Skocz do zawartości

rejestracja przyczepy bez dowodu rej. pomocy


marius0204

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ciekawe pytanie zadałeś :niewiem:

 

Zapytam Ciebie ,czy kupiłbyś samochód bez jakichkolwiek dokumentów ?

Bo wiesz napewno o czym myśle ...

 

Jest takich przyczep do sprzedania od groma ,które to nie posiadają dokumentów lub prawa rejestracji i niestety można je postawić na działce ,choć nie wiem tak do końca czy zupełnie legalnie można wejść w posiadanie takiej przyczepy.

 

Aha, nie ma potrzeby pisania dwóch postów na ten sam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - Ty ją kupiłeś czy odkupiłeś od kogoś ?

Jaka to przyczepa i skąd pochodzi tz.z jakiego kraju mogła być ewentualnie

przywieziona - jeśli z Wysp to wystarczy umowa ?????

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.

kupiłem ją w polsce , tu miała jednego właściela , on jej nie rejestrował bo tez nie miał dowodu rejestracyjnego. przyczepa adria z 1989roku. pochodzi niby z niemec. poczatkowo nie miałem zamiaru nia jezdzic teraz zmieniłem zdanie. i nie chce kombinowac i rejestrowac jej jako SAMoróbke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego poprzednik jej nie rejestrował? - i na jakich zasadach on ją kupił ?lub sprowadził może jako bez "prawa do rejestracji" ze względu braku dokumentów.

Teraz możesz mieć problem z rejestracją .

Może ktoś będzie miał pomysł ?.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam Ciebie ,czy kupiłbyś samochód bez jakichkolwiek dokumentów ?

 

zadam to samo pytanie: czy kupiłbyś samochód bez papierów?

 

I proszę kolegów, którzy narzekają na polskie wydziały komunikacji, które z trudnością rejestrują pojazdy "bez historii", żeby odpowiedzieli na pytanie: czy chcielibyście, żeby skradzione przyczepy ( może Wasze ) były rejestrowane bez "papierów" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusz0204 - sorry - albo jesteś strasznie naiwny, albo takiego udajesz... :hmm:

 

kupiłeś przyczepkę bez prawa rejestracji, za 1/4 ceny przyczepy z taką możliwością, a teraz kombinujesz jak z niej zrobić pełnowartościowy towar. :niewiem:

 

Oto moje zdanie na taki temat.

Powiem szczerze - jeżeli taka metoda byłaby, to wielu "handlowców' zrobiłoby niezłą kasę, a wielu z nas - użytkowników zostałoby dodatkowo oszukanych. :hmm:

 

Bez urazy. Oto moje zdanie. Hough! Powiedziołem!

 

PS

(Po edycie)

nie zakładam nawet, że przyczepa jest kradziona. Ale w wielu przypadkach taka sytuacja miałaby miejsce.

Popieram więc przedmówców również!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie kupilibyście przyczepy sprowadzonej z Holandii, która nie miałaby dowodu rejestracyjnego?

Tyle, że tam przyczepa do 750 DMC nie posiada papierów, bo nie rejestruje się tam takich przyczep...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste że nie kupiłbym samochodu bez papierów. jednak to tylko jednoosiowa przyczepka , facet dał m swój dowód osobisty na podstawie którego spisaliśmy umowe, wiedziałem że ne ma dowodu rej. PYTAM JAK JA ZAREJESTROWAC A NIE CO MYSLICIE O TEJ SYTUACJI . WIE KTOŚ??????????????

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tam przyczepa do 750 DMC nie posiada papierów, bo nie rejestruje się tam takich przyczep...

 

Piterek - nie uważaj mnie i kolegów za idiotów. Wyraźnie piszemy o sytuacji, kiedy POWINIEN być dowód - ale go nie ma. Gdyby Adria Mariusa0204 nie musiała mieć papierów - nie byłoby takiego tematu.

 

jednak to tylko jednoosiowa przyczepka

Marius0204 - a jakie to ma znaczenie w Polsce?

 

PYTAM JAK...
możesz darować sobie krzyczenie na nas?

