Skocz do zawartości

Chemia do toalet krajowej produkcji


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

ja też polecam Thetforda, zarówno płyn jak i saszetki.

Kupiłem na próbę tabletki Dometica i lipa , tzn spełniają swoją funkcję ale zapach gorszy niż przy chemii Thetforda.

póki co jak dla mnie Thetford nie ma sobie równych.

Thetford o zapachu lawendy jest najlepszy na rynku. Ja dodatkowo zawsze leję 200 lub 250ml i mam spokój. Pamiętajcie też dodać chociaż litr wody i wymieszać kasetę, tak będzie lepiej działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 390
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Thetford o zapachu lawendy jest najlepszy na rynku. Ja dodatkowo zawsze leję 200 lub 250ml i mam spokój. Pamiętajcie też dodać chociaż litr wody i wymieszać kasetę, tak będzie lepiej działać.
 
Heh, wg mnie lawendowy to było nieporozumienie. Miałem raz, śmierdziało. Wróciłem do sprawdzonego niebieskiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:
3 godziny temu, maarec napisał:
Thetford o zapachu lawendy jest najlepszy na rynku. Ja dodatkowo zawsze leję 200 lub 250ml i mam spokój. Pamiętajcie też dodać chociaż litr wody i wymieszać kasetę, tak będzie lepiej działać.
 

Heh, wg mnie lawendowy to było nieporozumienie. Miałem raz, śmierdziało. Wróciłem do sprawdzonego niebieskiego

ja nie mówiłem o wąchaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ufolz napisał:

WEEKENDER

czyli weekendowy i co za tym idzie działa do 3 dni a nie jak zwykły do 5.

powinien być tańszy.

jest tez wynalazek w opakowaniu 750ml co ma oznaczenie "concentrat" i efektywność ma odpowiadać dużemu opakowaniu  ale jak do tej pory w odnalezionych informacjach widzę takie samo dawkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No dobra pokusiłem się o kolejny test tym razem niebieskich kapsułek Dometica :( żeby nie powiedzieć "szajdomic".

Słoik zamieniłem na pojemnik od mleka bo osoba zajmująca się chemią (firma Organika w Łodzi) stwierdziła ze może roztwór jest za mało nasycony i nierozpuszcza folii co wydłuża jej funkcję.. Ok. zmieniłem pojemność na taką co się wlewa do kasetki 150-200ml i po godzinie dopiero był ślad jakichkolwiek reakcji w kapsułkę.. 

Ruszając pojemniczek efekt osiągamy już po 20min ale wg mnie to i tak trochę długo bo jak ktoś nakryje "2" kapsułkę to ona w życiu się nie rozpuści i będzie walić.. :(

wracając do tematu na postoju wg mojej oceny kapsułki nie mają racji bytu, chyba że będziemy bujać kasetą co 10min.

poniżej kilka zdjęć z co 10min sesji i efekt końcowy mieszaniu przez 3min. :(

I na końcu co mnie niesamowicie wybiło z chęci używania Dometica osad a może i nierozpuszczane cząsteczki po 2 godziny od wymieszania. :( 

Jakeś wolne wnioski z Waszej strony?

Start: Start.thumb.jpg.0690333d17a6868adf245921882b5210.jpg

10min: 10min.thumb.jpg.58c23abd8ea157accbe65ca1ded5228f.jpg

20min:20min.thumb.jpg.6b3142b711dfe948fa2e53414eb58e35.jpg

30min:30min.thumb.jpg.982269eb2ae9ffe0852e079534d86c1f.jpg

40min:40min.thumb.jpg.f87cb0f815e88cad032cee2a8f46947e.jpg

50min:50min.thumb.jpg.04ca54ad9f4a67caf4cb6a404f1433c4.jpg

55min:55min_mieszanie.jpg.fd98b6b65fa5a2bb4d0fec811247b5dc.jpg

60min:60.thumb.jpg.271c62bf2b0a91f6519d2042cba6250e.jpg

90min:godzina_30.jpg.7d7f86cff0f40497cfc72f717777a510.jpg

2h:2godziny.jpg.321ecad14cdc1cf352e1a845dfeac943.jpg

koniec:dometic_L_001.jpg.b3eb47d0804bb470c41f37c9580596ee.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz kupiłem, zainteresowało mnie ładne opakowanie i wygoda ... ale szału nie było już nie kombinuję. Wolę płyn gdzie mogę sobie regulować ilością i ja raczej często opróżniam kasetę, więc u mnie nie wchodził zbyt dobrze w rekcję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saszetki dostałem gratis i przemęczyłem je bo szkoda było wyrzucić. Też mieszałem je w kuwecie aż się rozpadną . Teraz kupuję zielonego Thetforda w butelce i jest .

 

Saszetki do prania sprawdziłem raz jak znalazłem w praniu rozmemłaną skórkę z saszetki to wiedziałem że to był ostatni raz

 

Wysłane z telefonu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chris_66 napisał:

 

Saszetki do prania sprawdziłem raz emoji2959.png jak znalazłem w praniu rozmemłaną skórkę z saszetki to wiedziałem że to był ostatni raz emoji30.png

hihi to po 8h dalej po uzyciu Dometica bys znalazł. shock jak chcialem proszek wymieszac juz w wiekszym słoiku to owinelo mi sie takie cos.. i zapach slabszy od Thetforda. W nastepny weekend na wyjeździe przetestuje Thetforda saszetki.

20200913_134320_copy_800x451.jpg

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam niebieskich tabletec Dometica i będę używał ich dalej bo są dla mnie wygodne i nie miałem z nimi najmniejszych problemów. Po opróżnieniu kasety wlewam do niej trochę wody, wkładam ją z powrotem do przyczepy, przy zamkniętej zasuwie kibelka nalewam do muszli trochę wody i wrzucam na jakiś czas tabletkę, po niedługim czasie się rozpuszcza i spuszczam to do kasety. Dla mnie wygodne bo nie trzeba nic tam mierzyć i przelewać. Być może z płynem jest inaczej, nie wiem bo nie używałem nigdy - od 3 lat używam tabletek Dometica.

Edytowane przez Przemysław (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.