Skocz do zawartości

ciągła praca pompki wody


Rekomendowane odpowiedzi

no i jest ok, docisnąłem(dogiąłem) stycznik w zaworze zimnej wody i pompka się wyłącza, obyło się bez głębszego demontażu...bardzo dziękuję za pomoc

a przy okazji jak ktoś wie gdzie w rejonie Oławy(Wrocławia) można kupić baterie łązienkową z prysznicem w rozsądnej cenie( na allegro koszt ok 300zł) może można gdzieś taniej, nawet używkę, moja ma wyciek nie do zniwelowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że problem rozwiązany :niewiem: ale wątek odpowiedni :hmm:

 

Tak się bawię w piątkowe wieczory nad moim systemem pompowania i ogrzewania wody w przyczepce. Artystyczny nieład sorry nie zdążyłem posprzątać ale właśnie piję szampana bo moje urządzenie zadziałało i w dniu jutrzejszym zaczyna się poważny montaż.

TWÓRCZY BAŁAGAN

og1.jpg

 

TEST W DOMOWYCH WARUNKACH

og2.jpg

 

UKŁAD STEROWANIA W FAZIE TESTÓW

og3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofiar w ludziach na razie nie było? :niewiem: A te LCD-ki tez jakąś rolę spełniają w podgrzewaniu wody?Przepraszam że ośmielam się mieć odmienne zdanie,ale czy nie prościej kupić mała termę bezciśnieniową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofiar w ludziach na razie nie było? :niewiem: A te LCD-ki tez jakąś rolę spełniają w podgrzewaniu wody?Przepraszam że ośmielam się mieć odmienne zdanie,ale czy nie prościej kupić mała termę bezciśnieniową?

 

 

kilka powodow dlaczego nie terma.

 

1.) koszt

2.) warunki zabudowy ( u mnie wejdzie terma max 15 litrów )

3.) zbiornik zamknięty i do tego z metalu. Do tego używany sezonowo co powoduje korozje w okresach gdy należy spuścić wodę.

4.) najważniejszy W letniej wodzie (o temperaturze od 30 do 50°C) bardzo szybko rozmnażają się niektóre szczepy bakterii, na przykład bakterie Legionella, wywołujące nietypowe zapalenie płuc. W zasobnikach o konstrukcji z tworzywa problem ten nie istnieje.

5.) zapotrzebowanie na 3 dzieci 15 litrów do prysznica to za mało.

6.) grzałki w termach typowych 1600-2000W ( na niektóre kempingi to dużo - przeciążenie sieci ) wykorzystałem grzałkę 1000W

7.) satysfakcja z wykonania

8.) Musiałbym częściej latać po wodę :hmm:

9.) ... aa jak się wlewa wodę do takiej termy ??

 

A te LCD-ki tez jakąś rolę spełniają w podgrzewaniu wody?

 

No jak nie.. 2 x 24" FHD 1920x1200 dają obiektywny pogląd na cały projekt :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa odpowiem w punktach,chociaż widzę że wątek się dubluje

1) http://www.allegro.pl/item956861065_podgrzewacz_terma_wody_2_kw_230v.html

http://www.allegro.pl/item956842143_podgrzewacz_terma_wody_simens_2_kw_230v.html

http://www.allegro.pl/item953927149_podgrzewacz_terma_wody_stan_dobry_2_kw_230v.html

Sam widzisz że koszty nie zabijają,oczywiście wszystkie mają ciśnienie zerowe.Ich pojemność to ok.5 litrów,wszędzie go upchasz

3)Zbiornik jak najbardziej z metalu,a z czego ma być?Nic w nim nie rdzewieje ,bo to nie te czasy.Wnętrze emaliowane albo ze stali nierdzewnej

4)Tego stwierdzenia nie rozumiem,bo wynika że w plastikowym pojemniku bakterie się nie rozmnażają a w metalowym mnożą się jak koty?

5)Mam dwoje dzieci ,prysznic jest w użyciu,bojler ma chyba 5 litrów,jakoś nie ma problemów z wodą

6)To prawda że 2KW to sporo na instalację niektórych campingów,ale trzeba poszukać termy ze słabszą grzałką,bo są takie

7)To prawda,satysfakcja rzecz ważna.Podłączenie takiej termy to prosta sprawa,trójnik w rurkę zimnej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
W dniu 18.03.2010 o 19:55, mesert napisał:

Jeśli przy zlewie wyglądały na sprawne to zacznij od umywalki.Ja wiem że żeby się dostać do takiego kranu ,to trzeba mieć ręce jak gibon

Musiałem przez ciebie sprawdzić co to jest gibon. 

Uśmiałem się jak cholera ?, znam temat właśnie jestem podczas wymiany kranów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.