Skocz do zawartości

Hak automat czy na śruby


konrad_b

  

84 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki hak masz w swoim holowniku ?

    • inny (np automatyczny "z przycisku")
      13
    • odkrecany na sruby
      84
    • odpinany (kluczykiem, wajcha)
      55


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

zastanawiam się nad wyborem haka do c-max'a

tzn czy brać automat - kula odpinana jednym kluczykiem, czy tradycyjny mocowany śrubami

jeżeli automat to będzie używany (ok 500zł), na śruby kupię nowy

 

może ktoś ma taki i taki, ew miał i może porównać ?

miałem w astrze odpinany i bardzo sobie chwaliłem, w vitarze mam na śruby i nie odpinam

ale tam hak osłania trochę koło zapasowe - ciężko zawadzić nogą

 

odkręcacie haki na śruby ? czy jeździcie cały rok z hakiem

 

:jump:

 

ps kwestie prawne chciałbym pominąć w dyskusji, bo znowu rozpęta się :banan::)

ps zrobiłem nawet ankietę, ale nie wiem czy mi się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

IMO bierz odpinany... używkę kupisz oryginalną westfalię lub brink czyli dobre firmy ...

na śruby kupisz pewno coś z innej półki...

 

Haków do C-maxa nie brakuje ... ostatnio dla kolegi szukałem na allegro i można wybierać :)

 

Będziesz chciał pojechać samym atuem np. do Niemiec automatyczny szybko wypniesz na parkingu jak zapomnisz tego zrobić w domu, taki na śruby to już jednak chwila zabawy.

 

W Polsce jeszcze tego nie egzekwują ale za granicą tak ... jeśli hak jest odpinany to ma być zdemontowany jak nie ciągniesz przyczepki :)

 

Teraz może Ci się to nie wydawać potrzebne a jak raz z tego skorzystasz to się będziesz cieszył że masz wersję "łatwiejszą" :ok:

 

 

co do ankiety ... nie uwzględniłeś jednej opcji...

mam auto zarejestrowane pierwszy raz w 2004 roku i hak montowany na stałe, znam tez parę osób które mają podobnie ... przed 2004 rokiem nawet w DE można było montować haki na stałe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecany na śruby, też nie odpinam - bo i po co? Parę osób mówiło mi jednak, że jak kiedyś przywalę podudziem, to zacznę odkręcać. :)

 

Mam tak samo , ale po zmianie holownika mam zamiar sobie zafundować wpinany na kluczyk... jak sobie po mysle ile razy juz strzeliłem piszczelem w niego , to mi się słabo robi...heheehe

 

 

Tak więc nowy holownik tylko "wpinany na kluczyk" :):ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecany na śruby, też nie odpinam - bo i po co? Parę osób mówiło mi jednak, że jak kiedyś przywalę podudziem, to zacznę odkręcać. :)

 

jak się przyzwyczaiłeś to nie walniesz :)

ja w astrze odpinałem, na wakacjach mi się nie chciało i nogi brudziłem :ok:

 

wizualnie mi w c-max'ie nie pasuje jazda z hakiem :)

 

widzę że używki potaniały i za 400zł można kupić

np

więc może jednak taki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO bierz odpinany... używkę kupisz oryginalną westfalię lub brink czyli dobre firmy ...

na śruby kupisz pewno coś z innej półki...

 

:) np oryginał z logo forda

 

Będziesz chciał pojechać samym atuem np. do Niemiec automatyczny szybko wypniesz na parkingu jak zapomnisz tego zrobić w domu, taki na śruby to już jednak chwila zabawy.

 

W Polsce jeszcze tego nie egzekwują ale za granicą tak ... jeśli hak jest odpinany to ma być zdemontowany jak nie ciągniesz przyczepki :)

 

Teraz może Ci się to nie wydawać potrzebne a jak raz z tego skorzystasz to się będziesz cieszył że masz wersję "łatwiejszą" ;)

 

w PL też odpinałem, nie podoba mi się wystający hak

w maxie będzie się rzucał bo zderzak srebrzysty :)

 

co do ankiety ... nie uwzględniłeś jednej opcji...

mam auto zarejestrowane pierwszy raz w 2004 roku i hak montowany na stałe, znam tez parę osób które mają podobnie ... przed 2004 rokiem nawet w DE można było montować haki na stałe :)

 

faktycznie, ale chyba nie mogę edytować :ok: ... niech będzie "inny" :)

miałem też taki w jednym autku :)

