Skocz do zawartości

Terma Truma


xwi15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow.

szukam osoby ktora moglaby sie podzielic ze mna opinia na temat termy firmy Truma:

http://www.truma.com.pl/?1,1,2&PHPSESSID=93a1dadd640b093f1daa0a0faf1f4fca,0,7,29 .

Producent zamiescil zbyt enigmatyczne dane jak dla mnie a interesuje mnie kilka rzeczy, np:

-czy dziala ona na zasadzie ogrzewania przeplywowego czy tez ma jakis izolowany zbiornik,

-czy posiada wbudowana pompke czy wymaga zewnetrznego cisnienia, jesli tak to jakiego(czy cisnienie z zanurzeniowej pompki na 12V bedzie odpowiednie)

i ostatnia sprawa odnosnie lokalizacji omawianej termy, najbardziej pasuje mi komora po lozkiem a jest to liczac po przewodzie rozprowadzajacym cieplo jakies 4m, czy temperatura powietrza nie nie spadnie zbyt nisko aby podgrzac wode ?

Wszelkie opinie i spostrzezenia na temat w/w termy beda dla mnie na wage zlota.

Pozdrawiam

Kamil Przegaliński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taką w przyczepce - jest pod łóżkiem z jednej strony łazienki, a pompka jest w zbiorniku z drugiej strony łazienki.

Odległość od piecyka do termy to też będzie ze 4 m.

 

Nie jest to przepływowy ogrzewacz o czym świadczy jego moc (300 W to za mało).

Tu masz instrukcję http://www.truma.com.pl/pdf/Terma%20instrukcja%20obs%B3ugi.pdf uwaga PDF ponad 1,1 MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki za link-a, przegladalem ta strone ale jakos ta instrukcja umknela mej uwadze.

A jakie ejst twoje subiektywne zdanie na temat tego urzadzenia? Jaka jest temperatura wody jesli uzywasz tylko gazu a jaka jest po podlaczeniu 230V?

Czy warto wydac na owo urzadzenie 700zl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze to nigdy nie używaliśmy klaustrofobicznej łazienki w przyczepie mając sanitariaty na kempingu pod nosem. :ok:

A i pieca na gaz też nie musimy używać w miejscach w które jeździmy (tym bardziej jak jest prąd i ultraheat w piecu) :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Pawlak, a moze masz namiary na jakies konkretne rozwiazanie ?

A moze sam uzywasz podobnego? Chetnie wyslucham rad, mile widziane jakies zdjatka. Wazna dla mnie cecha ukladu jest izolacja termiczna zbiornika i koszt zamykajacy sie w 1tys zl. Truma ma jakies inne oprocz termy rozwiazania ale to juz inny przedzial cenowy .

Dzieki z gory!

p.s. ladny kamper!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 20 km od Ciebie jest handlarz przyczep. Pogadaj z nim o jakiś używany kocioł. Gdzieś czytałem o normalnych kotłach na gaz, takich domowych o niskiej wydajności. Na jakimś forum ktoś pisał o "junkersie".

Ale zacznij od handlarza. Nie robie mu krypto reklamy bo podpadł, dla tego napisze Ci na GG- jak sie odezwiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich

Posiadam przyczepę Tabbert 4500

Miałem problem z odpaleniem mojego piecyka więc pewnego dnia wymontowałem go rozebrałem w czynniki pierwsze i po złożeniu nadal nie odpalił. Sześć razy wyjmowałem i rozbierałem w końcu udało się i piecyk pięknie pali - to na prawdę piękna konstrukcja i przy odrobinie cierpliwości daje sporą satysfakcję. Pozostał jeszcze problem uruchomienia lodówki na gaz, ale myślę, że i z tym sobie poradzę a jak nie to będę męczył szanownych forumowiczów.

Pozdrawiam

Krzysztof (nicco)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.