po naklejkach i zmyłem je zmywaczem do paznokci (bez acetonu) i nie wszedł on w reakcję z plexi- żadnego śladu.

Pomysł z pastą polerską mam od kolegi który robi reklamy z plexi. Nie dalej jak wczoraj wypolerował nią sobie porysowany wyświetlacz od telefonu komórkowego i wygląda jak nowy.

Oczywiście szyba to o wiele większa powierzchnia, ale mimo wszystko spróbuję.

Szyba jakby co pójdzie na straty.

Pierwotnie miałem plan żeby wyciąć nową właśnie z plexi tylko nie byłaby już wypukła tak jak w oryginale.Nowa niestety 140złotych, tak więc ograniczyłem się do uszczelek.Na dwie boczne szyby 49złotych.

 

W tygodniu zrobię fotki przez szybę.Jedną przez starą, drugą po renowacji.

Ten roztwór o którym mówisz to TLENEK CERU (znalazłem w necie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i potarktowałem szybę uniwersalną pastą polerską z castoramy za 10zl.

Robiłem to ręcznie. Jak nowa to ta szyba nie wygląda, ale jej przejżystość wzrosła.

Z czystym sumieniem mogę polecić ten zabieg do starych zmatowionych szyb jako bezpieczny.

Na powierzchni widać tylko małe mikrorysy po polerowaniu, ale i tak jest ok.

Jutro powtórzę ten zabieg kółkiem na wiertarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Robiłem ręcznie pastą tempo zmatowienia po plandece. Efekt tak wyśmienity że wypolerowałem wszystkie szyby. Warunek : czysta umyta szyba, czysta bawełniana szmatka no i oczywiście trochę czasu. Nie polecam polerowania mechanicznego o tworzywo łatwo przegrzać i przetopić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.