 

[ Dodano: Czw 18 Lut, 2010 14:49 ]

jeżeli automat to będzie używany

używany ? :)

Chyba nie zafundowałbym sobie używanego nie znając jego historii :)

Ale to oczywiście moje zdanie :)

 

auto używane, przyczepa używana ... a hak nowy ? :)

zobacz na ten z linka, wygląda na "po przejściach"

 

hak jak oberwie, to raczej go nie wyprostujesz, zwłaszcza taki odpinany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_b, po zmianie autka w ubiegłym roku,też miałem dylemat jaki kupić hak.Wiadomo ,że te automatyczne są dużo droższe od tych stałych.

Po przewertowaniu wielu ofert ,patrząc m.in. na parametry,certyfikaty,sposób montażu(ciecie zderzaka, lub tylko czarnej obwódki od spodu), wybór padł na automatyczny firmy WESTFALIA.

W poprzednim holowniku miałem zamontowany na stałe hak i mimo ,że sama kula haka była przykrecana to przez 15 lat ! nigdy jej nie demontowałem.

Odnośnie haka, to hak ma być solidny , sprawdzonej renomowanej firmy ,bo wiadomo jest ,że w tym właśnie miejscu zaczyna się nasze i innych użytkownikow dróg ,bezpieczeństwo jazdy z przyczepą.I kupowanie używanego haka IMO jest nie rozsądne.

Ten sciągany, automatyczny na kluczyk,który mam to powiem Ci ,że to taki bajer a wiadomo ,że takie bajery kosztują.

Na zwykłym tzn. stałym też bezpiecznie pojezdzisz z cepką.Podsumowując kup taki hak na jaki Cię stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto używane, przyczepa używana ... a hak nowy ? :ok:

dobrze prawisz, jak ktoś kupuje auto z hakiem to jakoś go nie wymienia na nowy :)

 

a z automatycznych np taki :) wyglądał całkiem dobrze

http://www.allegro.pl/item927752302_c_max_focus_ii_3_5drzwi_cabrio_hak_holowniczy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym powaznie sie zastanowil na uzywanym hakiem... skad wiadomo czy nie przyjal "stymulacji od tyłu" od innego pojazdu, lub kto i ile na nim wieszal...

jak masz pewne zrodlo, tzn znajomy rozwalil auto i hak ma pewny - mozna brac, ale w ciemno... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli ten hak pochodzi z tego samego źródła co pozostałe części samochodowe u tego sprzedającego to nie mam nic więcej do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

A ja mam na śruby i jak nie ciągnę przyczepki to odkręcam, no może odwrotnie, jak ciągnę to przykręcam. Jedna rzecz, która mnie wnerwia to bardzo zła jakość powłoki lakierniczej i chyba dlatego w jakiejś nieokreślonej przyszłości zmienię hak na coś "markowego". Aktualnie posiadam z firmy auto-hak.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olsce jeszcze tego nie egzekwują ale za granicą tak ... jeśli hak jest odpinany to ma być zdemontowany jak nie ciągniesz przyczepki :)

 

Bardzo proszę o podstawę prawną mówiącą o konieczności ściągania haka w PL

:ok:

 

Bo coś mi się zdaje, że w PL nie ma przepisu mówiącego o konieczności demontażu haka...

 

BTW: czy komuś z osób posiadających hak automatyczny nie zrobiły się jakieś luzy na tym automacie..?

Pytam, bo gdy rozglądałem się za hakiem to taką opinię słyszałem od sprzedawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad jak hak to tylko automat. Ja mam Westfalię (była już zamontowana przez Niemca od którego kupiłem auto). Nie jest zamykana na kluczyk tylko blokowana zwalniana pokrętłem - super wygoda. Już więcej nie kupię haka przykręcanego na śruby (tak jak innym nie chciało mi się odkręcać).

 

Też mam srebny kolor auta i potwierdzam - lepiej wygląda bez haka :ok:

 

Co do luzów to żadnych nie zauważam. Samochód kupiłem dwuletni z przebiegiem 80 000 km i podejrzewam, że Hans nie po to montował hak by nic nie ciągać. Tak więc o żadne luzy bym się nie obawiał. Cena jest wyższa ale naprawdę warto.

 

Mój jest taki:

post-121529-imported-afb27393-b054-47a4-9764-f833666e0f6e_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.