Skocz do zawartości

rejestracja przyczepy bez dowodu rej. pomocy


marius0204

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu, znajomy kupił radio samochodowe na warszawskim wolumenie, sprzedawca dał mu swój dowód osobisty i spisali stosowną umowę. Pech chciał, że miał kontrole policyjną i wyrywkowo sprawdzono właśnie radio, okazało się że radio kradzione. Aby było ciekawie, w sądzie wyszła ciekawostka, osoba która rzekomo mu sprzedała radio nie żyła od 5 lat, a dowód wcześniej był zgłoszony jako skradziony wraz z innymi dokumentami. Z tego morał, aby dokładnie sprawdzać przy robieniu zakupów okazyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale ten temat bardzo mi się kojarzy z rozkodowaniem radia (często kradzionego) przez net. Ale to jest o wiele grubsze.

 

a mnie wkurza, że policja nie wyłapuje takich przypadków. Zamiast siedzieć w krzakach z szuszarką mogliby mieć laptopa na kolanach i najpierw wyszukiwać a potem ścigać przypadki rozkodowywania radioodbiorników. Kto wie, może z moim radiem też jakiś gość szuka "pomocy" w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podam swój przykład:kiedyś nabyłem auto audi 80 he! legalnie kupione papiery wporzo sprawdzone-certyfikaty-urząd celny,ogólnie wszystko jak w budziku :hmm:,jeździłem 1,5 roku autko sprzedałem ale tylko dlatego że zapragnąłem przygody z amerykanami.Minął rok od sprzedaży dzwoni telefon kupiec mojego samochodu(handlarz jak się okazało)po sprzedaniu mojego byłego furaczka kolejnemu właścicielowi policja zabrała auto-i tu diagnoza kradzione.Zaczęła się cała lawina kłopotów i dochodzeń,okazało się że już ja jako pierwszy właściciel padłem ofiarą oszustwa,które jak wykazało śledztwo było tak zaplanowane że nawet najlepsze filmy akcji nie miały takiego scenariusza :hmm: łatwo mi teraz z tego się śmiać.Złodzieje posunęli się tak daleko że na podstawie fałszywego dowodu osobistego dokonali meldunku w miejscowości powiedzmy A...,następnie rejestrowali skradzione samochody i legalnie sprzedawali w całej Polsce.W wydziałach komunikacji sielanka papiery super auta ,,sprawdzone" interes się kręcił,aż do mojego przypadku.Nie będę pisał szczegółów bo nie o to chodzi,ale i tak ja osobiście wyciągam z tego morał taki:-w naszym kraju jest tyle furtek prawnych i możliwości kombinacji że się nawet w głowie nie mieści.Polak na prawdę potrafi,a koledze marius0204 radzę jeśli nawet się okaże że nie jest ofiarą oszustwa to lepiej pozbądź się strupa nie będzie problemów,a za te pieniądze kupisz kolego bynajmniej coś co ma papiery i można się tego legalnie pozbyć,natomiast w majestacie prawa nikt ci nie zarzuci wtedy oszustwa ani złodziejstwa(paserstwa etc.) bo co papier to papier.Przestrogą to tego nie nazwę bo zawszę będą oszuści obserwować i kombinować,lecz tak jak mówili koledzy nie raz na forum--podejrzliwy ma większą szansę nie wpaść w gówno niż ufający poczuć zapach :hmm: to tak ode mnie ,a koledze i tak życzę żeby miał tylko same radości z używania przyczepki tej czy innej.Przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczów. :niewiem: kurde chyba przegiąłem z tym tekstem :hmm: ale jak to mówią żółte się wylało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, a ja już :niewiem: myślałem, że jestem jedynym uczciwym idiotą na tym forum

 

Do końca nie wiem co miałeś na myśli ale jeżeli dobrze rozumiem to nie ma to sensu z idiotyzmem to jest po prostu dziki zachód :hmm: swoją droga ciekawe co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marius0204, Nie dziw się że koledzy tak zeragowali skoro wywalili trochę kasy na swoje przyczepy a Ty wyskakujesz z takim pytaniem. Przyczepa jest dość stara i będzie problem ze znalezieniem jej pierwszego właściciela który "zgubił" dokumenty. Szczerze to nie wiem czym się kierowałeś kupując ten camping...