Jeżeli oczekujesz w tym miejscu odpowiedzi - "jak zrobić przekręt" to się pomyliłeś. I podnoszenie głosu niewiele Ci pomoże.

 

Tak to widzę.

Dodam jeszcze na zasadzie:

"Mądrej głowie dość dwie słowie"

Może weź pod uwagę post Piterka i idź w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie kupilibyście przyczepy sprowadzonej z Holandii, która nie miałaby dowodu rejestracyjnego?

Tyle, że tam przyczepa do 750 DMC nie posiada papierów, bo nie rejestruje się tam takich przyczep...

 

przyczepa nie posiada dowodu rejestracyjnego ale posiada fakturę zakupu - Holendrzy są rozsądni i przechowują dokumenty stwierdzające, że są właścicielami przyczep. Jeśli przyczepa holenderska, wszystko jedno lekka czy nie, nie ma dokumentów potwierdzających jej historię ( faktura zakupu, instrukcja obsługi, przeglądy techniczne, umowy z ewentualnymi późniejszymi właścicielami, często faktury z przechowalni zimowych ) to... wychodzi na to, że nie jest legalna.

 

Mam przyczepę kupioną od Holendra, obejrzałem też kilka przyczep holenderskich zanim dokonałem zakupu - wszystkie bez wyjątku miały dokumenty potwierdzające przeszłość i legalność. Wiem o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie bez wyjątku miały dokumenty potwierdzające przeszłość i legalność.

Moja z 1993 roku ma oryginalne okładki na instrukcje wraz ze wszystkimi dokumentami. A kupiłem od 2 właściciela. Oczywiście w NL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk, jeśli po moim poście poczułeś się jak idiota, to nie moja wina.

Chciałem tylko przedstawić tym kolegom, którzy o tym nie wiedzieli, że w Holandii przyczepy o Dmc do 750 kg nie mają dowodu rejestracyjnego i bez tego dokumentu w takim przypadku można zarejestrować przyczepę w Polsce.

A kolega gfizyk jakoś dzisiaj bojowo nastawiony jest...

życzę wszystkim miłej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY I JAK MOGE JA ZAREJESTROWAC

 

 

myślę, że najprościej jest byś udał się do swojego WK i tam zadaj te pytanie, gwarantuję Ci, że dostaniesz zwięzłą, krótką i sensowną odpowiedź....

 

 

a nie oczekuj tutaj odpowiedzi na pytanie - jak to słusznie zauważył Kolega

"jak zrobić przekręt"

 

bo się generalnie pomyliłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk, jeśli po moim poście poczułeś się jak idiota, to nie moja wina.

Drogi Piterku, ja nie napisałem, że poczułem się jak idiota, tylko poprosiłem, abyś uważał nas za idiotów. Jest to zasadnicza różnica. Zdecydowana większość z nas (zapewne łącznie z kolegą Marius0204) wie o takich faktach, a temat dotyczy konkretnej sytuacji, kiedy przyczepa nie mieści się w DMC 750.

A co do:

A kolega gfizyk jakoś dzisiaj bojowo nastawiony jest...

 

Wcale nie jestem bojowo nastawiony. To nie ja tu krzyczę, nie prowokuję. Stwierdzam jedynie fakty.

Pytanie kolegi mimo wszystko można sprowadzić -

kupiłem auto od gościa, który miał dowód osobisty, ale bez papierów. Jak je zarejestrować? Sytuacja w tym miejscu jest identyczna. Według kol. Mariu0204 przyczepę marki Adria - można zarejestrować jako SAM.

Odnosząc do tematu - kupiłbym moje verso za 35% ceny od człowieka z D.O. i zarejestrowałbym ją jako SAM i spokój. Nie ważne jest pochodzenie przyczepy/samochodu. Być może była kradziona, ale ja mam to głęboko w ... poważaniu, bo facet od którego kupiłem miał dowód osobisty.

 

Tyle w temacie. I nie piszcie, ze jestem bojowo nastawiony. Być może trzeba wyać kubełek wody. Niestety ale ten temat bardzo mi się kojarzy z rozkodowaniem radia (często kradzionego) przez net. Ale to jest o wiele grubsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.