Skocz do zawartości

A może "polski" camper


gfizyk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj znalazłem coś takiego w onecie:

 

http://moto.onet.pl/143173,6380439,1,zdjecie.html?node=27#id6380439

 

Neo-Traveller to, jak na razie, pierwszy pełnowartościowy kamper, który ma szansę urzeczywistnić marzenia rodzimych caravaningowców o posiadaniu kompaktowego pojazdu rodzinnego rodem z Polski. Auto bazuje na fabrycznej wersji Nissana Primastar z podniesionym dachem. Aranżacja w pełni autonomicznego wnętrza jest dziełem pracowni architektonicznej Studio Kwadrat i działającej na rynku niemieckim firmy Auto Mobile. Samochód wyposażony jest m.in. w cztery miejsca sypialne, toaletę z prysznicem i zaplecze kuchenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za te pieniądze byłby pełnoprawny kamperek z połowy lat 2000-ych.

Nawet lepiej.

Za to cacuszko jak z 5% utargujesz to masz poniżej 170 000 za nówkę !!! A chyba warto wysupłać te 25 tysiaków (bo biedny kampera nie kupuje) i mieć kampera anie blaszaka jak napisał Bodzio.

http://www.s-camp.pl/podglad.php?id=508

 

A za dokładnie ta cenę masz nie bite niespełna dwu letnie cudeńko.

http://www.campery.pl/sprzedaz/samochody/uzywane/hymer-camp-622-cl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to on nie za bardzo jest rodem z polski :jump: a szkoda bo moglibyśmy stworzyć jakąś w pełni naszą Polską konstrukcje :ok: co do powyższego przykładu to nie jest taki w pełni kamper ale na szybki krótki wypad by się nadał :ok: gdyby nie ta cena :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Częstochowie jest gość, który profesjonalnie zajmuje się zabudową i aranżacją dostawczaków www.przyczepy.pierzgalski.pl i sądzę, że byłoby taniej.

 

[ Dodano: Sro 17 Mar, 2010 22:09 ]

Dupa! Q..wa! Nie potrafię zmienić a ma być www.przyczepy-pierzgalski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to on nie za bardzo jest rodem z polski :jump: a szkoda bo moglibyśmy stworzyć jakąś w pełni naszą Polską konstrukcje

 

w Polskim Caravaningu, w numerze styczeń/luty 2010 jest opisany Neo-Traveller. Pomysł i wykonanie zabudowy ( w tym podniesienie już podwyższonego fabrycznie dachu ) jest jak najbardziej polskie. Trudno, żeby baza do zabudowy, czyli Nissan/Renault, był polski - w zasadzie nie ma samochodów polskich. ( Są za to samochody produkowane w Polsce :jump: )

 

Samochód był przez pewien czas wystawiony na wystawie w salonie Nissana w Warszawie i oglądałem go "na żywo". Ciekawe rozwiązanie wnętrza ( projekt zrobiony przez architektów dla siebie ) oraz dobra jakość wykonania. Jak dla mnie to jest w porządku.

 

Co do ceny - nie ma co narzekać. Jeden będzie chciał kupić auto nowe i wiadomo, że będzie to auto droższe. Drugi poszuka używanego i kupi taniej. Ten pierwszy kupi nieużywane auto z gwarancją, ten drugi kupi auto w którym ktoś spał, srał i brał prysznic i dodatkowo przejechał 200 tys. km po dziurawych drogach. Wiadomo, kupujesz to na co Cię stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur, ale spójrz tutaj:

 

Za to cacuszko jak z 5% utargujesz to masz poniżej 170 000 za nówkę !!

 

niewielka różnica w cenie, a w autach ...

 

Zresztą ja też wolę kupić używany. Ale na razie problem mnie nie dotyczy (na szczęście). Jestem szczęśliwym posiadaczem mojej przyczepki! :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównianie do nowego kampera nie jest IMO celowe... czytałem już jakiś czas temu o tym aucie i uważam że może sie sprawdzić właśnie w sytuacjach takich gdy potrzebny jest mały samochód a nie wielki nieporęczny kamper ... i taka chyba była idea twórców :jump:

 

Niemniej jednak cena jest zaporowa i nic tego nie zmieni ... rozumiem, że jest to produkcja niszowa i raczej mogą liczyć na pojedyncze zamówienia jednak wybranie opcji z tańszym wyposażeniem byłoby chyba słuszną koncepcją ... jak zejdą z ceną na ziemie to może się to przedsięwizięcie zakończyć sukcesem :ok:

 

Co nie zmienia fakty że autko mi się strasznie podobna i nawet przez parę tygodni rozważałem budowę czegoś takiego we własnym zakresie ... jednak codzienna podróż do pracy camperem chyba by się mi znudziła :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak codzienna podróż do pracy camperem chyba by się mi znudziła :jump:

 

takie auto to raczej droga zabawka stojąca w garażu i czekająca na weekend. Do używania na co dzień raczej się nie nadaje.

 

Niemniej jednak cena jest zaporowa i nic tego nie zmieni ... rozumiem, że jest to produkcja niszowa

 

Cena wynika w dużej mierze z użytego drogiego wyposażenia i prototypowej produkcji. Przy "seryjności" można pewnie obniżyć koszt samego auta poprzez rabaty od producenta i stosować różne standardy wyposażenia - zaczynając od ubogich wersji a kończąc na fajerwerkach pod prysznicem.

 

Co by o tym nie pisać to dobrze, że w ogóle ktoś podjął temat. Jak rozpocznie produkcję to za kilka lat pojawią się używane, w niższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie auto to raczej droga zabawka stojąca w garażu i czekająca na weekend. Do używania na co dzień raczej się nie nadaje.

 

No właśnie zgodnie z ideą projektantów ma być też na codzień... bo jeśli ma stać w garażu to od razu lepiej kupić zwykłego campera :jump:

 

 

można pewnie obniżyć koszt samego auta poprzez rabaty od producenta i stosować różne standardy wyposażenia - zaczynając od ubogich wersji a kończąc na fajerwerkach pod prysznicem

 

w chwili obecnej tego mi brakuje w tym przedsięwzięciu ... czyli co najmniej 3 wersji wyposażenia ... wersja bez łazienki za to z kuchenką i szafkami pewno byłaby bardziej przystępna ... cenowo :ok:

 

Co by o tym nie pisać to dobrze, że w ogóle ktoś podjął temat. Jak rozpocznie produkcję to za kilka lat pojawią się używane, w niższej cenie

 

dokładnie tak :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.