Wycieczka do wydziału komunikacji nic Ci nie da bo z góry Ci powiedzą że bez dokumentów nie dadzą rady tego zarejestrować. Możesz kupić sobie podwozie z dokumentami i przełożyć na nie swoją budę ale nigdy tego nie robiłem i nie wiem ile jest z tym zabawy. Jak chcesz być uczciwy to możesz sprawdzić na każdym komisariacie czy nie przyjęto zgłoszenia o zaginięciu tej przyczepy.

 

Pozdrawiam

Ariel

 

[ Dodano: Nie 21 Mar, 2010 20:23 ]

Do końca nie wiem co miałeś na myśli ale jeżeli dobrze rozumiem to nie ma to sensu z idiotyzmem to jest po prostu dziki zachód
a mnie wkurza, że policja nie wyłapuje takich przypadków. Zamiast siedzieć w krzakach z szuszarką mogliby mieć laptopa na kolanach i najpierw wyszukiwać a potem ścigać przypadki rozkodowywania radioodbiorników. Kto wie, może z moim radiem też jakiś gość szuka "pomocy" w sieci.
W zeszłym roku skradziono nam kilka przyczep, jedna się znalazła na parkingu, była zarejestrowana jako SAM mimo że wszędzie miała naklejki firmowe itp. Diagnosta który ją dopuścił do ruchu na szczęście ma zakaz wykonywania zawodu :niewiem:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta który ją dopuścił do ruchu na szczęście ma zakaz wykonywania zawodu :hmm:

 

Ciekawe jaki teraz zawód wykonuje - obstawiam ochronę banku albo coś w tym rodzaju. Więcej zarobi wpuszczając nieproszonych gości do skarbca niż wydając lewe dopuszczenia do ruchu. Powinni go skrócić o głowę a nie tylko zakazywać wykonywania zawodu. Może na innych dobrze by podziałało. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest zapotrzebowanie na tak zwane okazje to będzie kwitła przestępczość. Ostatnie doniesienia http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wybijaja-zeby-wyrzucaja-dzieci---brutalny-gang-atakuje-matki-w-Gdansku,wid,12109758,wiadomosc.html?ticaid=19df0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

WITAM :-) Zakupiłem od pewnego dżentelmena przyczepke lekka( do małego remontu, najważniejsze jest czyli cała rama). Za parę groszy. Na 1000% jestem pewien że to jego, przyczepka stała około 5lat. Od kiedy wyżej wymieniony dżentelmen wybrał inną dziedzinę sportu ( stracił prawo jazdy itd) Przyczepke zakupił nową lecz po 5 latach brak tablic rejestracyjnych, jakich kolwiek dokumentów ze strony dżentelmena, moje pytanie jak mogę zarejestrować taka przyczepka. Nadmienię że to będzie niby Kupiona w sklepie A zarazem też robiona Przeze mnie. Ktos coś pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.04.2021 o 16:39, Pacik napisał:

WITAM ? Zakupiłem od pewnego dżentelmena przyczepke lekka( do małego remontu, najważniejsze jest czyli cała rama). Za parę groszy. Na 1000% jestem pewien że to jego, przyczepka stała około 5lat. Od kiedy wyżej wymieniony dżentelmen wybrał inną dziedzinę sportu ( stracił prawo jazdy itd) Przyczepke zakupił nową lecz po 5 latach brak tablic rejestracyjnych, jakich kolwiek dokumentów ze strony dżentelmena, moje pytanie jak mogę zarejestrować taka przyczepka. Nadmienię że to będzie niby Kupiona w sklepie A zarazem też robiona Przeze mnie. Ktos coś pomoże 

Nie masz wrażenia, iż mocno nadużyłeś  w powyższej wypowiedzi słowa "dżentelmena"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.