Skocz do zawartości

zasłonka prysznicowa wraz z karniszem


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz, chris_66 napisał:

tylko szycie , żadne klejenie nie wytrzyma tego

Nie no, taśmy dwustronne trzymają mocno i długo. W pracy sporo z nich korzystamy w wilgotnych warunkach, do różnych zadań i trzyma to latami. 

Rozważam też klej PCV.

Maszyny do szycia nie mam, ręcznie teoretycznie bym mógł, ale nie uważam by to było jedyne rozwiązanie.

Zasłonki są takie więc nawet jak się nie sprawdzi strata niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szary11 napisał:

Nie no, taśmy dwustronne trzymają mocno i długo. W pracy sporo z nich korzystamy w wilgotnych warunkach, do różnych zadań i trzyma to latami. 

Rozważam też klej PCV.

Maszyny do szycia nie mam, ręcznie teoretycznie bym mógł, ale nie uważam by to było jedyne rozwiązanie.

Zasłonki są takie więc nawet jak się nie sprawdzi strata niewielka.

cena czyni cuda, zamiast prać to wymieniam zasłonki

taśma będzie działać na szmacie ?? bo na sztywnym to nie ma problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna. Mam taśmę dedykowaną do wykładzin. Elastyczność długo utrzymuje a klej trzyma. Spróbuję.

Zasłonki po 10zł mam. Mimo ceny słabe nie są. W poprzedniej budce nawet po 2 latach nie było śladów zużycia. W końcu w budce mocno nie są eksploatowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, szary11 napisał:

Dzięki Jacek ? Nie będę zawracał Ci głowy. Jak się nie sprawdzi wezmę klej pcv. To musi trzymać. 

Jeszcze wpadł pomysł nap/zatrzasków w razie czego.

Kombinujesz z tymi klejami. 5 minut zajmie zszycie tego na maszynie, będzie estetyczniej i zdecydowanie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Kombinujesz z tymi klejami. 5 minut zajmie zszycie tego na maszynie, będzie estetyczniej i zdecydowanie lepiej. 

Minuta klejenia i nie zawracanie nikomu głowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej  może ściągnąć i zdeformować miejsce klejenia.

W celu obciążenia w Castoramie kupisz coś w rodzaju linki z obciążnikami z ołowiu (nie ważą tony) i wpuścisz w wąski tunel , który uszyjesz na samym dole. Chyba, że nie zdecydujesz się na szycie.... ale to najlepsze rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 2.10.2020 o 09:40, szary11 napisał:

Kolejne podejście. Kupiłem takie komponenty, zobaczymy co wyjdzie.

IMG_20200928_184751.thumb.jpg.01c14adaff4ee15d58b81206dd6d9853.jpg

Kadra jest w miarę elastyczna, w miejscach gdzie mocniej trzeba będzie nagiąć zamierzam nacinać taśmę. Ząbki jeżdżą lekko nawet po kątach podczas prób symulacyjnych.

Zasłonkę zamierzam skleić taśma dwustronną, by zapewnić pełny obwód.

Na ciężarki chciałem dać magnesy, jednak po przemyśleniu zrezygnowałem z tego pomysłu. Po zamknięciu zasłonki z pewnością by się łączyły, więc przy ponownym rozwijaniu byłaby zabawa z ich rozłączaniem. Dam coś z tworzywa, albo jakieś taśmy... Dopracuje jak szyna spełni moje wymagania.

Jak Ci się ten zestaw sprawdził? Ewentualnie czy coś innego wymyśliłeś? Mam identyczną łazienkę i również potrzebuje coś sklecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, golob napisał:

Jak Ci się ten zestaw sprawdził? Ewentualnie czy coś innego wymyśliłeś? Mam identyczną łazienkę i również potrzebuje coś sklecić.

Powiem szczerze, że jeszcze się nie zabrałem. W tym roku mało z przyczepy korzystaliśmy kosztem działki i temat przesunąłem. Za tydzień mamy wyjazd więc może tuż przed się za to zabiorę. A o efektach powiadomię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szary11 napisał:

A o efektach powiadomię.

Dzięki

23 minuty temu, wachu153 napisał:

ja coś takiego zamontowałem i daje radę

ale w Knausie jest duży skos i to jest problemem, gdyby powierzchnia była płaska nad prysznicem to nie byłoby problemu i tego typu systemów jest masę, ale one w pionie się nie wyginają

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wachu153 napisał:

W przypadku knausa, jakiego mam, nie sprawdza się. Listwa tylko jednej płaszczyźnie tylko się wygina, nie dopasowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.