Skocz do zawartości

Wyprawa po przyczepe


MAQ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak latwo odmlodzic przyczepe, z reguly producenci wprowadzaja zmiany kosmetyczne i co trzy, cztery lata liftinguja. Jezeli chodzi o okreslenie rocznika to mozna zapisac numer i poprosic o sprawdzenie u autoryzowanego dilera, zapewne po numerze dojda, ktory to rocznik podobnie jak z samochodem. Jednak gdy tabliczka pochodzi z podobnego modelu dwa lata starszego to moze byc problem.

Skoro pytasz o stan techniczny to podpowiedz jakiej przyczepy szukasz? jaki rocznik chociazby, wtedy koledzy podpowiedza, czego mozesz sie spodziewac a czego sie strzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szukam przyczepki z dwiema sypialniami ok. 4,5 - 5m w środku za 6-7 tyś. dlatego szukam ze :ok: . Pisze że beszczelnie odmładzają bo na oko widać że to nie ten rocznik .Od oglądania to dostaje :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waga DMC 749kg

:ok: Dziwne. A przypadkiem nie pomyliłeś masy własnej przyczepy z DMC?

Jestem więcej niz pewien, że tak. Dla przyczepy dł. 4,2 m DMC będzie wynosiło ok. 1000 kg

 

Dokładnie. Moja 350 ma DMC 1000kg mimo, że waży 604kg. Chyba, że komuś kto ją rejestrował na badaniu udało się zakręcić... A szacując to dla 4.2m dał bym DMC 1200kg. Słyszałem kiedyś o takim przypadku, że ktoś zarejetrował przyczepę o MW 749kg na przyczepę lekką (do 750kg) tyle, że nie mógł przewozić w niej żadnych dodatkowych przedmiotów... czy to możliwe? - sami oceńcie, ja nie bardzo w to wierze... ale Poska to kraj oryginalnych posunięć :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. A przypadkiem nie pomyliłeś masy własnej przyczepy z DMC?

 

Spotkałem się z tym że po przywiezieniu zmienia się lekko dowód oczywiście legalnie ,mianowicie MW przyczepy jest jednocześnie DMC przyczepy,możesz ciągać praktycznie ale bez załadunku w Polsce tylko teoretycznie na razie ,na zachodzie praktycznie również tam ważą podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na wyjątkową okazję w Niemczech i Holandii jest bardzo trudno trafić. Egzystują tam czytacze gazet którzy codziennie - w poszukiwaniu okazji, przeglądają ogłoszenia w prasie której świeże egzemparze biorą z drukarni jeszcze w nocy i potrafią zadzwonić z propozycją kupna O PIĄTEJ RANO!! a więc o czasie kiedy prasy jeszcze nie ma w kiosku. Normalny czytacz gazety znajdując atrakcyjne ogłoszenie nawet o 6.00 rano nie wie, że ta oferta już od conajmniej godziny jest nieaktualna. Mało tego, są osoby które dostają kopie szpalt idących dopiero do druku i sami oceńcie jaką oni mają nad nami przewagę. W Hamburgu i Bremie często zajmują się tym procederem miejscowi Polacy. Okazję można trafić tylko wtedy, kiedy przyczepa trafia do komisu bezpośrednio ale na nią też czekają "łapacze" okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepciak dokładnie jak piszesz są osoby co czekają na okazje , w Polsce karawaning dopiero się rozwija , aimport przyczep rośnie z roku na rok , tu tesz można trafić na okazje .W oko mi wpadły dwie przyczepy : Hobby 495 i Knaus 510 , sypialnie 3+2 naprzeciwległe. od Lutego zaczynam objazdówke :ok: po komisach, POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od Lutego zaczynam objazdowke :ok: po komisach

Ja obecnie robie objazdowke za przyczepa ale po Polskich komisach, trzeba przyznac, ze ludzi sie kreci dosyc sporo, przynajmniej tak bylo dzis w S-camp i u Klai. To chyba dzieki tej wiosnie za oknem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waga DMC 749kg

:ok: Dziwne. A przypadkiem nie pomyliłeś masy własnej przyczepy z DMC?

Jestem więcej niz pewien, że tak. Dla przyczepy dł. 4,2 m DMC będzie wynosiło ok. 1000 kg

 

Dokładnie. Moja 350 ma DMC 1000kg mimo, że waży 604kg. Chyba, że komuś kto ją rejestrował na badaniu udało się zakręcić... A szacując to dla 4.2m dał bym DMC 1200kg. Słyszałem kiedyś o takim przypadku, że ktoś zarejetrował przyczepę o MW 749kg na przyczepę lekką (do 750kg) tyle, że nie mógł przewozić w niej żadnych dodatkowych przedmiotów... czy to możliwe? - sami oceńcie, ja nie bardzo w to wierze... ale Poska to kraj oryginalnych posunięć :ok:

 

Nie ma tu żadnej pomyłki, kupiłem przyczepkę która ma DMC 749 gdyż ładowność wynosi 0kg, będąc na wadze okazało się że mogę do niej załadować coś ok 15-20kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a takie mam pytanko za 3 zl:

Jezeli chcialbym dzis sprowadzic do kraju przyczepe powiedzmy roczna to jakie koszty poniose aby moc ja tu zarejestrowac?

Dowiedzialem sie wczoraj, ze okolo 1500zl ale potwierdzcie to :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin zadzwoń do Klaji (człowiek uczynny i na pewno pomoże) kolega brał od niego przyczepę którą sprowadził i wszystko go kosztowało 350 zł tzn. tłumaczenie i rejestracja więcej chyba nie ma no i od wzbogacenia chyba 2% od wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu 2006 rejestrowałem przyczepę zakupioną na holenderskich numerach:

1. stacja kontrolo pojazdów - atest: 170.- (3-miasto)

2. tłumaczenie umowy kupna-sprzedaży oraz dowodu rejestracyjnego z holenderskiego około 200,-

3. rejestracja w urzędzie: koło 114,-

Nie potrzeba odwiedzać Urzędu Skarbowego bo na przyczepy jako pojazdy bezsilnikowe nie ma żadnych dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Bylem wczoraj u Klai i w S-campie, fakt bardzo mili i pomocni ludzie. Przyczepke sobie zaklepalem bo trafila sie okazja i od znajomej mi osoby. We wtorek jade zaliczkowac :ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.