Skocz do zawartości

Giblartar


sann

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku mamy zamiar wybrać się z rodzinką w stronę Gibraltaru, dlatego szukam cennych informacji na ten temat :hop1:

Dopiero zaczęłam szukać, a wiem , że na Was można zawsze liczyć :hop1:

Aha, oczywiście wyprawa z przyczepką :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę Europejski Klub Karawaningowy. Tam właściciel tej strony, jedyny opisujący podróże, opisał swoją wyprawę na Gibraltar.

 

P.S. Byłem tam zalogowany ale jednego dnia zostałem zbanowany, moje posty i tematy zostały usunięte.

Nie otrzymałem informacji za jakie grzechy.

Ta strona była pod koniec ubiegłego roku reklamowana przez właściciela na naszym forum i stąd na nie trafiłem. Nie mogę teraz odnaleźć tego tematu na naszym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ciężko . Wszystko zależy od ilości czasu i charakteru wyjazdu . Czy chcecie szybko dojechać i tam zwiedzać , czy jechac i zwiedzać . Byłem tam dwa razy , zjeziłem wszystko w promieniu 400 km od Gibraltaru / wraz z Marokiem . / Moja rada to jazda w dwie lub trzy załogi . Wtedy mozna zwiedzić coś po trasie . Do samego Gibraltaru i tak przyczepą nie wjedziecie . Tam jest jeden wielki korek a ronda sa wielkości półmiska . Pod górą Gibraltarską po stronie Hiszpańskiej jest ogromny parking. Stoją tam Tiry , kampery , przyczepy , ale widziałem ze nikt nie pozostawia Swojego sprzętu bez opieki ! Hiszpania jest o wiele bezpieczniejsza niż np. Francja . Zaparkowanie auta w samym Gibraltarze to wyczyn nie lada zwłaszcza wzdłuź głównej alej handlowej Main Sreet . Najlepiej przy stacji kolejki wynając busa . Wycieczka na górę to ok. 6 euro od osoby. /ok. 1 godziny ze zwiedzaniem / Co ciekawe kilku kierowców mówi łamaną polszczyzną ! W temacie ,,zagraniczna,, sa moje reportaże z wycieczek w tym regionie / Musicie tu pogrzebać ! Długo by tu pisać . Nie wiem kiedy sie wybieracie . Ja będę na Zlocie w Sławie juz pod koniec kwietnia. Przekazałbym Wam troche informacji. A pojechać warto ! Oj ! warto! . Ja w kazdym bądż razie wrócę tam na pewno !

 

PS. Miejsce to , to wspaniała baza wypadowa do najpiekniejszych miejsc Hiszpani .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,byłem na gibraltarz z przyczepą 1,5 roku temu i do tej pory jest to moja podróż życia.Nie da sie tego opisć ,trzeba zobaczyć , a wrażenia bezcenne.

 

Spróbuje wstawić kilka fotek.

jak chcesz jakieś konkretne info to pytaj lub pisz pw.

 


basen na polu campingowym don cactus w okolicach granady

post-127900-imported-95ebbbb6-4710-4f26-8557-ecd8dc6c9637_thumb.jpg

 

 

post-127900-imported-cf26cc97-2cf9-4907-a0aa-db18e5495cd0_thumb.jpg

 

Gibraltar z samochodu

post-127900-imported-2e78310c-b9ec-498e-afeb-3dc93309f204_thumb.jpg

 

prom do maroka z tarify 35 min i jestes w afryce

post-127900-imported-d330e1be-07b5-42a9-a5d8-de20b63c8ec7_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej wyprawy to z domu (śląsk) prze niemcy francje hiszpanie do tarify i z powrotem zrobiłem 7000 km. zjeła mi wyprawa 21 dni. wyjazd z domu i autostradami bezpłatnymi przez niemcy nocleg na parkingu(przy autostradzie) ,przez francję z noclegien parkingu przy autostradzie (opłaty za autostrady w francji 100 euro ,dotarłem na costa brava

na ten camping (super)

