Skocz do zawartości

prośba o opinię WILK 530


szpiletti

Rekomendowane odpowiedzi

szpiletti, miałem taką budkę z 1980 roku niby rocznik już :biwak: ale była super nie wiem dokładnie jaki rocznik masz na oku ale polecam tylko tak jak pisze Wirek przeczytaj dokładnie ten temat :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie WILK jest dobrą marką przyczep campingowych. Niemiecka produkcja, dość dobre materiały. Oczywiście przy zakupie ZAWSZE trzeba ocenić stan konkretnego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja akurat mam już drugiego Wilk-a, co mnie skłoniło do tej marki? solidność, dobre materiały i trwałość.

Pierwszego Wilka miałem małego bo 360 cm w środku - bardzo ładna w środku, jak na lata 87 trwałe materiały, kupiłem ładnie zadbany egzemplarz, tapicerka przyjemna w dotyku, ale z biegiem lat a miałem ją 3 lata żona zapragnęła większej przestrzeni i zaczęła się klasyfikacja przyczep - Kupujemy Wilka!.

Zakup uważam za udany , bogate wyposażenie, bojler gazowy do wody, gazowe jak i elektryczne ogrzewanie, stabilizator, to niektóre atuty tej przyczepy.

Mam ją już dwa lata, przejechałem jak na razie kilka tysięcy km, bez problematycznie.

 

Co ma takiego? meble trwałe dużo dodatku drewna, tapicerka? starsze jak da mnie miały ładniejszą.

Jeśli chodzi o jazdę z mniejszą łatwe manewrowanie, większą komfortowe prowadzenie.

Ten model który opisujesz ma dwa oddzielne spania w przedniej części i duże z tyłu.

Łazienka po środku - dobry układ.

Jak podłoga nie trzeszczy lub się nie ugina, ściany proste nie pozagniatane , meble nie poniszczone to będziesz zadowolony masa chyba około 1300 kg. Po roku 94 były zmiany w stylistyce mebli, przed zakupem oglądałem roczniki 92 i po 94 miały różnice widoczne w meblach.

Jak masz jakieś zdjęcia podeślij, może uda się zwrócić uwagę na coś co tobie nie wpadło.

 

A na koniec JA jestem zadowolony ze swojego Wilka .

W załączeniu jedna fotka z mojej budki.

Pozdrawiam

post-124057-imported-2908ad20-9884-47a2-be14-c1535d1f6f44_thumb.jpg

post-124057-imported-162e553f-60b6-48ea-ac04-633526a5a83c_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Daniel :hop1: , mój taki piękny i nowy nie będzie ale w sumie to zawsze chciałem mieć Wilka lub Dethleffs'a, przez przypadek znalazłem się w posiadaniu n126 i rodzina się zaraziła :hop1: fotek nie mam, jadę ją jutro zobaczyć i postaram się wrzucić fotki oraz opowiedzieć o moich wrażeniach z oględzin

 

[ Dodano: Czw 04 Mar, 2010 08:51 ]

no i jestem po oględzinach, niestety przyczepa miała przygody, które według mojej oceny ją dyskfalifikują, a mianowicie: uszkodzony górny narożnik prawy po naprawie, wymieniona listwa na oryginalną zrobiona lecz ślady widoczne, wymieniony pas dolny z prawej strony na całej długości wklejony na silikon z którego po naszej ciężkiej zimie schodzi farba, z przetartymi listwami drzwi wejściowych i uszkodzonym narożnikiem dolnym przednim lewym wprawdzie też naprawionym ale co do sztuki mam sam zastrzeżenia, co do środka wszystko jest dobrze choć mebelki mogłyby być w trochę lepszym stanie to tak w zasadzie na gorąco szybki opis z oględzin i rozpoczynam szukanie następnej :biwak:

 

[ Dodano: Wto 09 Mar, 2010 08:59 ]

pojechaliśmy wczoraj obejrzeć przyczepy do komisu w Strzegomiu, stoją głównie angielki 2-3 osobowe i wizualnie nie zachęcały do głębszych oględzin, jak szybko weszliśmy tak szybko wyszliśmy, być może oferta jest mocno przebrana i na wiosnę się poprawi...

pojechaliśmy do Wrocławia oglądnąć Hobby 495 Prestiga 1989 i w zasadzie się zdecydowaliśmy na zakup zaliczkując przyczepę, to by w zasadzie zamykało moje poszukiwania nowej przyczepy a otwiera dział z drobnymi naprawami i sprzedażą eNki

dziękuję w tej sprawie wszystkim za serdeczną pomoc i wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.