Skocz do zawartości

Legoland Niemcy Gunzburg


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie:

Czy któryś z forumowiczów odwiedził camperem lub przyczepą Legoland w Gunzburg Niemcy?

Chodzi mi szczególnie o Campingplatz Feriendorf.

Jeżeli tak, to można prosić o garść informacji czy spostrzeżeń , które mogłyby być pomocne w zaplanowaniu tam wypadu . :-)

Pozdrawiam Rafaldz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

My byliśmy w tym Legolandzie kamperem, w ostatnie wakacje. Nie stawaliśmy jednak na campingu - to nie był nasz punkt docelowy (jechaliśmy do Francji). Kampera postawiliśmy na "legolandowym" parkingu dla kamperów (5€ ;) .

Jeżeli chciałbyś poczytać coś więcej o naszej wyprawie:

 

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=5274&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

Pozdrawiam :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za podpowiedź.

To w sposób istotny obniża koszty do racjonalnego poziomu.

Ale mam jeszcze jedno pytanie: na parkingu dla camperów przyczepy są dopuszczalne?

Pozdrawiam rafaldz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam jeszcze jedno pytanie: na parkingu dla camperów przyczepy są dopuszczalne?

Gdy my parkowaliśmy nie było tam żadnych przyczep, ale być może jest taka możliwość - tego nie wiem. Kampery kierowali na wydzielony dla nich plac. Pozostałe samochody parkowały w innym sektorze - może tam był jakiś wydzielony teren dla przyczep.

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała: gdy wjeżdżaliśmy na plac zaraz po otwarciu, stało tam już kilka kamperów, chociaż żaden nie wjechał przed nami. Wynika z tego, że jest tam jakaś możliwość przenocowania, chociaż nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W Ferienfdorfie byliśmy raz z namiotem i dwa razy z przyczepą. W czerwcu wybieramy się ponownie, ale decyzja z jakim sprzętem jeszcze nie zapadła. Bez względu na to z czym się jedzie i jaka jest liczba osób cena za postój jest taka sama. W tym roku 24 eur za dobę. W tej cenie jest prąd. Łazienki są czyste i przez cały dzień sprzątane, są place zabaw dla dzieci i małe jeziorko, a od tego roku też mini-golf (ale o tym się przekonam w czerwcu), po placu jeździ ochrona. Do Legolandu wchodzi się bocznym wejściem, droga wiedzie przez lasek, spacerem kilka minut. Dojeżdżając późnym wieczorem (po 22-23) nie wjeżdżaliśmy na plac, bo recepcja była zamknięta, zatrzymywaliśmy się na parkingu przy recepcji i spaliśmy do rana. Spóźnialskich przeważnie jest więcej. Różnica taka, że nie ma podłączenia do prądu, ale za to doba jest gratis. Do sanitariatów chodziliśmy bez problemów. Nie wiem jakie jeszcze informacje byłyby przydatne, ale chętnie odpowiem na pytanka.

pozdrawiam

dynkaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano możesz wjechać jak tylko otworzą recepcję, z tego co pamiętam ok 8 a w sezonie nawet ok 7, wydają kartę do bramki i od razu możesz wjeżdżać. Tylko nie pamiętam, do której trzeba wyjechać, bo zawsze wyjeżdżaliśmy wcześnie i nie zwracałam uwagi. Na stronie podają, że o 10 rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wyprawa całą rodziną z przyczepą do Legolandu i dalej bo do Włoch w okolice Wenecji za nami ! . Zabrało nam to 13 dni i było super !

 

Legoland:

Wykupienie przez internet biletów to dobra inwestycja. Bilet na 2 dni wejścia za naszą całą rodzinę + nocleg miedzy tymi dniami na kempingu Legolandu to 120 E. Dodatkowo wykupiliśmy drugi nocleg po drugim dniu i wyszło nam w sumie 144 E. Uważam, że całkiem OK jak za 4 osobowa rodzinę. Włochy, Wenecja były bardziej dotkliwe finansowo .