 

http://www.campingamberes.com/

 

,tam 3 dni przerwy idalej do granady . W samej granadzie nie szukajcie campingu bo go nie znajdziecie ajak znajdzieci to napis TODO COMPLETO.

pojechaliśmy do MOTRIL NA SUPER CAMPING DON CACTUS

 

opłaty za autostrady w hiszpani 50 euro

 

http://www.doncactus.com/webdoncactus/

Z tamtąd wycieczka do alhambry (bilety zamówić można w recepcji campingu na konkretny dzień i godzinę bo kolejki do alhambry są długie.

 

Z motrilu do tarify na camping paloma

 

http://www.campingpaloma.com/ też fajny ale innego nie było (wszystko zajęte 20 sierpień)

 

a to była nasz baza wypadowa do gibraltaru , maroka-tangeru, piękne plaże jak nad bałtykiem i nie ma za ciepło bo jest bryza z nad oceanu.

 

co do holownika to ważne są hamulce albowiem tern hiszpani jest dos górzysty i układ chodzenia czyste chłodnice i sprawne wentylatory ,ja miałem przygode albowiem spalił się przekażnik od wentylatorów które przy klimie i górach dośc intensywnie musiały pracować)

 

 

z gibraltaru do domu 3 dni podróżowania.

i to by bylo tak na szybko.

 

[ Dodano: Pią 19 Mar, 2010 01:41 ]

i inne zdjęcia :

 

gibraltar:

 

2fc28d25d714d203m.jpg

 

27dd3466eaa143bcm.jpg

 

alhambra

 

ef6f75500a3e6a24m.jpg

 

770a6c0b019e493cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Maroko to i paszporty , trzeba o tym pamietać . W przewodnikach i w necie piszą że bilety na wejscie do Alhambry trzeba kupować dwa miesiące wcześniej. Z nikłą nadzieją zajechalismy do Grenady o 6 rano. Kolejka przy kasach była juz na pół kilometra. Kasy dopiero od 7 .00 . Kolega stał w kolejce a ja wałęsałem sie w poszukiwaniu kawy. Przed samym wejsciem z parkingu po prawej stronie stały śmieszne kabiny wygladające jak bankomaty . A to były kasy płatne karta kredytową . Nie wiem czy ludzie nie wiedzieli ? Po chwili kupiłem 6 biletów na full zwiedzanie za 32 Euro , taniej i bez kolejki . Biletów jest kilka rodzajów : na pałac , ogrody itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też gdy przymierzałem się do Granady to słyszałem że kolejki na 2 miesiące , a bilety na miejscu można kupić w automacie od ręki tylko trzeba być rano. Ja przyjechałem na camping w środę a w czwartek zamówiłem bilety na sobotę na konkretną godzinę w recepcji campingu , i też było taniej niż na miejscu bez jeżdzenia i stania w kolejce tak że jechać i załatwiać bilety na miejscu jest wygodniej niż zamawiać przez np internet lub biuro i trzymać się terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, i widzę, że się coś ruszyło. Z konkretów to planujemy 3 tygodniową wyprawę. Dokładnie jeszcze nie mamy opracowane którędy, i dlatego szukamy najlepszego rozwiązania i najciekawszej trasy. Nie zależy nam na wygodzie, bo rok temu podczas wyprawy na Nord kapp, która trwała ponad 2 tyg. byliśmy tylko 2 razy na campingu. No ale też wiadomo, że to inny klimat :) planujemy wybrać się w lipcu. Albo zaraz na początku, albo pod koniec i zachaczyć o sierpień:niewiem:

 

[ Dodano: Pon 22 Mar, 2010 11:29 ]

aha, i liczymy się z tym, że na Giblartar z przyczepą nie wjedziemy, dlatego też będziemy sukać w okolicach jakiegoś ca,pingu. Tak gdzieś w okręgu 100km najdalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.