Skocz do zawartości

Hak automat czy na śruby


konrad_b

  

84 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki hak masz w swoim holowniku ?

    • inny (np automatyczny "z przycisku")
      13
    • odkrecany na sruby
      84
    • odpinany (kluczykiem, wajcha)
      55


Rekomendowane odpowiedzi

BTW: czy komuś z osób posiadających hak automatyczny nie zrobiły się jakieś luzy na tym automacie..?

Pytam, bo gdy rozglądałem się za hakiem to taką opinię słyszałem od sprzedawcy...

 

szadok,w moim haku, na którym zrobiłem z przyczepą prawie 1500 kilometrów nie stwierdziłem aby były jakiekolwiek luzy.

Odnośnie haków automatycznych to należy przestrzegać nastepujacych zasad:

 

1-zapinamy hak energicznym ruchem

2-gdy nie używamy haka to należy go odpiąć

3-po odpięciu haka zawijamy go w pokrowiec i uważamy na automat zapinajacy aby go mechanicznie nie uszkodzić

4- zakładamy zaślepke w otwór mocujacy, aby nie dostały się żadne brudy i piach

5-gdy przez dłuższy czas nie używamy haka ,to powinien być w pozycji zapiętej czyli "do jazdy"

 

P.S o taki hak mam na myśli

post-121531-imported-4f72eac4-1011-4c19-8f02-95582b5bcb16_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Radi ale Twój niemiecki hak może Ci wyjąć każdy polski menel dla "jaj".

Haki i zabezpieczenia kół na kluczyk, wywołują u mnie dreszcze, bo albo się kluczyk urwie, albo zamarznie i nie otworzy.

Hak, taki na "serio" powinien być na śruby, a jego stała obecność łagodzi obyczaje na drodze :)

Samochód przystosowany do caravaningu, powinien mieć hak z tyłu i z przodu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam mój niemiecki hak jak go nie używam to leży w samochodzie więc jak menel "dla jaj" go będzie chciał to jeszcze szybę stracę :ok:

 

[ Dodano: Czw 18 Lut, 2010 17:23 ]

Maras cenna uwaga z tym dłuższym nie używaniem :) Zaraz idę do garażu i "cyknę "go w pozycję do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam też u siebie wypinany i powiem że byłem z niego zadowolony (nadal jestem) ale teraz nie mogę wypiąć bo zgubiłem jedyny kluczyk :)

Pytałem w dwóch zakładach ślusarskich ale panowie rozkładali ręce :ok: tłumacząc że nie mają surowca na wyrobienie wtórnika :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwrócić uwagę, iż dotychczasowe rozwazania co do odpinania haka sa zasadne ale tylko w kraju. Coraz wiecej państw, np. Francja, wymaga aby jeśli nie ciagniemy przyczepy hak był schowany. I jeszcze jedno - jak ktos nam wjedzie tył bez haka to najczęściej kończy sie to na uszkodzeniach zderzaka (mam na mysli delikatne "wjazdy" miejskie) - jesli natomiast mamy hak to często elementy konstrukcyjne tylnej części sa do naprawy lub wymiany a to jest o wiele gorsze.

 

[ Dodano: Czw 18 Lut, 2010 19:47 ]

Jescze jedna kwestia! Czytam tu "hak automatyczny" bo na kluczyk. To chyba nie tak! Raz midziałem w Mercedesie hak automatyczny - po otwarciu bagaznika gość przestawił w nim dźwignie i spod zderzaka wyjechał kompletny hak z gniazdem - to wg mnie jest automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz wiecej państw, np. Francja, wymaga aby jeśli nie ciagniemy przyczepy hak był schowany.

Tyczy to tylko pojazdów tam zarejestrowanych.Przypominam także fakt,że Francja przeforsowała w Unii Europejskie zaliczenie ślimaków do ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje ,, chcą "

 

Chopie, godoj po noszymu i nie czepioj sie, kiejby Cie baba szmata bez łeb ciepła.

Piznąć w hok, to przikro sprawo, dla ciula co dystansu nie trzimie!

Gorzy, to ino pod shnelcug bryke wrazić.

A śnig tam mocie na Ślunsku czorny, richtig prowda? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz wiecej państw, np. Francja, wymaga aby jeśli nie ciagniemy przyczepy hak był schowany.

 

w Niemczech też, ale przepis jest martwy, bo feldfeble mimo obowiązku demontowania haku jak nie ciągną przyczepy - mają ten obowiązek gdzieś, jeżdżą cały rok i wciąż z zamontowanym hakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze jedna kwestia! Czytam tu "hak automatyczny" bo na kluczyk. To chyba nie tak! Raz midziałem w Mercedesie hak automatyczny - po otwarciu bagaznika gość przestawił w nim dźwignie i spod zderzaka wyjechał kompletny hak z gniazdem - to wg mnie jest automat.

 

IMO to pisząc tu używamy trafnych określeń odnośnie rodzajów haków holowniczych.

 

A tu opis haków :

http://www.westfalia-automotive.de/index.php?id=5&L=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne! Ślimak to ryba!!!! a hak, który muszę po RECZNYM otwarciu zamka kluczykiem wyciągnąc RĘCZNIE to automat!!! Jeśli do takiej samej operacji muszzę użyć klucza to już nie automat!!! Niech zyją marketingowcy z Westfalii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.