 

Wyjechaliśmy do Legolandu po pracy. Miało to być o 18 po południu a wyszło o 22. No niestety ostatnie pakowanie, dzieci zrobiło swoje. Kierunek z Warszawy na Wrocław.

Droga przejazdu nierówna, źle obrana. Postanowiłem zajechać za Wrocław, aby go ominąć, (aby ominąć poranne korki) i się udało. Zajechaliśmy tam o 3 nad ranem. Przespaliśmy się jakieś 10 km za Wrocławiem w kierunku na Legnicę na parkingu stacji paliw, wsio OK.

Następny dzień w upale jazda na Legoland. Zajechaliśmy pod Legoland około godziny 22. Wszystko zamknięte. Nie bardzo jest gdzie się przekimać. Cofnęliśmy się jakieś 6 km na bardzo fajny, duży parking pod miastem i tam przespaliśmy. Rankiem ruszyliśmy, aby o 9 być na recepcji i się zameldować. Wszystko sprawnie poszło. Dostaliśmy mapki, bilety wjazdowe, przeszkolenie co i jak. Kemping OK. Woda, prąd jest. Sanitariaty tip top, ogrzewane. Parcele równe podsypane kamyczkiem. O 10 rano start zabawy w Legolandzie i tak przez 2 dni .

Bawiliśmy tak w piątek i sobotę. Polecam jechać w dni pracujące bo weekend pomimo u nas złej pogody zwabił już nieco ludzi. W piątek było wszystko nasze bez żadnych kolejek. Zabawa przednia i dla dorosłego również . Zdjęć niestety nie mam z najbardziej fajnych miejsc bo tam nie dało rady robić fotek. Trzeba było się trzymać, aby głowy nie urwało albo nie zalało !. Moje wyobrażenie Legolandy przed wyjazdem było nieco inne. Masa klocków, budowli, spacery wokół tego… A tam zjeżdżalnia pogania zjeżdzalnię i to dość ostre, jakieś bionicle chcą wyrzucić twoje śniadanie, coś cię przytapia, kina 4D, szkółki samochodowe dla dzieci, pociąg, kraina piratów, dźungla, sporo zamkniętych obiektów gdzie można pobawić się w układanie zestawów itd…. Dużo, naprawdę dużo zabawy. Polecam.

Drugiego dzień zakończyliśmy około 23 wielkim pokazem sztucznych ogni. Cieszyłem się ze wykupiliśmy ten drugi nocleg !

Rano wyjazd do Włoch. Ale o tym napiszę może później już odzielnie.

Jak pomyśle napisze moze jeszcze jakies ciekawoski co do Legolandu i jak dam rade wkleję zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy trudno trafić na kemping w okolicy Legolandu ( Niemcy ).

Planowany wyjazd ok. 30.07

 

Generalnie łatwo - mi się tydzień temu udało trafić bez problemu - są drogowskazy (pierwszy na Legoland jest także na autostradzie) - ja co prawda miałem pewne wątpliwości (dotarłem na miejsce około 03:00 i miałem wątpliwości czy pakować się w nieoświetloną uliczkę która prowadziła w las - nie za bardzo mi się chciało rozpinać zestaw żeby nawrócić gdyby okazało się że jednak źle skręciłem), ale nawróciłem na rondzie od którego odchodziła wątpliwa uliczka i podjechałem pod główne wejście Legolandu (200-300 metrów od ronda) - tam jest 24h ochrona. Ochroniarz potwierdził, że dobrze chciałem jechać, ale o tej porze i tak nie ma tam czego szukać - skierował mnie na parking dla kamperów/przyczep i powiedział, że tam mogę się przespać a rano (po 08:00) przemieścić się na kemping. Jak na drugi dzień dojechałem na kemping okazało się, że na drzwiach recepcji jest info dla osób które przyjechały po 22:00, że mają zadzwonić po ochronę która skieruje na parking na którym można się przespać. Obok samego wjazdu na kemping jest ogólnodostępny parking, ale jest info że max 2h (przynajmniej tak zrozumiałem tabliczkę pod znakiem P) - może można się tam przespać i nikt się nie przyczepi?

