Skocz do zawartości

Wyprawa po przyczepe


MAQ

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie wybieram się do Niemiec lub Holandi po przyczepkę . :ok: Będe bardzo wdzięczny za wskazanie miejscowości gdzie można kupić niedrogo ładny kamping. Mile widziane wskazówki na co zwrócić uwage podzas kupna (techniczne i użytkowe) ogonek musi mieć dwie sypialnie. Muszę się spieszyć bo zlot to jusz w tym roku ,a czas szybko leci. Z góry dziękuje. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tez bede zmienial przyczepe na wiosne, tez myslalem, czy nie szurnac na zachod po ten sprzet ale po przemysleniach chyba sobie daruje. Przez cala zime Polscy handlarze lustruja zachodni rynek w poszukiwaniu przyczep i zwoza to do swoich baz wystawiajac do sprzedazy. Zastanawiam sie teraz czy to tak naprawde sie oplaca...jechac na kilka dni, szwendac sie nie wiadomo gdzie, dogadac sie nie zawsze mozna po ichniemu....Na dodatek wchodzi koszt paliwa i oplat wszelakich nie wspominajac o walce z blondynkami za biurkami w urzedach. Dla mnie np wazne jest aby przyczepa nie byla eksploatowana w Polsce a takie w wiekszosci stoja w komisach w/w handlarzy. Zastanawiam sie, jaki jest powod aby jechac do Niemiec i Holandii po przyczepe? Oczywiscie nie neguje tego w zaden sposob ale zastanawia mnie czy dobrze rozumuje..... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , przed zakupem miałem te same rozterki , jechać czy nie . Po godzinach spędzonych w necie , wielu telefonach , stwierdziłem NIE MA SENSU . Śledziłem ceny w Holandii i u nas na stronach wielu importerów , aż stwierdziliśmy że jednak kupimy w kraju ( handlarze mają upusty na placach ). Teraz nie żałuję tego po przeczytaniu wcześniejszych postów . ALE DECYZJA NALEŻY DO WAS . Życzę udanych zakupów.

 

PS. ja kupiłem tu http://centrumcampingowe.gratka.pl/oferta/ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uważam że nie ma sensu wyjazdu po przyczepy... w komisach mozna znaleźć coś dobrego... jedynie trzeba śledzić dostawy, bo wiadomo - przywożą i lepsze i gorsze. I komisant zazwyczaj ma załatwione sprawy celne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mimo że większość forumowiczów woli kupić przyczepę w Polsce to z moich doświadczeń wynika, że warto śledzić niemieckie strony internetowe (np. autoscout.de, mobile.de) bo często zdarzają się perełki. Musisz być wtedy przygotowany na wyjazd najpóźniej następnego dnia (czyli mieć czas i gotówkę w pogotowiu). Dzwonisz do Niemca (często znają angielski) dopytujesz o szczegóły i jeśli pasuje to jedziesz.

Pozdrawiam i życzę udanych łowów

Pepan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja pa dokładnej analizie cen doszedłem do wniosku, że lepiej i pewniej kupić w kraju. Stało sie jednak inaczej ... ściągnołem z Holandii.

Dla czego? Bo przyczepy w takim stanie i z takim wyposażeniem bym u nas nie kupił za takie pieniądze.

Mając teraz jakieś tam doświadczenie w lataniu po urzędach i rejestrowaniu budy ... wolałbym zapłacić i mieć spokój. Jak to mówią ... płacę i żądam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiajace to jest.......przegladnalem cala oferte stron autogenial.de mobile.de

Musze zaczac wojaze po komisach bo cos mi sie zdaje, ze budki jakiej szukam teraz z zona sa sprowadzane do kraju w mniejszych ilosciach niz sie spodziewalem i wybor ich wiekszy jest zagramanica :ok:

Najgorsze jest to, ze czlek samemu nic nie zalatwi, w grupie kupujacych zawsze razniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie,

w kwietniu jadę do Paryża na kilka dni z zahaczeniem o Amsterdam. Po drodze zahaczę pewnie też o komisy z przyczepami. Wtedy będę miał rozeznanie "gdzie lepiej". Niestety moje plany zakupu przyczepy dotyczą jesieni. To chyba dla Ciebie za późno.

Pewnie, że było by raźniej kupować w choćby dwuosobowej grupie.

 

Przy okazji zapytam czytających, czy w drodze do Amsterdamu i stamtąd w stronę Paryża znacie jakieś godne polecenia komisy z przyczepami?

 

Fil

 

PS

Zdam relację dla Was z tej wyprawy. Będzie ciężko, bo moja angielszczyzna z dawna nie ćwiczona kończy się na pojęciach z dziedziny komputerowej, a żona też dawno nie ćwiczyła niemieckiego. Kanał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Będe śledził internet i komisy .Jeśli możecie to opiszcie na co zwrócić uwage przy kupnie: stan techniczny , walory użtkowe i jak określić rocznik bo dużo przyczep jest beszczelnie odmłodzonych. Czytałem artykuł na łamach karawaningu.pl jest tam bardzo dobrze opisane.Jeszcze raz bardzo dziękuje i POZDRAWIAM. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.