Skocz do zawartości

Co to za trafo??


PrzemCamp

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zostawisz ten 6-amperowy, to zmień bezpieczniki na 3-5A. W przypadku zwarcia nie spali się mostek i pół płytki.

I nie zapomnij o radiatorze do mostka

 

Czyli sugerujesz mostek z wiekszym Amperażem? Bedzie rozsadnie np 8A/400V ?

Chciałbym uniknac juz grzebania przy bezpiecznikach aby ich nie wymieniac na mniejsze.

 

A co do trafo to chyba sie ugne nad 2x12V 250W. Chyba bedzie rozsadne i wystarczy mocy do wszystkiego.

Ps z pompek nie korzystam w kempingu. 12V potrzebuje do swiatła. A cały układ musze naprawic aby miec prąd z gniazda samochodowego poczas podrózy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy pomagasz w drwinach :hehe:

 

Daleki jestem kolego od drwin i jakoś "cholernie źle mnie czytasz" .... transformator naprawiałem dawno temu w bodaj 3 przyczepie którą miałem Adrii.... tydzień temu naprawiałem energoblok w swoim samochodzie bo padł był :hehe: ...

Ja wiem od czego jest forum kolego ... wiem że właśnie tu szuka się wiedzy i pomocy tylko czemu bywamy aż takimi empirystami .... po raz trzeci pisze że zdrowiej zapytać przed działaniem niż po ....

Gdybym próbował z Ciebie drwić zapytałbym "po jaka cholerę bierzesz się za psucie elektryki skoro nie wiesz co to wolt co amper ..... co to połączenie szeregowe a co równoległe ..." a nic takiego nie napisałem, poza tym było to stwierdzenie ogólne a nie pstryczek w Twoją stronę......

 

 

PS

Apropos prądów błądzących ..... wydaje mi się że problemik z błądzeniem to nie ja mam kolego ... :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:?:hehe: zawsze ... :ok:

 

elektroenergetykiem z zawodu tylko nie imam się tego już od 20 lat

 

Ty to może wziąłeś za duży miernik ...... :hehe::?:hehe: tu wiesz u nas "cienkie" instalacje .... i przewody ... :( te malutkie 15KW wytrzymują więcej od naszych... :?

To taki drobny żarcik :D ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sie ugne nad 2x12V 250W

... tym bardziej - mostek z większym prądem; transformator 250W przy napięciu 12V daje ok. 20A prądu. Policz sumę mocy żarówek 12 V w przyczepie i dobierz transformator o trochę większej mocy. Moc transformatora podzielona przez jego napięcie wyjściowe (12V) da Ci wartość prądu. Mostek powinien mieć podobny prąd. Jeżeli nie chcesz zmieniać bezpieczników, to użyj mostek KBPC1006 lub KBPC1010, a transformator 100 - 150W.

 

prąd z gniazda samochodowego poczas podrózy

... jakie gniazdo masz na myśli i co ma być do niego podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tym bardziej - mostek z większym prądem; transformator 250W przy napięciu 12V daje ok. 20A prądu. Policz sumę mocy żarówek 12 V w przyczepie i dobierz transformator o trochę większej mocy. Moc transformatora podzielona przez jego napięcie wyjściowe (12V) da Ci wartość prądu. Mostek powinien mieć podobny prąd. Jeżeli nie chcesz zmieniać bezpieczników, to użyj mostek KBPC1006 lub KBPC1010, a transformator 100 - 150W.

 

Juz teraz dostałem wszystko na blat. Dziekuje. Dostosuje sie do twoich rad. Zastosuje sie do tego jak mi wskazałem. Nie omieszkam tez pochwalic sie jak wszystko bedzie ok.

 

... jakie gniazdo masz na myśli i co ma być do niego podłączone?

 

Wczesniej jak pamietam podczas podłaczenia kostki 7 pinowej do samochodu miałem w przyczepie właczona lodówke 12V na czym mi zalezy i nie jestem pewien ale swiatło tez było. Taki efekt chciałbym z powrotem uzyskac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to w tym przypadku moc transformatora nie ma żadnego znaczenia. I tak jest to zasilane z akumulatora samochodowego. Z tym, że w 7-pinowym nie ma stałego zasilania z akumulatora. Żeby tak mieć - wymieniłem na 13 pinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co sie dzieje. Na pewno miałem lodówke 12V odpalana małym czerwonym przełacznikiem gdy gniazdo było podłączone do auta i napewno mam 7 pinów. Tylko nie wiem czy było swiatło czy nie? Mało wazne ze swiatłem ale lodówka musi byc.

 

wybrałem ostatecznie te trafo tak posrednio KLIK

 

A mostków tych które mi sugerowałes nie ma w tym sklepie wiec zamówie gdzie indziej.

 

Moc zarówek nigdy nie przekroczy 12VA bo jest ich tylko 6 sztuk z czego 4 w technologii LED.

 

Jutro dokładnie i na spokojnie to oblicze lecz nie powinienem potrzebowac wiecej VA.

 

A tu jeszcze znaleziony mostek: KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKISSJG I WOTAR

 

Mam jeszcze do Was pytanie czy do radia samochodowego jak bym chciał zamontować do przyczepki to też muszę wpinać stabilizator 12V.Co by znów mi nie zaskwierczało :hehe:

 

Z Góry Dziękuje

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek00x, radio samochodowe powinno byś zasilane zasilaczem stabilizowanym o dobrej filtracji napięcia i o dużej wydajności prądowej, dostosowanej do mocy radia. Możesz zastosować zasilacz od PC lub taki jak na rys., jeżeli wystarczy Ci prąd 5A. Ja bym się skłaniał do drugiego rozwiązania; napięcie w instalacji samochodu jest wyższe (13,8 - 14,2 V) i ten zasilacz ma podwyższone napięcie wyjściowe. Bez stablilizacji powinno skwierczeć :hehe:

Schematy zasilaczy.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.