Skocz do zawartości

ciągła praca pompki wody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po raz kolejny proszę o pomoc, moja przyczepa to Adria Optima, problemem jest chyba pompka, która działa ciągle po uruchomieniu włącznika głównego( na zdjęciu), pomimo zamkniętych zaworów w łazience i zlewozmywaku, dodam że przyczepa posiada boiler na ciepłą wodę (6L-na zdjęciu), nawiasem mówiąc nie bardzo wiem jak się go napełnia, czy robi to samoczynnie i dlatego musi chodzić pompka, chociaż wszystkie znane mi boilery mają zawór do napełniania, a tu brak(boiler w czasie działania pompy był wyłączony a i tak się napełniał), więc pytanie czy tak ma być( tylko po co są wyłaczniki w bateriach-podłączone), wszystkie urządzenia są oryginalne, proszę o radę..

 


bojler

post-127837-imported-92fdd435-2b3e-4f00-a437-dc685c7011be_thumb.jpg

 

włacznik wody

post-127837-imported-588ba382-22e9-4646-a205-853212681201_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napełnia się go poprzez otwarcie kranu z ciepłą wodą.Sprawa jest o tyle nieciekawe że winny jest zapewne stycznik w którymś z kranów.Najprostsza metoda to odłączanie przewodu zasilającego po kolei przy każdym kranie.Jeśli pompka przestanie pracować to oznacza że ten właśnie kran ma zwarty styk elektryczny.problemem jest dojście do tych przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pomka nie ma pracować ciągle, przynajmniej to wiem, w łazience już zdemontowałem, ale pod zlewozmywakiem będzie problem, zabudowane to wszystko lodówką kuchenką z podgrzewaczem do pizzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie , toaleta ma spust mechaniczny, z baterii przy zlewie demontowałem kurki i styki wyglądają ok, ale należałoby odłączyć dla pewności, tylko się tam dostać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od umywalki już zdemontowałem,tu dojście jest super, pompka działa po odłączeniu tego zaworu, pozostaje zlewozmywak, ale tam jest naprawdę przerąbane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz pompkę: przepływową czy zanurzeniową? Jeżeli przepływową, to może mieć podłączony wyłącznik ciśnieniowy, który wyłącza pompkę przy odpowiednim ciśnieniu. Jeżeli masz dodatkowo akumulator ciśnienia, to napełnienie instalacji może trwać kilkadziesiąt sek. (po tym czasie pompka się wyłącza), chyba że wyłącznik ciśnieniowy jest uszkodzony lub nie podłączony. W tym przypadku włączniki w kranach nie muszą (ale mogą) być podłączone. Jeżeli masz pompkę zanurzeniową, to powinna działać tylko przy otwartym kranie (chyba, że któryś z włączników jest uszkodzony lub instalacja jest źle połączona). Typowe podłączenie to z "+12V" przez wyłącznik główny, równolegle połączone włączniki kranów do "+" pompki; "-" pompki do "0V". Pompka znajduje się w obwodzie zimnej wody. Otwarcie "ciepłego" kranu powoduje tłoczenie do boilera zimnej wody, która wypiera ciepłą. Ogólny schemat instalacji jest na rys.

post-127871-imported-9409cb07-cb78-4116-a3b5-59bcd85b2f6c_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki przepływowe i akumulatory ciśnienia to nadal rzadkość w przyczepach.Zresztą w przypadku posiadania bojlera do cieplej wody,funkcję zbiornika ciśnieniowego spełniają węże instalacji.Pod wpływem gorącej wody naprężają się,pod warunkiem że jest założony zawór zwrotny za pompką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki przepływowe i akumulatory ciśnienia to nadal rzadkość w przyczepach
w mojej nie - sam zakładałem :jump:
jest to pompka zanurzeniowa, podłączona(ze zbiornikiem) na zewnątrz przyczepy
sprawdź czy przewód elektryczny z kranu nie jest łączony, jeśli tak - odłącz - przestanie działać - uszkodzony włącznik w kranie, działa nadal - źle połączona instalacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie działają tak samo - tłoczą wodę. Ale przepływowa jest bardziej rozbudowana może mieć zawór zwrotny, wyłącznik ciśnieniowy no i trochę inną budowę. Z resztą w tym przypadku to nieistotne,

jest to pompka zanurzeniowa, podłączona(ze zbiornikiem) na zewnątrz przyczepy
więc albo jest uszkodzony włącznik w kranie, albo coś nie tak z instalacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie wielki dzięki za podpowiedzi, jutro spróbuję dostać się do podłączenia baterii przy zlewie(chociaż nie bardzo wiem jak się tam dostać), i poinformuję o efektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro spróbuję dostać się do podłączenia baterii przy zlewie(chociaż nie bardzo wiem jak się tam dostać), i poinformuję o efektach

 

wysunac troche lodowke ? w swojej tego nie robilem ale u wujka wysuwalismy ja troche i naprawde operacja zajela nam pare minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.