 

Przy okazji garść dodatkowych informacji, które może się komuś przydadzą:

- nocleg na parkingu przed Legolandem kosztował mnie 10 Euro (lepiej więc chyba przespać się na parkingu przy stacji benzynowej parę kilometrów przed Gunzburgiem)

- bilet na dwa dni zwiedzania + jeden nocleg na kempingu dla dwóch dorosłych i jeden dzieciak kosztował 124 Euro

- z kempingu musi się wyjechać do 11:00 (przez bramkę ze szlabanem wiec nie ma dyskusji że może do 12:00) - dodatkowy nocleg to +24 Euro

- jeśli ktoś wykupił dwa dni zwiedzania i nie chce nocować po drugim dniu to do 11:00 musi przestawić przyczepkę/auto na parking przed głównym wejściem (ten na którym spałem) - w takim wypadku z recepcji kempingu należy wziąć kartę która zwalania z opłaty za parking (bez tej karty koszt dziennego parkowania to 5Euro)

- warto pojechać w tygodniu - bardzo małe kolejki do poszczególnych "atrakcji"

- jeden dzień wg mnie to za mało (pomimo krótkiego czasu spędzonego w kolejkach sporo rzeczy przełożyliśmy na drugi dzień)

- warto w plecaczku wziąć coś do picia/jedzenia (ceny picia/jedzenia są znacznie wyższe niż poza Legolandem)

- jeśli ktoś chce na kempingu skorzystać z dostępu do Internetu to w recepcji można bezpłatnie dostać login i haslo do sieci WiFi - niestety jest dostępna tylko w okolicy restauracji

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to służę pomocą :-)

Za dwa tygodnie (jak żona wróci z nad morza z aparatem) postaram się wrzucić kilka zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

W tym roku w czerwcu wybieramy się do Legolandu i mamy zamiar nocować na wspomnianym kempingu. Mam kilka pytań które mnie nurtują. Może ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć:

 

 

1. Czy ktoś wie jak to jest z biletami wstępu i opłatami za kemping ? Podobno cena za nocleg to 24 euro/parcela bez znaczenia ile osób nocuje. Natomiast można kupić w internecie nocleg+dwudniowy wstęp do legolandu i tu już cena zależy od ilości osób. Zastanawia mnie jak będzie to wyglądało jeśli np. dwie osoby chcą iść do legolandu, a jedna nie chce. Czy jeśli wykupię ten pakiet ze wstępem w internecie dla dwóch osób to czy ta trzecia osoba może korzystać legalnie z kempingu skoro jest członkiem załogi, a opłata za kemping jest i tak za parcelę ?

 

2. W jaki sposób dostaje się bilety przy zakupie pakietu przez internet ? Na miejscu ? Przysyłają mailem ? Czy są one imienne ? Czy są na konkretną datę (powiązaną z datą noclegu) ?

 

 

3. Kupując pakiet nocleg+wstęp muszę podać datę przyjazdu i wyjazu. Co jeśli w drodze mi coś wypadnie i dojadę np. dzień później ? Czy rezerwacja i opłata przepada ? Czy można ją presunąć na inny dzień ?

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Może ktoś "przerabiał" w praktyce taką sytuacją i będzie mógł się podzielić spostrzeżeniami.

 

 

Z góry dzięki

 

Pozdrawiam

 

Stanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam pytanie do osób które były na tym campingu.

Czy recepcja to jest ten budynek zaznaczony na zdjęciu?

Z góry dziękuje.

Wybieramy się tam zaraz po zakończeniu roku szkolnego.

post-10211-0-34563300-1462173522_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.